Папка TEMP – можна чи видалити її вміст?

1042

Доброго дня шановні читачі блогу «Всі секрети комп’ютера для новачка і професіонала». Сьогодні я хочу Вам розповісти про одну з важливих папок сімейства операційних систем Windows — системній папці Temp. Точніше, чому ця папка носить таку назву, її призначення і, що дуже важливо, як чиститься папка TEMP – можна чи видалити її вміст, не завдаючи шкоди, як самої операційної системи, так і своїм нервам?

Чесно кажучи, рекомендації вірні для будь-якої операційної системи сімейства Windows, включаючи 8 і 10 версії. Але, оскільки я буду приводити скріншоти саме сьомої версії, не хочу, щоб виникали питання, на кшталт: «Чому ця папка за вказаною шляху на скріншоті є, а у мене на комп’ютері немає. Та й взагалі у мене все по-іншому».

І ще один момент. У даній статті передбачається, що операційна система встановлена на логічному диску «C».

Практично всіх новачків, які починають знайомитися з комп’ютерами і «комп’ютерним світом», іноді шокує те величезна кількість папок і файлів, які знаходяться на комп’ютері. Навіть у «голої» операційної системи, встановленої на комп’ютері, без встановлених програм і оновлень, їх нараховується більше 50 000.

Ну а що говорити про комп’ютер, на якому встановлені сотні програм. Це вже сотні тисяч папок і файлів.

Як правило, користувачів комп’ютера мало цікавить цей момент… до певного часу…, поки комп’ютер не починає вести себе, скажімо так, неадекватно: починає надовго «замислюватися», не реагує на клавіатуру і мишку, а то і взагалі завмирає.

Причини, насправді можуть бути різні. І ми надалі з ними, звичайно, познайомимося.

Ось на одній з цих причин я сьогодні хотів би зупинитися і поговорити. Але я хочу почати з невеликого «лікнепу».

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що означає «Temp» і для чого ця папка потрібна?
 • Як знайти?
 • Чищення папок Temp
  • Очищення вручну
  • Вбудовані засоби операційної системи
  • Сторонні програми

Що означає «Temp» і для чого ця папка потрібна?

Почати я хочу з того, що папки і файли на комп’ютері мають деякий поділ. Умовно цей розділ можна назвати як «системні» і «користувача».

Системні папки і файли, це ті, які використовують виключно сама операційна система для своєї роботи. Втручання, наприклад, видалення системної папки або системного файлу, може призвести до краху всієї операційної системи, після чого вже можна буде просто насолоджуватися «синім екраном смерті».

Ну а якщо Ви випадково або навмисно видаліть власний файл або папку, яку видаляти не слід, то у Вас просто перестане запускатися якась програма або постійно будуть «вискакувати» на екран і діставати настирливі повідомлення про помилки в програмах. У цьому випадку сама операційна система не постраждає. Зате нерви собі попсуєте грунтовно.

Так от, однією із системних папок операційної системи є папка Temp.

Це умовне скорочення від слова «temporary», що в перекладі з англійської означає «тимчасовий». Звідси і основне призначення цієї папки — зберігання тимчасових даних (тимчасових папок і тимчасових файлів).

Що означає «тимчасових»? Що зберігається в папці temp? Тут є пару «тонких» моментів.

Один з них полягає в тому, що при установці програм, операційна система використовує цю папку для зберігання проміжних даних. Тобто «скидає» в цю папку різні програмні компоненти, з яких потім формує програмні модулі для, власне, безпосередньої установки самої програми або програм на комп’ютер. Після повної установки програм ці нікому не потрібні компоненти, так і залишаються в папці Temp.

Чому вони там залишаються і чому автоматично не видаляються, це вже інше питання, який до даної теми не відноситься. Але факт залишається фактом. «Сміття» з часом накопичується. І, якщо це сміття не видаляти, то наслідки можуть бути досить сумними.

Другий момент полягає в тому, що сама операційна система в процесі своєї роботи «скидає» в цю папку деякі дані, до яких періодично звертається. Причому ці самі поточні дані система жорстко захищає від будь-якого втручання користувача.

Висловлюючись комп’ютерною мовою – система закриває доступ до своїх даних.

Як знайти?

