Новий вірус HummingBad атакує Android

373

І коли вже це закінчиться? Android гаджети в черговий раз піддалися атаці вірусу. На даний момент заражено вже понад 80 мільйонів пристроїв. Постраждали як смартфони, так і планшети, після атаки трояна з назвою HummingBad. Чим же він небезпечний і як від нього вберегтися?

Джерелом проблеми є сайти, на яких “сидять” шкідливі скрипти. При цьому, власники ресурсів можуть навіть не здогадуватися про наявність вірусу на сервері.

Перші випадки захворювання були зафіксовані ще на початку весни, але тоді експерти не могли навіть припустити, що до травня 2016 року розповсюдження вірусу набере таких обертів.

У чому небезпека?

Троян створений з урахуванням всіх вразливостей ОС Андроїд. Він проникає практично в усі “щілини”, отримує права адміністратора. Після цього він може робити все, що завгодно його творцям: змінювати файли, видаляти їх, надсилати зловмисникам особисті дані.

В деяких випадках вірус не може самостійно отримати доступ до кореня системи (root). Для обману власника гаджета HummingBad відображає на екрані повідомлення про необхідність інсталяції оновлень. Як тільки користувач підтверджує дану дію, троян отримує повну владу.

Троян встановлює додаткові програми, за допомогою яких здійснюється автоматичний перехід по різних рекламних посиланнях на сайтах. Це дозволяє розробникам “хробака” заробляти в місяць близько 300 тисяч доларів.

Як не заразитися?

  • Намагайтеся не відвідувати підозрілі і малознайомі сайти;
  • Не підтверджуйте раптові пропозиції про встановлення оновлень. Краще вручну запитати оновлення системи у налаштуваннях пристрою;
  • Як тільки помітили підозрілу поведінку в браузері (зміна стартової сторінки, переходи на китайські сайти, перевірте смартфон антивірусом. А краще скопіювати всі дані на ПК, і скинути гаджета (повернення до заводських налаштувань.

Будемо сподіватися, що біда обійде Вас стороною!