Як запаролити папку на компютері Windows 10 / 8 / 7

14

Доброго дня. Іноді потрібно приховати від сторонніх очей деяку інформацію. Але просто заховати файли десь в глибинах диска» – не варіант. Хочете дізнатися, Як запаролити папку на комп’ютері Windows 10 / 8 / 7, щоб надійно захистити свої дані? Саме про це піде мова в даній публікації.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Навіщо потрібно ставити пароль?
 • Кращі способи
  • Безкоштовні програми
   • Anvide Folder Seal
   • Lock-a-Folder
   • DirLock
  • Платні програми
   • Hide Folders
   • IoBit Protected Folder
  • Шифрування архіву
  • BitLocker

Навіщо потрібно ставити пароль?

Найпростіший випадок. Припустимо, Ви не довіряєте онлайн сховищ паролів, і всі секрети зберігайте в звичайному текстовому файлі (не повірите, але я теж так роблю). Уявіть, що буде, якщо хтось відкриє документ і дізнається всі Ваші таємниці? Тому, слід помістити всі елементи в папку, а її закрити password-му. Я думаю, Ви і самі розумієте, для чого все затівається.

Кращі способи

Існує кілька перевірених мною методів, які реально працюють. В основному доведеться використовувати сторонні програми (як безкоштовні, так і ліцензійні). Також, в кінці статті розповім про нові можливості шифрування Windows.

Безкоштовні програми

На жаль, їх дуже мало. Не дивно, адже тема безпеки даних дуже важлива, і розробники прекрасно розуміють це. А якщо якийсь ентузіаст і зробить «халявну» утиліту, то її функціональність опиниться під сумнівом.

Попередження! Обов’язково скачивайте софт тільки з офіційних джерел або перевірених ресурсів, яким Ви довіряєте. По можливості, скануйте інсталятори та архіви за допомогою антивірусу.

Anvide Folder Seal

Одне з кращих безкоштовних рішень, яке дозволяє встановити пароль на папки легко і просто. Під час установки пропонує завантажити та інсталювати улюблений усіма Яндекс браузер. Не забудьте зняти відповідні галочки, щоб не засмічувати комп’ютер.

Як працює утиліта? Запускаємо Anvide Seal Folder і з допомогою кнопки-плюсик додаємо в список потрібну папку. Потім просто клікаємо по замку або натискаємо клавішу F5. А можна «Закрити доступ» і через контекстне меню. Всі ці варіанти показано на скріні нижче:

Буде потрібно ввести пароль. Його слід запам’ятати, щоб потім не довелося зіткнутися з безповоротною втратою даних. Ще однією цікавою функцією є блокування запуску додатків. Можете вказати шлях до виконуваного файлу і при спробі відкрити програму, з’явиться вікно введення пароля.

Загалом, «програма» дуже приємна на вигляд і не заплутана. Для новачків – саме те!

Як запаролити папку на компютері Windows 10 / 8 / 7

Lock-a-Folder

На другому місці за популярністю серед безкоштовних утиліт знаходиться це рішення. Мінусом є відсутність російськомовного інтерфейсу. Але це не перешкода, адже від Вас не потрібно робити щось складне.

Як запаролити папку на компютері Windows 10 / 8 / 7

Для першого запуску Lock-a-Folder потрібно придумати майстер-код, який буде єдиним для всіх наступних блокувань. Додаємо папку в список, щоб поставити на них захист. А щоб прибрати пароль, виділяєте елемент в переліку і клацаєте по кнопці «Unlock Folder».

Як запаролити папку на компютері Windows 10 / 8 / 7

DirLock

Ще один цікавий варіант, за який не потрібно платити. Після установки у контекстному меню з’явиться додатковий пункт «Lock». Після його вибору відкриється невелике вікно програми, в якому відображаються всі закриті елементи.

Як запаролити папку на компютері Windows 10 / 8 / 7

Як запаролити папку на компютері Windows 10 / 8 / 7

 • Як відключити непотрібні системні служби Windows 7 / 8 / 10
 • Автоматичне оновлення драйверів пристроїв на Windows 8 / 10
 • Як відправити вітальну листівку через Email

Платні програми

Їх набагато більше, з розширеною функціональністю і більш привабливим інтерфейсом. Але суть залишається тією ж.

Hide Folders

 • Дозволяє приховувати не тільки папки, але і файли;
 • Підтримує знімні носії;
 • Кілька режимів захисту;
 • Можна віддалено керувати додатком;
 • Все російською мовою.

Як запаролити папку на компютері Windows 10 / 8 / 7

IoBit Protected Folder

Найдивовижніше, що це платне рішення дуже схоже на «халявний» DirLock (як зовні, так і за можливостями). Просто вносите в список бажані елементи і блокуєте їх. На скріншоті все показано)

Як запаролити папку на компютері Windows 10 / 8 / 7

Шифрування архіву

Як запаролити папку на компютері Windows 10 / 8 / 7

Більш надійним способом захисту інформації є приміщення її в архів, на який буде встановлений пароль. При цьому вміст (файли) будуть зашифровані, щоб їх ніхто не зміг переглянути, навіть якщо вдасться відкрити.

Таку можливість забезпечує будь-який сучасний архіватор: WinRar, 7-Zip.

BitLocker

У всіх версіях Windows (крім Starter, Home і доступний цікавий функціонал, який дозволяє захистити особисті дані від сторонніх очей без програм сторонніх розробників. На моєму блозі є ціла стаття, присвячена цій темі. Пройдіть за посиланням, щоб дізнатися більше.

Як запаролити папку на компютері Windows 10 / 8 / 7

Скажу лише одне: BitLocker – один з кращих методів шифрування. Він інтегрований у систему, доступний безкоштовно і простий в налаштуванні.

Тепер Ви знаєте, як поставити пароль на папки на флешці або будь-якому іншому носії, як запаролити папку на комп’ютері Windows 10 / 8 / 7. Чекаю на Ваші запитання та коментарі.

З повагою, Віктор

Як запаролити папку на компютері Windows 10 / 8 / 7