 • Починаючи з версії Vista,, папка Temp знаходиться за наступним шляхом:

C:\Windows\Temp

Крім системної папки Temp, існує також ще і спеціальна папка, яка носить аналогічне ім’я. Ця папка відноситься вже конкретно до Вашого облікового запису на комп’ютері і знаходиться у папці, ім’я якої точно таке ж, як і ім’я облікового запису (див. скріншот), під яким Ви зараз працюєте на комп’ютері.

Папка TEMP – можна чи видалити її вміст?

В цю папку операційною системою «скидаються» дані, які відносяться до Вашої поточної діяльності на комп’ютері на даний момент.

Іншими словами, після включення комп’ютера і запуску самих програм, ці самі програми «скидають» деякі свої «частини» і результати обчислень в цю папку, а потім, у міру потреби, беруть з неї потрібні дані для виконання тієї чи іншої операції.

Для чого? Так щоб не займати «дорогоцінну» оперативну пам’ять комп’ютера, якої і так не солодко доводиться. Ці тимчасові дані самі програми після закінчення своєї роботи з цієї папки, зазвичай, видаляють. Винятком може бути “підвисання” комп’ютера у випадку яких-небудь програмних збоїв або некоректне вимикання комп’ютера. Тоді ці дані перетворюються в нікому не потрібне сміття.

Користувальницьких папок Temp може бути кілька – за кількістю облікових записів користувачів на Вашому комп’ютері. У кожного облікового запису своя папка Temp.

Оскільки користувач має повні права до всіх папок і файлів, то, щоб уникнути виникнення проблем на рівному місці (користувач незнання або помилково може просто видалити цю папку), ця папка за промовчанням невидима для користувача. Тобто має атрибут «Прихований». Простіше кажучи, цю папку неможливо побачити ні в одній програмі перегляду файлів і папок.

 • Налаштовуємо меню «Відкрити за допомогою»
 • Всі способи входу в панель управління Windows
 • Інструкція по віртуальних робочих столів Windows 10
 • Відключаємо автоматичний пошук драйверів Windows
 • Прості способи відключення автоматичного оновлення у Windows 7

Для того, щоб побачити цю папку і видалити зайвий «сміття», можна тимчасово зробити цю папку. Ну а якщо Ви вже впевнений користувач, то можна видимої і залишити.

 • Шлях до кнопки вибору видимості файлів і папок наступний:

Пуск — Панель управління — властивості папки — Вкладка «Вид» – Приховані папки та файли.

Папка TEMP – можна чи видалити її вміст?

Всі! Тепер Ви бачите всі приховані папки та файли, які операційна система «не хотіла» вам показувати. З цього моменту 50 відсотків відповідальності за безперебійну роботу комп’ютера перекладені на Ваші плечі.

Зате тепер ми можемо спокійно знайти потрібну нам папку.

Де знаходиться папка temp в windows 7? Вона знаходиться за наступним шляхом:

C:\Users\Имя_Вашей_учетной_записи_под_которой_сейчас_работаете\AppData\Local\Temp

Один із способів потрапити в цю папку показано на скріншоті.

Папка TEMP – можна чи видалити її вміст?

Чищення папок Temp

У будь-якому випадку, бажано періодично чистити як системну папку Temp, так і для користувача, щоб уникнути переповнення системного диска.

Очищення папок можна здійснити трьома основними способами:

 • вручну;
 • засобами самої операційної системи;
 • програмами сторонніх виробників.

Так як принцип всіх способів приблизно однаковий, кожен користувач має право сам для себе вирішувати, який спосіб йому використовувати.

Очищення вручну

Оскільки принцип очищення папок однаковий, давайте розглянемо порядок дій на прикладі користувача папки Temp.

 • Перш за все, переходимо безпосередньо в папку Temp, як показано на попередньому рисунку.
 • Потім виділяємо весь вміст комбінацією гарячих клавіш «Ctrl+A» (Натискаємо і утримуємо клавішу Ctrl, натискаємо на латинську A, відпускаємо обидві клавіші).
 • Для видалення інформації натискаємо клавішу Delete (Del).

Папка TEMP – можна чи видалити її вміст?

Не варто побоюватися, що Ви можете видалити щось зайве, так як закритий доступ до якого-небудь файлу або файлів, які в даний момент операційна система використовує для своїх поточних потреб», то Ви нічого з ними зробити не зможете — ні видалити, ні змінити, ні перемістити.

Мало того, система Вас про це обов’язково проінформує. Наприклад, в моєму випадку операційна система повідомила мені, що операція видалення не може бути завершена, так як якийсь там файл відкритий операційною системою і в даний момент використовується.

