Налаштування варіантів запуску на Windows 10

406

Здрастуйте, дорогі читачі. Впевнений, що багато з Вас не знайомі з швидкою завантаження ОС і не знають, як прибрати пароль при вході в систему. У цій статті я розповім про те, як виконується налаштування запуску на Windows 10. Хочете дізнатися про корисні функції оновленої системи, використання яких може полегшити Ваше життя?

Способів запуску Віндовс не так багато. Якщо Ви просто включаєте ПК, чекаєте завантаження, то це стандартний метод. Нічого особливого. Розглянемо докладніше більш цікаві варіанти.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Завантаження з зовнішнього носія
 • Швидкий запуск
 • Запуск в безпечному режимі
 • Запуск без пароля
  • Відключення облікових записів
  • Прибираємо пароль за допомогою реєстру

Завантаження з зовнішнього носія

Можна навіть не встановлювати “вінду” на ПК. Досить запустити ОС з флешки. Іноді це буває вкрай зручні (коли система не працює). Але для реалізації подібної у Вас повинен бути завантажувальний USB накопичувач. Зараз я розповім про його створення.

 • Беремо носій з об’ємом не менше 16 Гб і швидкістю запису / читання не менше 10 Мб в секунду.
 • Викачуємо з офіційного сайту образ ОС, який буде скопійований і розпакований на флешці.
 • Встановлюємо безкоштовний додаток WinToUSB. Взагалі-то існує кілька програм з аналогічним призначенням, але ця сама проста і не вимагає особливої настройки.
 • Запускаємо софт і клікаєм по зображенню диска (зліва зверху), а потім вказуємо шлях до викачаного образу Windows:

 • Програма проведе перевірку образу і запропонує на наступному кроці вибрати накопичувач, який буде використаний для копіювання. Увага! Всі дані, які містяться на диску USB будуть видалені в результаті форматування.
 • Потім слід вибрати тип установки. Ну буду вдаватися в опис всіх варіантів, просто пораджу встановити прапорець біля напису «VHDX».
 • Якщо в цьому ж вікні виникає помилка за браком вільного місця, то слід збільшити розмір віртуального розділу.

Налаштування варіантів запуску на Windows 10

 • Залишилося тільки дочекатися закінчення процесу копіювання, який може затягнутися надовго.

Налаштування варіантів запуску на Windows 10

В підсумку, Ви отримаєте флешку з встановленою ОС. Варто відзначити, що це не просто завантажувальний носій, який служить для відновлення (про це я писав у попередніх статтях), а повноцінна операційна система, яка запускається не з жорсткого диска, а звичайного зовнішнього накопичувача.

Невеликий рада! При першому запуску Ви можете не знайти в «Провіднику» свої стаціонарні диски. Не варто панікувати. Потрібно запустити «Управління дисками» з допомогою команди diskmgmt.msc, введеної в поле «Виконати» (Win + R). У вікні, що з’явиться перелік локальних дисків, які можна включити відображення.

От і все. З цим способом запуску ми розібралися. Якщо є питання – залишайте їх в коментах. А ми йдемо далі.

Швидкий запуск

Що це взагалі таке? Дана технологія дозволяє після повного вимкнення ПК використовувати особливі механізми, які прискорюють наступний запуск. Варто зазначити, що швидкий тип завантаження не спрацьовує при перезавантаженні (тільки при відключенні).

Суть методу зводиться до використання стану глибокого сну. Тобто, створюється своєрідна копія системного ядра (з драйверами, посиланнями на області пам’яті і т. д.), яка запускається набагато швидше при завантаженні ПК. Але деякі користувачі помітили, що при цьому можуть виникати проблеми під час вимикання комп’ютера. А у Вас таке було?

Управління режимом відбувається наступним чином:

 • В панелі управління слід вибрати налаштування електроживлення:

Налаштування варіантів запуску на Windows 10

 • У новому вікні зліва натискаємо на посилання «Дію кнопок харчування»:

Налаштування варіантів запуску на Windows 10

 • Продовжуємо дотримуватися інструкції, натиснувши на напис: «Зміна недоступних параметрів». Слід підкреслити, що допуск до налаштувань можна отримати тільки від імені адміністратора:

Налаштування варіантів запуску на Windows 10

 • Відкривається перелік варіантів завершення роботи. На першому місці знаходиться пункт, включення/відключення якого впливає на швидкий запуск:

Налаштування варіантів запуску на Windows 10

 • Не забуваємо зберегти всі внесені зміни.

І з цим розібралися. Відразу ж скажу, що включення швидкого завантаження створює на жорсткому диску файл сну, який займає декілька гігабайт. Щоб потім не дивувалися, куди зникло дорогоцінний вільне місце.

Запуск в безпечному режимі

Вже не перший раз я згадую цей тип завантаження. Використовувати його варто в екстрених випадках, коли система не запускається з-за несумісності з новими драйверами або після установки оновлень/додатків.

Налаштування варіантів запуску на Windows 10

Можна виконати безпечний запуск з диска відновлення (як його створити – я писав в іншій статті). Якщо ОС подає ознаки життя, то заходимо в «параметри» – «Відновлення та безпека» і на вкладці «Відновлення» вибираємо «Особливі варіанти завантаження». Перезавантажуємо ПК і вибираємо відповідний пункт в меню, щоб опинитися в безпечному режимі.

Запуск без пароля

Після переходу на «десятку» мене сильно дратувала необхідність постійно вводити пароль при запуску системи або після «виходу зі сну». В один прекрасний момент мене це сильно допекло, і я вирішив дізнатися спосіб входу без введення пароля. Зараз я з Вами обов’язково поділюся цим безцінним досвідом.

Я «накопав» парочку працюючих методів. Почну з самого простого.

Відключення облікових записів

Не буду «лити воду» і одразу ж перейду до інструкції.

 • Натискаємо на клавіатурі Win + R і в полі введення прописуємо команду netplwiz.
 • У вікні, знімаємо галочку (як показано на скріні):

Налаштування варіантів запуску на Windows 10

 • Після натискання на кнопку «Застосувати», Вас попросять двічі ввести пароль для даного користувача:

Налаштування варіантів запуску на Windows 10

Мені цей спосіб допоміг. А Вам? Якщо «галочка» (на скріні вище) виявилася неактивною (тобто, її можна зняти), то допоможе наступний метод.

Прибираємо пароль за допомогою реєстру

Не самий простий і безпечний, але самий вірний шлях вирішення проблеми.

 • Для того щоб увійти в реєстр, використовуємо команду regedit у полі «Виконати» (і знову Win + R).
 • Нас цікавить розділ, який знаходиться по дорозі: HKEY_LOCAL_MACHINE\ Software\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon
 • Праворуч з’явиться список параметрів. Щоб відключити перевірку пароль потрібно перейти до пункту «AutoAdminLogon» і змінити його значення з «0» на «1».

Налаштування варіантів запуску на Windows 10

 • У параметр «DefaultDomainName» прописуємо ім’я користувача або ПК. Якщо цього пункту немає в списку, то його слід створити вручну.
 • Залишилося лише вказати свій пароль в параметрі «DefaultPassword» (якщо немає, то створюємо).
 • Бажано перезавантажити ПК. При наступному запуску пароль не повинен запитуватися.

Корисна стаття вийшла, як мені здається. Але судити Вам. Якщо мої поради допомогли змінити Ваше життя на краще, то чекаю лайків і репостов. Виникли проблеми і складності? Залишайте коментарі, будемо розбиратися!