«Дали волю фантазії…»: Враження західних журналістів про Control

394

26 числа у світ вийшло нове прев’ю гри Control. Це екшн-бойовик, від Remedy Entertaiment раніше подарували нам дилогію Alan Wake, Max Pain 3 і Quantum Break. Ми не раз писали новини про цю гру, але нагадаємо, що сюжет оповідає про Секретному бюро контролю, яке [обережно зараз буде небезпечна жарт] беруть під контроль паранормальні сили. На прес-показі журналістам дали можливість пограти в Control пару годин. Вони поділилися наступними враженнями.

На думку журналістів з IGN, гра є самою різнобічної з усього, що раніше робила студія. Alan Wake показав нам круту містичну історію, Quantum Break – надсили, а Max Pain 2 – відмінну динаміку. В Control об’єднується все це потроху. Але в цілому, в ній більше від Max Pain 2. Автор матеріалу на IGN Райн МакКафии висловився так:

«У ДНК Control більше від Max Pain 2, ніж від інших ігор студії, але я не вважаю, що це мінус. Це не типовий шутер з укриттями. Коли я спробував перепочити за колоною, то мене вбили, адже здоров’я не відновлюється. Гра постійно спонукає до дії і пересуванню, щоб збирати лечилки, падаючі з мертвих ворогів».

Важливе місце в геймплеї займають надздібності Джессі, адже вони штовхають гравця експериментувати. Журналіст з Eurogamer Тому Філліпс зазначає, що вони надають бою дикість і великий розмах, роблячи його кращою стороною гри.

Однак багато з них використовуються не тільки для битви, а й для переміщення по рівнях, так як світ побудований за принципом «метродивании». Вам доводиться повертатися на локацію, на якій ви були, щоб потрапити в місця, що раніше були недоступні без наявності певних здібностей героїні. Приміром, левітація робить геймплей ще і вертикальним, допомагаючи переміщатися по локації до віддалених місць. Той же Райн МакКафии з IGN зазначає:

«Дуже приємно спостерігати, як Джессі злітає в повітря: вона повільно відштовхується від землі стоячи на краю і левітірует».

Control

У плюси гри Eurogamer приписує, що в ній є чим зайнятися. У Старовинному будинку [місце дії, де і розташовується бюро] є багато зон, які не обов’язково проходити, але вони добре опрацьовані і варті уваги.

Важлива роль відводиться NPC, які також будуть в Старовинному будинку. У них можна брати побічні квест і дізнатися сюжетні деталі.

Розробники планує розвивати гру після виходу. Вони випустять відразу два DLC Foundation і AWE, а потім невеликі апдейти, які розширять лор гри. Як говорить розробник, у них з’явилася така ідея після Quantum Break. Remedy створювали гру п’ять років, а геймери пройшли її за 8 годин, що викликало у девелоперів апатію. Тепер вони хочуть, щоб їх нова гра не обірвалася після проходження.

Control

Так у неї з’явиться эндгейм контент «Bureau Alerts». Суть цього режиму ще не зрозуміла, на відміну від того факту, що в гру буде сенс повертатися.

З мінусів IGN виділяє, що FPS в Control просідає навіть на PS4 pro. Але це можуть ще виправити до релізу.

В цілому всі журналісти відзначають, що в грі розробники дали повну волю фантазії, що надає їй родзинку.

Control

Control вийде ексклюзивно в Epic Store на PC, PS4 і XOne 27 серпня. Пердзаказать її можна вже зараз, проте ціна на ПК версію сильно кусається: 3 799 рублів.