Папка TEMP – можна чи видалити її вміст?

 • У цьому випадку просто натискаємо лівою кнопкою миші на кнопку «Пропустити».

Причому, якщо файлів, які в даний момент використовує система досить багато, то подібних повідомлень «вискакувати» стільки, скільки в даний момент файлів використовує операційна система.

 • Якщо у Вас немає особливого бажання переглядати імена цих папок і файлів, то просто поставте галочку в квадратику (чекбоксі) під назвою «Виконувати цю дію для всіх поточних об’єктів». Система перестане «діставати» Вас настирливими повідомленнями.
 • Пропали стандартні ігри для Windows 8 — робимо відновлення
 • Як відновити контакти, видалені з телефону або SIM-карти
 • Як зробити нумерацію сторінок у Ворді
 • Відкат драйвера відеокарти на Windows 7 / 8 / 10
 • Як перевірити текст на помилки онлайн і в Word

В результаті у мене залишився тільки один файл. Може бути більше — це нормально.

Вбудовані засоби операційної системи

Очищення від непотрібного «сміття» є стандартною службової процедурою операційної системи Windows. Відповідно і виклик цієї процедури знаходиться в однойменних папках:

Пуск — Всі програми — Стандартні — Службові — Очищення диска.

Папка TEMP – можна чи видалити її вміст?

 • Якщо у Вас два логічних диска (наприклад, «C» і «D»), то спочатку операційна система «поцікавиться», який диск Ви хочете почистити. У цьому випадку кнопкою вибору вибираємо диск «C», так як за замовчуванням саме на ньому знаходяться наші тимчасові папки і клацаємо лівою кнопкою миші по кнопці «ОК». Після цього з’явиться вікно аналізу стану даних на диску.
 • Якщо у Вас один логічний диск (тільки «За»), то вікно аналізу з’явиться відразу без додаткових питань.

Папка TEMP – можна чи видалити її вміст?

 • Програма очищення диска, закладеним у неї алгоритмами, почне збирати інформацію про стан логічного диска і кількості (як вона вважає) «сміття», який можна видалити, щоб звільнити простір на диску.
 • Залежно від засміченості сміттям», оцінка обсягу місця, яке можна звільнити, може займати від декількох секунд до декількох хвилин. Просто треба почекати.
 • Через деякий час з’явитися вікно, в якому необхідно проставити галочки навпроти тих типів файлів, які необхідно видалити.

Папка TEMP – можна чи видалити її вміст?

 • Тут функціонал трохи ширше. Для очищення диска пропонується видалити не тільки тимчасові дані з користувацької та системної папки Temp, але і всіх тимчасових файлів, які залишають після себе різні допоміжні системні програми, а також деякі прикладні програми.
 • Щоб подивитися, що за файли пропонується видалити, і до яких типів даних відносяться, достатньо навести на пункт вибору вказівник миші і клацнути по ньому лівою кнопкою миші.
 • Ті типи файлів, навпроти яких чекбоксах проставлені галочки», можна сміливо видаляти не замислюючись. Ну а про решту вирішувати вже Вам.
 • В контексті даної статті, ми вирішуємо питання очищення тимчасових папок Temp. Тому клацаємо по чек-боксу з ім’ям «Тимчасові файли». Далі натискаємо кнопку «OK».

Зазвичай, процес очищення диска протікає досить гладко. Але, як і в випадку ручного видалення даних може виявитися, що який-небудь файл або файли в даний момент часу використовує система і до нього закритий доступ. І в даному випадку система обов’язково попередить Вас про це. Ну а як діяти далі Ви вже знаєте.

Сторонні програми

Хоча програм сторонніх виробників програмного забезпечення для очищення «сміття» досить багато, я хотів би приділити особливу увагу програмою Ccleaner. І, хоча це моя суб’єктивна думка, я вважаю цю програму однією з кращих безкоштовних програм даної категорії по «догляду» за комп’ютером.

Папка TEMP – можна чи видалити її вміст?У більшості випадків, процедуру очищення папок досить робити раз у півроку чи раз у рік. Критерієм періодичності є те, наскільки швидко зменшується вільне місце на жорсткому диску Вашого комп’ютера або ноутбука.

На сьогодні це все. Я розповів, що з себе представляє папка TEMP, можна чи видалити її вміст.

Всім удачі і творчих успіхів.

З повагою, Віктор!

Папка TEMP – можна чи видалити її вміст?