Для тих, хто ще сумнівається, ставити чи ні Windows 10

344

Доброго дня! До мене на пошту приходить багато листів, і дуже часто читачі мого блогу запитують, чи варто переходити на нову операційну систему Windows. Важко відповісти однозначно, тому я вирішив написати статтю на тему «Віндовс 10 відгуки за і проти». У цьому огляді я зібрав думки просунутих користувачів та експертів, які вже встигли протестувати всі можливості «десятки». Хочу зауважити, що до кінця безкоштовного переходу залишилися лічені дні. Поспішайте, тому завжди можна повернутися, а потім безкоштовно отримати ліцензію, вже мало ймовірно.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Лист від читача
 • Переваги
 • Недоліки
 • Підводимо підсумки

Лист від читача

Хотілося б почати з листа, автор якого критикує нову систему вздовж і впоперек.

Хочу розповісти про свій досвід оновлення до Windows 10. І відразу ж скажу, що не раджу Вам цього робити ні в якому випадку (принаймні, поки).

Я багато років користувався «сімкою» і був щасливий, поки в панелі завдань не виявив пропозицію БЕЗКОШТОВНО оновитися до «десятки». Очевидно, що мене це дуже зацікавило.

З нетерпінням чекав кінця липня 2015 року, щоб отримати нову «операційну». Але в заповітний день після скачування паків через Центр оновлення і подальшого перезавантаження, я виявив помилку. На одному з форумів дізнався, що можна завантажити з офіційного сайту утиліту для завантаження дистрибутива. Так і вчинив. Після запуску софта пройшло більше 15 годин, поки всі файли були завантажені з сервера Microsoft. При цьому довелося періодично натискати кнопку «Далі». Це мене відразу насторожило.

У підсумку, я отримав ту ж сімку, тільки в новій оболонці. Ніяких революційних змін не помітив.

Наступним негативним моментом стало те, що більшість програм після переходу перестали працювати. Хоча розробники вказували, що всі дані збережуться. Потім я зіткнувся з проблемою встановлення драйвера відеокарти, оскільки під Windows 10 його просто не існувало. Добре, що на сайті розробника вийшло завантажити тестову версію, яка частково виправила ситуацію.

Але найбільший мінус, виявлений пізніше, це відправка системою всіх особистих даних «наверх». «Вінда» почала стежити за кожним моїм кроком. Довелося шукати в мережі утиліту, яка викорінює «шпигунські» нахили нової ОС і заодно видаляє непотрібний передвстановлений софт. У підсумку, я витратив два дні на перехід, відновлення моїх додатків та інші дії. А отримав ту ж «сімки».

Упевнений, що багато хто стикався з подібною ситуацією, і потім задавалися питанням: «А чи варто було воно того?». Пропоную «підсолодити» статтю і почати з огляду позитивних сторін нової ОС.

Переваги

 • Підвищена безпека. В одній із статей я докладно розповідав про штатному антивірусі Windows Defender, який за роки доробок зміг вийти на гідний рівень і забезпечити якісний захист користувальницьких даний. Спільно з використанням «хмарного» фільтра SmartScreen, «захисник» здатний гарантувати безпеку системи від вторгнення ззовні.
 • Універсальність. Всі Ви знаєте, що з кожним роком все більшу частину ринку технологій завойовують планшети і смартфони. У зв’язку з цим, Microsoft розробила загальні стандарти (в дизайні, управлінні ресурсами і доступом до магазину додатків) для мобільних і стаціонарних платформ.
 • Багатозадачність. Тепер стало набагато простіше керувати файлами та папками. Доступ до недавно переглянутих ресурсів можна отримати з Панелі швидкого доступу». Пошук даних також став більш зручним. А поява режиму Snap Assist дозволило одночасно працювати в декількох додатках, розмістивши їх вікна в області робочого столу. Великим плюсом є і можливість створення декількох Desktop-ів для різних завдань і користувачів. Поліпшене меню «Пуск» дозволяє відмовитися від розміщення ярликів на «столі». Тепер їх можна розподілити по групах у вигляді красивих плиток.
 • Простота установки і налаштування. Втручання людини в процес встановлення мінімально, а оновлення драйверів проводиться автоматично (не завжди). З цим пунктом я готовий посперечатися, але раз вже експерти у своїй більшості так вважають, то я промовчу. А Ви якої думки про це пункті?
 • Поява системи ШІ «Cortana». Розробники наполягають, що їх штучний інтелект перевершує аналоги конкурентів (Google, Apple). Не всі використовують цю функцію, оскільки не знають її можливостей. Приміром, Кортана вміє не тільки шукати потрібну інформацію, але і бронювати квитки, номери в готелі. А піком її «інтелектуальності» є здатність підтримувати бесіду, розповідати веселі анекдоти.
 • Безкоштовна ліцензія на 1 рік. Погодьтеся, це вагомий аргумент, щоб перейти на Windows 10 і «спробувати його на смак». Не сподобається – можна відкотити зміни і повернутися до попередньої версії ОС. Інша справа, якщо б нам довелося платити за «кота в мішку».
 • Новий браузер Edge. Згідно зі статистикою, зарубіжні користувачі активно використовують Internet Explorer. Не знаю, як Вам, але мені ця вбудована програма для інтернет-серфінгу здавалася жахливою, поки їй на зміну не прийшов Edge. Досить якісний продукт, який завантажує сторінки сайтів швидко, коректно відображає зображення, відео, Flash. Особисто мені сподобалося. І так вважають багато експертів. А яка Ваша думка?
 • Пам’ятаємо, що крайній термін безкоштовного оновлення – 29.07.2016

