Куди дівається память на Android пристроях?

16

Навіть керівництво компанії Google визнало один з найбільш істотних недоліків ОС Андроїд – неймовірний витрата оперативної пам’яті. Але чи буде ця проблема вирішена?

Останнім часом можна почути багато негативних відгуків про iOS, кожне оновлення яку подає користувачам «яблучних» гаджетів різні сюрпризи (як це було з версією 9.3.2). Але, як виявилося нові платформи Android також не позбавлені суттєвих недоліків.

Найголовніший криється в ядрі операційної системи. Про це знають всі просунуті користувачі і навіть самі розробники. Але останні не надто поспішають усунути дефект.

Ось один з останніх прикладів. Теоретично, після закриття програми або його згортання, після певного періоду бездіяльності пам’ять вивільняється і розподіляється між іншими програмами. АЛЕ! У випадку з Android 6.0 схема працює по-іншому. Користувач закриває гру, але «оперативка» не вивільняється. У підсумку, споживання ОЗП збільшується в 4-5 разів! Тобто, замість «норми» в 200-300 Мб, ви можете недорахуватися 1 Гб (а то і більше). Як результат, можуть виникати зависання, а в гіршому випадку смартфон перезапуститься.

Попередні версії Андроїд також не могли похвалитися відсутністю проблем, але «шістка» побила всі анти-рекорди, змусивши користувачів задуматися про доцільність використання даної ОС.

Тим не менш, в Google повідомили, що працюють над усуненням несправності і обіцяють, що незабаром буде випущено оновлення, зменшує «ненажерливість» Android.