Як правильно налаштувати Internet Explorer в Windows 10

20

Здравствуйте, мої дорогі передплатники. Впевнений, що Вам часто доводиться стикатися з вбудованим браузером компанії Microsoft, але іноді налаштування Internet Explorer в Windows 10 необхідна для повноцінної роботи деяких додатків. Крім того, в даній статті я хочу розповісти про способи повного видалення цієї програми.

На момент написання цього поста самою останньою версією стандартного програмного забезпечення був explorer 11. Незважаючи на критичні думки багатьох користувачів, даний софт за багато років зумів придбати більш або менш адекватні обриси і достатню функціональність.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Установка
 • Перший запуск і настроювання
 • Пониження версії або даунгрейд
 • Видалення IE з Windows

Установка

Якщо з якихось причин на Вашому ПК відсутній це додаток, то завантажити Internet Explorer 11 для Windows 10 можна у нас на сайті.

Коли відкриється сторінка, Вам буде запропоновано додати елементи Яндекса. Можете погодитися (якщо Вам це потрібно), а можете зняти галочку напроти цього пункту і встановити чистий IE.

Запуск скачаного інсталятора вимагає деякого часу, протягом якого з мережі викачуються всі додаткові файли. У певний момент на екрані з’явиться пропозиція перезавантажити ПК для завершення установки.

Перший запуск і настроювання

Якщо Ви запускаєте Internet Explorer в перший раз, то спочатку запуститься вікно вибору рекомендованих параметрів. Новачкам я рекомендую включити Smart-захист для забезпечення безпеки при відвідуванні підозрілих сайтів. Якщо ж Ви вже встигли встановити надійне антивірусне ПЗ, то можна Не використовувати рекомендовані параметри».

Після кліка по кнопці «ОК» відкриється сторінка з деякою інформацією про головних елементах. Також, пропонується переглянути перелік доступних надбудов з можливістю їх включення / відключення. В даному вікні показується час запуску модулів, які уповільнюють завантаження сайту. Можна вибрати самі «гальмують» елементи і видалити їх (якщо в цьому є необхідність):

Як правильно налаштувати Internet Explorer в Windows 10

Як правильно налаштувати Internet Explorer в Windows 10

Тепер можемо перейти до більш конкретних налаштувань. Для цього клікаєм по значку у вигляді шестерні, яка розташована зверху в правому куті.

Як правильно налаштувати Internet Explorer в Windows 10

Відкриється вікно з великою кількістю вкладок. Але нічого страшного в цьому немає. Наприклад, в розділі «Загальні» найчастіше вказують посилання на стартову сторінку. Тут же можна почистити історію перегляду і файли cookies.

Як правильно налаштувати Internet Explorer в Windows 10

Вказати політику захищеного перегляду для певних сайтів або цілих регіонів можна на вкладці «Безпека»:

Як правильно налаштувати Internet Explorer в Windows 10

А от розділ «Конфіденційність» представляє особливу важливість, оскільки містить кілька корисних параметрів:

 • Управління прийняттям «кукис»;
 • Встановлення правил надання даних про Ваше місце розташування;
 • Блокування спливаючих контенту.

До речі, аналогічні опції доступні і в новому браузері Edge.

На скріні показано оптимальні налаштування, якими користуюся я:

Як правильно налаштувати Internet Explorer в Windows 10

Якщо у Вас є діти, то вкладка «Вміст» дозволить скласти перелік сайтів, які варто заблокувати. Просто натискаємо на кнопку «Батьківський контроль» і вносимо необхідні зміни.

Як правильно налаштувати Internet Explorer в Windows 10

До речі, можна виконати налаштування IE з допомогою редактора групової політики. Це дуже функціональний інструмент, який відкриває користувачам масу нових можливостей. Раджу ближче познайомитися з цією темою, прочитавши мою статтю.

 • Запускаємо редактор з допомогою команди gpedit.msc, яку вводимо в консоль (Win+R)
 • У лівій частині відкритого вікна треба клацнути на папці «Конфігурація користувача», потім перейти в директорію «Адміністративні шаблони» – «Панель управління».
 • У розкривному списку повинен бути пункт «налаштування Інтернет». Клацаємо по ньому правою кнопкою миші і вибираємо потрібну версію браузера, для якої будемо виконувати настройку:
 • Як правильно налаштувати Internet Explorer в Windows 10

  Запуститься вже знайоме нам вікно:

  Як правильно налаштувати Internet Explorer в Windows 10

  Якщо виконати порівняння цих двох способів, стає очевидно, що простіше – перший. Але багато любителів «поколупатися» в системних налаштуваннях отримують більше задоволення від другого методу (за допомогою групових політик). Вибирайте варіант на Ваш розсуд, результат буде один і той же.

  Пониження версії або даунгрейд

  Іноді після оновлення браузера з’являються різні проблеми в його роботі. Сторінки запускаються довше, не відтворюється відео, змінюються встановлені Вами параметри. В такому випадку допоможе відкат до попередньої версії (downgrade), який виконується наступним чином:

 • Відкриваємо «Панель управління». Простіше всього це зробити, клікнувши правою кнопкою миші по кнопці «Пуск» і вибравши в контекстному меню відповідний пункт.
 • У вікні знаходимо і запускаємо «Програми та компоненти». Зліва вибираємо «Перегляд інстальованих оновлень».
 • Права частина вікна містить перелік оновлень. У списку знаходимо назву Internet Explorer, для якого потрібно знизити версію.
 • Виділяємо і клікаємо по кнопці «Видалити». Не звертаємо увагу на «страшне» попередження про наслідки такої дії.
 • Перезапускаємо ПК і насолоджуємося результатом.
 • Увага! Якщо потрібно виконати зниження на кілька версій, то подібну процедуру доведеться повторити необхідну кількість разів, поки не видалите всі проблемні оновлення.

  Видалення IE з Windows

  Дуже часто користувачі Windows 10 хочуть просто видалити IE. Робиться це дуже просто.

 • Як і в попередньому прикладі, потрібно відкрити вікно «Програми та компоненти», а в ньому вибрати пункт (зліва): «Вкл./вимкнено. компонентів».
 • Вибираємо в списку Internet Explorer і тиснемо «ОК».
 • Не забуваємо перезавантажити ПК для підтвердження змін.
 • Як правильно налаштувати Internet Explorer в Windows 10

  Як бачите, немає нічого складного в налаштування стандартного додатка для серфінгу в мережі інтернет, яке нам пропонує компанія Microsoft. Але якщо виникли питання, чекаю на Ваші коментарі.

  А Вам сподобалася ця стаття? Була вона корисна?

  З повагою, Віктор