  Це може бути цікаво:

  • Установка Windows 10 від професіонала
  • Така флешка повинна бути у кожного
  • Як позбутися від чорного екрану назавжди
  • Відкат системи до робочого стану

  Недоліки

  А тепер згадаємо про лист, який я виклав на початку статті, і розберемося, чи все так погано?

 • Системи «сира» і недопрацьована. Якщо Ви відключили оновлення Windows, то в цьому твердженні буде частка правди. Але розробники за кілька місяців тестування змогли усунути безліч недоліків, і залатали більшість дірок. Вже з початку 2016 року користуватися «десяткою» стало комфортно. Не сперечаюся, попереду ще багато роботи, але кричати на всі сторони, що система глючить, це несправедливо. Рекомендую постійно оновлюватися, щоб усунути цей «міфічний» недолік.
 • Windows 10 шпигує за Вами! Цей момент найбільше не дає спокою експертам і простим користувачам, які неодноразово писали про це у відгуках до моїх статей. Підтверджую, нова ОС дійсно збирає деякі дані для статистики. Але це не новина у світі технологій. Згадайте пошукову систему Google, яка через браузер здатна вивчати Ваші інтереси для відображення релевантної реклами. Багато «юзери» бояться працювати з «хмарою», щоб не допустити витоку особистих файлів і подальшого їх поширення. Але за цими технологіями майбутнє, і ховатися від них немає сенсу. Простіше тоді взагалі відмовитися від експлуатації комп’ютера.
 • Відсутність підтримки російської мови в Cortana. Те, що система ШІ вбудована в нову ОС – це добре. Але хіба за багато років присутності Microsoft на вітчизняному ринку не можна було забезпечити повноцінну підтримку російськомовних користувачів. Розробники стверджують, що роботи в цьому напрямку ведуться. Але щоб освоїти всі тонкощі самого складного мови, потрібно витратити не один рік. Як вважаєте, чи потрібно витрачати сили і час для вдосконалення Кортани? Або ця система не знайде практичного застосування в нашій країні?
 • Відсутність звичних додатків. У «десятці» прибрали Media Player і улюблені ігри (пасьянси). Офісні співробітники відразу ж забили на сполох. Але це дрібний недолік, як мені здається. Хоча його відзначають багато експертів-любителі «Косинки» і «Павука».
 • Несумісність зі старими програмами. Такий момент присутній. Але є можливість (як і в «сімці») вибрати режим сумісності і насолоджуватися іграми початку 2000-их або працювати в попередніх версіях програм. Але ж їм на зміну приходить новий, більш функціональний софт. Я волію йти в ногу з часом і не озиратися назад. Підтримуєте мене?
 • Проблеми з установкою драйверів. Особливо багато скарг надходить від власників ноутбуків, «заточених» під Windows 7 або 8. Тут все вирішить час. Через тиждень, місяць розробники мобільних відео адаптерів, чіпсетів і іншого обладнання обов’язково випустять оновлення з підтримкою нової ОС. Можете в цьому не сумніватися.
 • Для тих, хто ще сумнівається, ставити чи ні Windows 10

  Підводимо підсумки

  Як бачите, «плюсів» виявилося більше, а суть «мінусів» має тимчасовий характер. Не сперечаюся, в даній статті я розкрив не всі «за» і «проти», а вибрав лише найбільш вагомі аргументи, які наводять тисячі просунутих користувачів. Я вивчив чимало відгуків і поділився інформацією з Вами. Яке рішення прийняти – залежить тільки від Вас. Особисто моя думка, встановлювати Windows 10 варто однозначно. Якщо хочете відчути всі принади користування, не варто завантажувати зламані версії з піратських сайтів. Пам’ятайте, «ріпак», «моди» та інші збірки можуть містити шкідливі коди. І в разі появи проблем, Ви будете у всьому звинувачувати Microsoft.

  Я свій вибір зробив і встановив Windows 10, і ні на секунду не пошкодував про це. Ставити чи ні – вирішувати Вам. Сподіваюся ця стаття зможе остаточно розвіяти всі сумніви з приводу Windows 10.

  З повагою, Віктор