Новий браузер Vivaldi на базі Chromium

511

Доброго дня. Я дуже люблю випробовувати новий софт, тому сьогодні хочу поділитися враженнями від користування браузером Vivaldi browser. З цим браузером інтернету я “познайомився” не так давно, але його можливості мене порадували.

На моєму ПК встановлено п’ять різних програм для серфінгу в інтернеті. Не буду їх перераховувати всі. Можете переглянути перелік тут. Навіщо мені стільки? Один – для мене, другий – для дружини, ще парочка для дітей. Насправді, використовую їх, щоб побачити, як виглядають мої сайти в різних браузерах. Це дозволяє знаходити помилки у верстці та оперативно їх усувати.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що з себе являє Vivaldi?
 • Перший запуск
 • Швидкість роботи
 • Швидкий пошук
 • Налаштування
 • Висновки

Що з себе являє Vivaldi?

Цей софт розробила парочка програмістів, які почали свій шлях ще в 1994 році. В результаті їх діяльності з’явилася Opera. А через 20 років вони заявили про створення нового продукту на базі Chromium. І вже в 2015-му з’явився оглядач Вівальді.

Скачав я його у вересні 2016 року. Практично в перший же день “експлуатації” я відчув, що це моє! Звичайно ж, є деякі недоробки, але команда розробників постійно оновлює продукт, щоб він був максимально зручним для користувачів.

Перший запуск

 • Для початку потрібно скачати програму з офіційного джерела:

Новий браузер Vivaldi на базі Chromium

 • Установка відбувається в автоматичному режимі, нічого змінювати в налаштуваннях не потрібно;
 • Одразу ж після стартового запуску браузера Вам запропонують налаштувати інтерфейс вікна, вибравши фон із запропонованих варіантів (або вказати свою картинку), і вказати місце розташування відкритих вкладок (зліва, справа, знизу, зверху). Ось мій вибір:

Новий браузер Vivaldi на базі Chromium

 • Нічого незвичайного. Вкладки зверху. Хотілося б відзначити цікавий момент. Під адресним рядком є панель, на якій є посилання “Експрес (швидкий доступ), “Історія” і “Закладки”. Також є плюсик, який дозволяє додавати свої папки з сайтами:

Новий браузер Vivaldi на базі Chromium

 • А тепер переводимо погляд в нижню частину вікна (ліворуч) і бачимо невеликий значок, який відкриває бічну панель і її цікаві можливості:

Новий браузер Vivaldi на базі Chromium

 • Мені сподобалася функція створення заміток. Дуже зручно. Не потрібно для цього встановлювати додаткові розширення, як в інших браузерах.

Швидкість роботи

Не хочу зараз говорити погано про інших програмах-браузерах, але Вівальді здатний “переплюнути” багато хто з них по швидкодії. Але найцікавіше те, що він споживає невелику кількість оперативної пам’яті. Я одночасно відкрив 7 сайтів в Yandex Browser і в розглянутому додатку. Результати виявилися дуже різними:

Новий браузер Vivaldi на базі Chromium

Я сам такого не очікував. Це величезний плюс. І це не тільки моя думка. Браузер Vivaldi відгуки має переважно позитивні. Є деякі недоліки, наприклад, відсутність синхронізації. Але творці програми обіцяють виправити цю “помилку” вже найближчим часом.

Швидкий пошук

Після натискання клавіші “F2” відобразиться пошукове вікно:

Новий браузер Vivaldi на базі Chromium

З його допомогою можна легко знайти сайту (сторінки), які зберігаються глибоко в історії, або закладки (якщо їх у вас дуже багато). Досить корисне рішення. Може і в аналогах є щось подібне, але я якось не зустрічав подібної можливості.

Налаштування

Щоб відкрити настройки браузера, потрібно на бічній панелі натиснути на значок шестерні:

Новий браузер Vivaldi на базі Chromium

З скріна можна зрозуміти, що опцій дуже багато. За замовчуванням встановлена домашня сторінка – сайт Vivaldi.. Але її можна в будь-який момент змінити.

Налаштувати можна практично будь-який елемент даного браузера – від зовнішнього вигляду до місця збереження завантажених файлів. Не буду розглядати всі параметри – надам цю можливість Вам!

Новий браузер Vivaldi на базі Chromium

Висновки

Як тільки розробники реалізують можливість синхронізації, я відразу ж зроблю цю програму основною для серфінгу в інтернеті. Але поки поставлю додатком тверду “четвірку” (за п’ятибальною шкалою) і пораджу Вам скористатися софтом. Потестіруйте хоча б пару днів, та поділися думкою в коментарях до даного посту.

З повагою, Віктор!