Вхід за відбитком пальця на Windows 10

14

Доброго дня. А Ви знали, що паролі вже не здатні забезпечити максимальну безпеку зберігання даних? Саме тому, розробники Microsoft пропонують використовувати вхід по відбитку пальця на Windows 10. Це один з найнадійніших методів аутентифікації, поряд зі скануванням сітківки ока і графічним кодом. Зараз я розповім Вам детальніше про налаштування цих можливостей.

 • Тонкощі налаштування і установки клієнта Telnet для Windows 10
 • Не працює ліцензія Windows після заміни жорсткого диска — вирішення проблеми
 • Як на практиці застосувати групові політики в Windows 10
 • Як налаштувати Яндекс Пошту на Windows 10
 • Налаштування файлу підкачки Windows 10 під кожну конфігурацію
 • Як встановити декілька ОС Windows 7 8 10 на одну флешку

Згідно зі статистикою, більшість користувачів не приділяють особливої уваги підбору складних паролів для входу в систему, що стає причиною злому та інших негативних наслідків. Або ж, код доступу елементарно забувається. У такій ситуації найкращим варіантом стане застосування:

 • біометричної перевірки;
 • графічного пароля;
 • PIN-коду.

Але є у всіх цих способів один головний недолік. Приміром, щоб перейти до сканування відбитків, все одно доведеться спочатку ввести дані облікового запису Microsoft. Розглянемо детальніше перелічені вище варіанти аутентифікації.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Біометрична система
 • Графічний ключ
 • Використання PIN

Біометрична система

Налаштування виконується наступним чином:

 • Переходимо до Параметрів» (цей пункт знаходиться в меню «Пуск»).
 • Далі – розділ «Облікові записи», де потрібно зі списку ліворуч вибрати «Параметри входу:

Вхід за відбитком пальця на Windows 10

 • Тепер вибираємо «Відбиток пальця» (Windows Hello). Вам запропонують провести сканування:

Вхід за відбитком пальця на Windows 10

 • Для кожного пальця потрібно проробити цю операцію вісім разів, щоб результати були максимально достовірними. Це потрібно на той випадок, якщо якийсь із відбитків пошкодиться в результаті порізу та інших дій.

Варто відзначити, що поки дана система авторизації недосконала. Її можна легко обійти за допомогою якісного муляжу. Можливо, незабаром сканери будуть вдосконалені.

Крім того, до мінусів можна віднести локальне зберігання біометричних даних, що не виключає можливість їх розкрадання та використання в шахрайських цілях.

На той випадок, якщо сканування не працює, то для входу завжди можна використовувати пароль від облікового запису.

Графічний ключ

Щоб його встановити, переходимо у вже знайомі налаштування:

Вхід за відбитком пальця на Windows 10

 • Клікаємо по кнопці «Додати» в розділі «Графічний пароль». Варто відзначити, що без додавання аутентифікації з кодом, цей спосіб виявиться недоступним.
 • Вибираємо базове зображення, на якому за допомогою миші або сенсорного введення починаємо малювати геометричні фігури (кола, лінії, дуги) у певній послідовності і з різним розташуванням на екрані.

Вхід за відбитком пальця на Windows 10

 • Три рази треба підтвердити свій enter.

Ось і все, тепер можна сміливо користуватися цим способом.

Увага! Вже відомо кілька випадків злому графічного пароля. І якщо хочете надійно захистити Ваші дані, то використовуйте комплексний захист.
Групі вчених з GFS Technology вдалося розробити алгоритм перебору можливих варіантів, що дозволило ефективно зламувати графічну захист. Їх додаток засноване на схожих уподобання більшості користувачів, які на картинках люблять обводити очі, носи, особи, обриси інших об’єктів. Так що, варто придумати щось неординарне і складне для підвищення рівня захищеності.
Принцип роботи даної системи заснований на побудові сітки із зазначеними координатами точок, зазначених при створенні коду. Коли Ви його вводите, відбувається перевірка на відповідність введених даних положенням зареєстрованих точок. Навіть якщо відхилення незначно, є ймовірність успішної аутентифікації. Звичайно, якщо замість кола ввести лінію, то результат буде негативним.

Використання PIN

Поряд із застосуванням перерахованих вище способів захисту, цей метод може виявитися дуже ефективним. Щоб налаштувати вхід по PIN, заходимо в «Параметри». Потім вибираємо «Облікові записи». Зліва з’явиться список вкладів. Нас цікавлять «Параметри входу». Знайоме вікно?

Натискаємо «Додати» у відповідній частині і вводимо двічі придуманий код:

Вхід за відбитком пальця на Windows 10

От і все. Захист активована.

В одній із статей я розповідав про шифрування даних на дисках з допомогою вбудованих засобів Windows. Якщо хочете, щоб Ваша інформація була надійно схована від стороннього доступу, то слід налаштувати автентифікацію за флешці. На знімному носії будуть збережені ключі дешифрування.

При вході в систему, потрібно буде приєднати USB носій для отримання доступу. Повірте, такий спосіб найбільш надійний. А якщо його поєднати з перерахованими вище механізмами, то навіть самий «запеклий» хакер не зможе нічого зробити! Рекомендую прочитати матеріал про BitLocker для більшого занурення в тему.

Вхід за відбитком пальця на Windows 10

А Ви знали, що Microsoft активно працює над вдосконаленням Windows Hello. Крім перевірки відбитка пальця, до біометричної авторизації буде додано сканування сітківки ока. Поки що проблема полягає в розробці спеціальних пристроїв, оскільки звичайна веб-камера не здатна впоратися з такими складними завданнями.

З повагою, Віктор