Огляд God of War – Справжній шедевр або сумне кінце?

399

Кратос в минулих частинах вчинив розправу над грецькими небожителями і тепер у новому God of War взявся за Олімп ігрової індустрії. створюючи просто немислимий хайп навколо нової частини про пригоди бога війни. Дійсно God of War гідний всіх тих почестей, що йому присвоюють? Беззастережна 10 з 10 і одна з кращих ігор сучасності?

Відповіді на всі ці питання ви дізнаєтесь з нашого огляду God of War.

Тато повернувся Кратос

Всі шанувальники серії, в тому числі і наша редакція, хоч і чекали повернення Кратоса, але з неприхованим скепсисом. Найбільше викликала запитання концепція «батько і син», подібну до якої ми бачили у Last of Us. Кратосу хоч і не чужі стандартні людські слабкості, але подібні моменти завжди стиралися на тлі м’ясорубки, що з дивовижною цілеспрямованістю створював бог війни.

, тому раптова поява сина викликало побоювання. А чи не перетвориться Кратос в турботливого татуся і зразкового сім’янина? На щастя, наші побоювання з приводу сюжету в грі God of War не підтвердилися.

Відносини Кратоса і Атрея взагалі складно назвати ідилічними. У перші години гри ми практично не чуємо, щоб батько називав сина по імені або дивився йому в очі. Звичайно, Кратос утримується від ременя, але методи виховання у нього, як говориться, спартанські, не дарма він був генералом спартанської армії. Тим не менш, розвиток характерів персонажів – одна з головних перлин гри. Спостерігати за тим, як Кратос намагається зліпити з поступливого сина справжнього війна дійсно цікаво.

Окремо хочеться відзначити режисуру. God of War 2018 наочно показує, що межі між іграми і кінематографом геть стерті. Чимала заслуга тут операторської роботи. Зі стартового меню і до фінальних титрів вся гра знята одним дублем, що забезпечує просто небачений раніше для ігор рівень занурення. Ну і, як годиться будь кінематографічного твору – гра акторів теж знаходиться на гідному рівні, в тому числі і озвучка God of War російською.

god of war обзор

The Legend of Kratos

Геймлей проекту теж зазнав численні зміни щодо минулих частин серії. Найбільше гра нагадує звичні пригодницькі проекти на кшталт The Legend of Thelda або серію Arkham. Тобто гравцеві надається відкритий світ, нові локації в якому будуть відкриватися по мірі проходження God of War. При бажанні завжди можна буде повернутися на раніше зачищені землі, щоб знайти заховані секрети і виконати додаткові квести.

На жаль, у відкритому світі розкривається стандартний для ігор подібного жанру недолік – раз за разом вам належить знову відвідати раніше відкриті локації. Ось, наприклад, ви бачите загадку, але не знаєте, як її вирішити. Можна годинами ходити навколо, ламати голову, але ми радимо в більшості випадків не зупинятися і йти далі по сюжету. З часом Атрею і Кратосу будуть доступні нові здібності, які дозволять потрапити в раніше закриті місця на карті.

god of war обзор

God of RPG

Розробники задовго до дати виходу God of War заявили, що на проходження всієї гри буде потрібно до 40 годин. І, чесно сказати, Santa Monica навіть применшили масштаб гри. Навіть після 50 годин блукання по скандинавським світів у вас буде чим зайнятися. Наприклад, прокачувати здібності персонажів і навіть кувати їм броню і зброю. Тепер пригоди Кратоса нагадують саму справжню RPG з шістьма гілками прокачування: чотири для Кратоса і дві для Атрея.

Звичайно, система прокачування була і в попередніх частинах серії, але її вплив на геймплей було мінімальним, тут же можна повністю змінити бойову механіку гри. Розробники надали багату систему кастомізації, що дозволяють сформувати Кратоса своєї мрії.

god of war обзор

Рунічні камені для поліпшення амуніції та елементи броні додають не тільки пасивні, але й активні бонуси, начебто нових здібностей і ударів. При бажанні можна перетворити вірний сокиру Кратоса в лазерна зброя і проводити комбо-атаки з Атреем.

І якщо на мінімальному рівні складності можна з нахабною усмішкою ігнорувати клопоти з прокачуванням, примовляючи: «Та що зі мною може статися, я ж бог війни!», то вже починаючи з другої зі складності можуть початися проблеми. Навіть стандартний драугр, навіваючи спогади про Dark Souls, може прикінчити гравця з пари-трійки ударів.

god of war рецензия

Ще одна річ, яка ріднить бога війни з серією Souls – це розкладка управління і концепція бойової системи. Так як вороги б’ють боляче, потрібно завчити напам’ять таймінги і вибирати найкращий момент для удару, не забуваючи ухилятися, блокувати або контратакувати випади супостатів. В цілому, завдяки варіативній прокачування і різноманітним ворогам кожна битва в грі God of War схоже на партію в шахи на реактивних швидкостях.

Вам потрібно ретельно продумувати поведінку ворогів, враховувати їх тип, кількість і змінювати стиль гри прямо на ходу. А як вишеньки на торті – чудові тактильні відчуття від боїв. При кожному ударі сокири про ворожу тушку геймпад починає вібрувати, що змушує ще краще вжитися в роль Кратоса.

god of war рецензия

Так що в підсумку, 10 з 10?

Після прочитання нашого огляду ви можете закономірно зауважити, що гра не пропонує для ігрової індустрії нічого нового, і будете абсолютно праві. Так, God of War – це компіляція всіх ідей, які можна зустріти в інших іграх останніх років, і де тут тоді шедевр? Все просто: нова частина про пригоди Кратоса взяла всі звичні механіки і вивела їх на новий, недосяжний для інших ігор рівень.

За всі ті емоції, що дарує пригоди Кратоса, за креатив, з якою розробники підійшли до битв з босами і до створення численних головоломок, за графіком God of War на PS4, що залишає позаду будь ПК-ексклюзиви – гра заслуговує максимальної оцінки.

god of war рецензия

Звичайно, є за що причепитися, наприклад, за відкритий фінал, необхідність повертатися на раніше відкриті локації… але робити цього зовсім не хочеться. Santa Monica подарували нам першокласне одиночне пригода, що справжня рідкість у наш час засилля лутбоксов, однотипних «Королівських Битв» і Open-world ігор.

Якщо ви ще не впевнені, чи варто брати PS4 заради нового Бога Війни, то радимо прочитати .

Завантажити безкоштовно God of War

Джерело: http://kbcsecurities.com.ua/