Огляд The Elder Scrolls: Blades – непогано, але це не TES

467

Ця гра спочатку могла б бути просто черговий мобільного гриндилкой. Можна було б протій повз неї і навіть не звертати увагу, але немає. Тодд Говард оголосив зі сцени Е3, що The Elder Scrolls: Blades буде повноцінним продовженням серії, але тільки на телефонах. Нам наобіцяли: підземелля, прокачування, величезні території для дослідження, розвиток свого поселення і pvp поєдинки. У підсумку все це в ній є, але як виявилося – це зовсім інша гра.

Нещодавно TES:Blades вийшла в ранній доступ, і почали з’являтися рецензії на неї. Повторюся, гра могла б відразу пройти повз нас, але на жаль, такі слова як «офіційне продовження серії», змушують нас зупинитися на ній. Ми зібрали враження людей з форумів, огляди, критику і самі випробували проект для того, щоб в огляді The Elder Scrolls: Blades описати, що з себе представляє гра.

TES: Grind

З самого початку Blades ламає вже усталене правило, де наш головний герой ув’язнений, який дивом звільняється. Сюжет гри починається незадовго до дії Skyrim. Ми граємо за шпигуна клинків – секретного загону короля, який оберігає драконорожденных. Після підписання договору з Альдмерским домініоном, клинків розпускають і оголошують на них полювання.

Після цих подій ми повертаємося у своє рідне місто, і виявляємо, що він зруйнований. На наші плечі лягає завдання відбудувати спалений місто з нуля і залучити мешканців назад. Правда, тут виникло резонне питання, чому саме ми? Так, ви все правильно зрозуміли, ми докапываемся до сюжету гри на мобільні телефони, але Бесезда сама винна. На самому початку наше місто являє собою тільки одну порожню майданчик з різними зонами, на яких потрібно будувати будинки або майстерні. Щоб їх будувати – нам потрібні ресурси, що добуваються шляхом виконання квестів.

Зараз гра працює у двох режимах: містобудівного симулятора і безодні. Безодня – вічний данж, де ти йдеш вниз і вбиваєш ворогів. Спочатку цікаво, але з часом набридає.

В режимі міста, чим більше будинків – тим вище його престиж. Від рівня престижу залежить те, які квести ви можете брати, а які ні. Квести беруться у NPC, які завжди стоять, і нічого не роблять. Після, ти просто телепортируешься на місце дії квесту, де потрібно зачистити все від ворогів і зібрати ресурси.

В принципі – це весь геймплей на даний момент. На певній локації вбиваєш мобів, збираєш ресурси і іноді відновляєш зброю. Самі завдання стають все складніше з кожним разом. Гринд чистої води.

Обзор The Elder Scrolls: Blades – неплохо, но это не TES

Лор йде каджиту під хвіст

Розмови з NPC, як би так сказати, вони є, але ще бідніші, ніж у жарті про кільце відповідей в Fallout 4. Як правило, у вас всього два варіанти відповіді, які ні на що не впливають. Бідні при цьому і відповіді мобів. І це найсумніше. Розробникам ніщо не коштувало створити більш розгалужену гілку діалогів, щоб події і лор мало хоч якийсь сенс. Приміром, наша головна мета – відновити місто, запитуємо у NPC: «Що сталося з містом?». Відповідь: «Він згорів». Я знаю, що він згорів, яким чином?! І ось на такі самі очевидні питання нам не дають відповідь. Чому почалася пожежа? Звідки тут це місто, яка його історія?

На жаль, важко придумати історію місту, якого ніколи не існувало в офіційній всесвіту. Ок, почасти зрозуміло, кожен гравець будує своє місто, але хоч яка-небудь загальна історія до того, як ми взялися за нього повинна бути?

Обзор The Elder Scrolls: Blades – неплохо, но это не TES

Яких-небудь книг, записок в грі немає. В підземеллях, де на вас пруть натовпами мерці, ви теж нічого не знайдете. Оточення не несе в собі ніякого наративу. Справа в тому, що серію ігор TES ми за ось такі маленькі розповідні елементи і любили, але тут їх просто немає, як і лора в принципі.

Є тільки пара фактів – місто знаходиться десь в Тамриэли і на нього здійснюють набіги розбійники «Кривавої королеви». Також під ним є таємничі катакомби.

Солодкий рулет, підсвічник, тягучка – забудьте

Варто віддати Blades належне, для мобільної гри її локації [підземелля і лісова місцевість]виглядають добре і часом нелінійно. Майже всі скрині або ящики на них – декорації. Бочки з лутом завжди люб’язно підсвічені і в них лежать гроші, самоцвіти [донатная валюта], ресурси для міста і навіть зілля.

З ворогів ж нічого крім грошей не падає, а спорядження з них зняти не можна. Всі поліпшення можна купувати в кузнях або в скринях за ті самі самоцвіти. Скрині вам іноді видають як нагороду за завдання, і відкрити їх можна в інвентарі. Коротше – це чортові лутбоксы і цим все сказано.

Обзор The Elder Scrolls: Blades – неплохо, но это не TES

Відкриваються скрині не відразу. Звичайні за кілька секунд, а який-небудь золотий скриня може відкритися шість годин. Місце в інвентарі обмежена, тому або відкривай і чекай, або докупай ще слот. І не забувайте, що вам може випасти повторне спорядження або непотріб. Місцевий менеджмент інвентарю не дає вам набрати собі різних речей як в оригінальних іграх серії, так і набирати по суті нічого, крім донатных лутбоксов.

Все це дратує, адже необґрунтовано розтягує геймплей.

Нубопрокачка

І так, раз це справжня гра серії тут повинна бути прокачування? У Blades це лише елемент РПГ, але не повноцінна прокачування. Ви отримуєте досвід за квести, і з підвищенням рівня можете прокачувати або манну або витривалість. Також ще одне очко дається на прокачування древа здібностей: магії або умінь.

Обзор The Elder Scrolls: Blades – неплохо, но это не TES

Механіка стаміни в грі стала подібна мане. Ви прокачиваете різні перкі, які витрачають витривалість під час їх застосування. Блокування ж щитом не забирає нічого. В принципі боївка реалізована нормально і не дратує. Трохи нагадує Diablo своїми ухиленнями і скилами, які потрібно застосувати вчасно.

Бувають лаги, але вони не серйозні. Хіба що з балансом в грі проблеми. Ти можеш ні з того ні з сього зустріти персонажа який вбиває з одного удару, і доведеться довго займатися гриндом, щоб убити його пізніше.

Ситуацію можна поправити самоцвітами, застосувати їх, щоб пройти рівень. Тут вони позиціонуються як валюта економії часу. Однак це одна з самих , коли частини твоєї гри настільки жахливі, що гравець хоче платити лише б їх пропустити.

Обзор The Elder Scrolls: Blades – неплохо, но это не TES

Обнажим мечі?

З технічної точки зору гра дуже хороша, багів практично немає, а виглядає вона для свого рівня нормально. Навіть порівняно з Fallout 76, вона набагато краще. Користувачі також підкреслюють, що у грі круто реалізований вертикальний режим. Серйозно, Тодд Говард не збрехав, що в гру можна грати однією рукою. Самі бої не дратують і навіть приємні.

Але в рамках того, що це продовження серії TES – все погано. Це просто хороша гриндилка, але не в якому разі не продовження легендарної серії. Іншими словами, мобільна гриндилка виявилася мобільного гринделкой – яка несподіванка.