Чому сильно гріється процесор на компютері?

628

Доброго дня. Мені часто задають питання: чому гріється процесор на комп’ютері після заміни термопасти? Причин цього може бути декілька. Я підготував статтю, яка містить опис найбільш поширених проблем, що призводить до перегрівання чіпів. Також, будуть розглянуті способи усунення неполадок.

 • Виправляємо помилку запису на флешку
 • Залили ноутбук: що робити?
 • Швидко розряджається батарея на ноутбуці — що робити?
 • Який вибрати WiFi адаптер для дому — список найкращих рішень
 • ТОП 7: кращі програми для відновлення видалених файлів

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Чому гріється процесор?
 • Методи усунення проблеми
  • Що слід зробити?
  • Чому гріється ноутбук після чистки і заміни термопасти?

Чому гріється процесор?

Насправді, це цілком природне явище при подачі навантаження на мікросхеми. Будь-які обчислювальні операції вимагають залучення додаткових ресурсів обробника процесів. У кожного чіпа є своя межа температурного режиму, перевищення якого загрожує негативними наслідками – від уповільнення роботи ПК до виходу з ладу. Дізнатися це значення можна на сайті розробника процесора або документації. Нормальним вважається діапазон 30 – 40 градусів Цельсія.

Щоб стежити за ситуацією і вчасно реагувати на критичні зміни, слід скористатися спеціальним софтом для моніторингу. У мене є ціла стаття, присвячена цій темі. Раджу ознайомитися.

Якщо помітили, що комп’ютер перегрівається, слід визначити причини. Їх не так вже й багато:

 • Кулер (вентилятор) забитий пилом;
 • Втратили працездатність деякі конденсатори на чіпсеті;
 • Система охолодження не справляється з навантаженням;
 • Можливо, був виконаний «розгін» частоти для підвищення продуктивності;
 • Пересохла термопаста, що забезпечує передачу тепла від поверхні процесора на радіатор.

У деяких випадках ПК вимикається при перегріві, забезпечуючи захист (щоб не посилювати ситуацію). Це перша ознака того, що потрібно вживати певні заходи.

Методи усунення проблеми

Насамперед, слід почистити ПК. Для цього слід зняти кришку корпусу (для стаціонарного комп’ютера) або виконати розбирання ноутбука (згідно відео інструкції або звернувшись в сервісний центр).

Необхідно повністю прибрати пил з лопатей вентилятора, який забезпечує циркуляцію повітря. Також, очищається радіатор, між ребрами якого накопичується безліч всякого «мотлоху».

Чому сильно гріється процесор на компютері?

Іноді може знадобитися установка нової системи охолодження (більш ефективною). Приміром, у Вас старенький комп’ютер, який не розрахований на сучасну навантаження (перегляд HD відео, запуск «важких» ігор). Відповідно, процесор буде грітися сильніше. Стандартний радіатор не зможе відводити таку кількість тепла, а кулер не забезпечить потрібним об’ємом повітря.

Як Вам така “начинка”?

Чому сильно гріється процесор на компютері?

Якщо подібний підхід не працює, значить слід перевірити термопасту. Це спеціальна речовина, яка володіє хорошою тепло провідністю і здатне заповнювати мікроскопічні поглиблення контактних поверхонь. З часом паста пересихає і втрачає свої характеристики. Як результат, тепло відводиться не так ефективно, і виникає перегрів.

Що слід зробити?

 • Акуратно зняти радіатор, встановлений поверх процесора Intel або AMD.
 • М’якою серветкою очистити обидві контактні поверхні. Ні в якому разі не можна використовувати металеві інструменти з гострими (незграбними) краями, щоб не подряпати процесор.
 • Нанести рівним шаром (близько 1 мм) термопасту на чіп. Це не так просто, як може здатися на перший погляд. Якщо немає спеціальної лопатки (типу шпателя), можна замінити її звичайною банківською картою або візитною карткою.

Чому сильно гріється процесор на компютері?

 • Ставимо систему охолодження на місце, намагаючись поменше зрушувати її в сторони під час затягування кріплень.

Чому гріється ноутбук після чистки і заміни термопасти?

Мабуть, Ви завдали або дуже мало, або занадто багато пасти. Коли я вперше робив подібні дії, то спочатку завдавав шар у декілька міліметрів (щоб напевно), але від цього ситуація тільки погіршилася.

А може у пасти закінчився термін придатності? Ви дивилися на тюбик перед використанням?
Зверніть увагу, якщо речовина містить занадто багато рідини і втрачає щільність, то краще його не використовувати.

До речі, якщо гріється процесор на комп’ютері і відеокарті, можлива ситуація, коли немає зображення, але ПК запускається. Рекомендую виконати аналогічні дії, описані вище в даній статті. Якщо не допоможе, то залишайте коментарі і будемо розбиратися разом.

З повагою, Віктор!