Тонкощі налаштування і установки клієнта Telnet для Windows 10

609

Здрастуйте, шановні читачі блогу. Сьогодні вирішив написати статтю, яка повністю буде присвячена досить – таки поширеній питання користувачів – як проводиться установка Telnet Windows 10. Прочитавши цю статтю, ви за декілька хвилин зможете правильно і без кількох проблем встановити клієнт Telnet на ваш комп’ютер.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що таке клієнт Телнет?
 • Покрокова інструкція процесу активації продукту
  • Включення компонентів Windows
  • Активація програмного забезпечення
  • Установка служби Телнет через CMD
 • Як включити і почати користуватися програмою?
 • Відео як встановити Telnet

Що таке клієнт Телнет?

 • Як налаштувати OpenVPN на Windows 10
 • Пропав звук на Windows 10 — испраляем помилку
 • Для чого потрібен журнал подій Windows 10
 • Як встановити декілька ОС Windows 7 8 10 на одну флешку
 • Усуваємо критичну помилку меню «Пуск» Windows 10

Telnet – досить поширений мережевий протокол, який використовується для реалізації всього текстового інтерфейсу з мережі за допомогою транспорту TCP. Одна з його головних завдань – це створення ідеального взаємодії між термінальними процесами і термінальними пристроями.

Якщо говорити простою мовою, то даний клієнт являє собою просту програму, яка має текстовий інтерфейс і дає можливість виконати швидке підключення одного комп’ютера до іншого за допомогою інтернету. Як правило, такий процес здійснюється за допомогою звичайної командного рядка. Місцерозташування програми – диск C, папка Windows \ System32. А працює клієнт приблизно таким способом:

Адміністратор одного з комп’ютерів дає дозвіл на підключення до нього іншого. При включенні служби Telnet, вона дає можливість вводити всі необхідні команди, які використовуються для доступу до програм і різноманітним службам на віддаленому комп’ютері. Такий софт можна використовувати для дуже широкого кола процесів: для відкриття доступу до електронної пошти, баз даних, файлів або інших завдань. За замовчуванням цей мережевий протокол відключений, але провести його активацію можна швидко і досить легко.

Покрокова інструкція процесу активації продукту

Включення компонентів Windows

 • Запустіть комп’ютер;
 • Відкрийте панель управління;
 • Знайдіть вкладку “Програми та компоненти”. У лівому верхньому куті вкладки, що відкриється оберіть пункт “Включення або відключення компонентів Windows”.
 • Активація програмного забезпечення

  У списку доступних компонентів оберіть папку “Client Telnet” (поставте галочку біля потрібної папки, натисніть “ОК”.

  Тонкощі налаштування і установки клієнта Telnet для Windows 10

  ВАЖЛИВО: В деяких випадках потрібно буде почекати одну або навіть більше хвилин, поки відбудеться повна установка клієнта. Під час цього процесу не треба думати, що ваш ПК завис і приймати якісь заходи щодо вирішення проблеми. Це може призвести до ряду помилок, завдяки яким може знадобитися повторна установка клієнта.

  Установка служби Телнет через CMD

  У випадках, коли ви хочете зробити активацію через командний рядок, вам варто скористатися швидкою командою. Для цього:

 • У полі “Виконати “відкрийте командний рядок (наберіть команду “cmd”);
 • У що з’явилася рядку наберіть наступну фразу: start /w pkgmgr /iu:”TelnetClient” Натисніть клавішу “Enter”. Через кілька секунд відбудеться повернення на початкову командую рядок. Щоб почати користуватися клієнтом Telnet, просто перезавантажте її.
 • Тонкощі налаштування і установки клієнта Telnet для Windows 10

  3. Є ще один спосіб, але для цього нам знадобляться права адміністратора. Запускаємо консоль з правами адміна і вводимо наступну команду:

  dism /online /Enable-Feature /FeatureName:TelnetClient

  Як включити і почати користуватися програмою?

  Для початку відкрийте командний рядок. Не варто забувати, що мережевий протокол Telnet тепер запускається через командний рядок. Щоб здійснити дію просто натисніть на клавішу Win” і введіть команду Cmd у полі “Виконати”. Далі наберіть фразу “Telnet” і натисніть “Enter”. Якщо все було зроблено вірно, командний рядок повинна зникнути, замість неї запуститься лінія Telnet, яка повинна мати приблизно такий вигляд – “Microsoft Telnet”.

  Тонкощі налаштування і установки клієнта Telnet для Windows 10

  Наступний етап – підключення до сервера. Доак включити Telnet Windows 10?

  У командному рядку без помилок введіть команду:

  open serveraddress [port]

  При успішному завершенні операції перед вами відкриється вікно запиту імені користувача і пароля. Після вдалого підключення та користування сервісом, все, що залишилося зробити – це правильно завершити сесію: відкрийте командний рядок, пропишіть в ньому слово “quit” і натисніть “Enter”.

  Клієнт запущений і доступний для користування абсолютно безкоштовно. Практично всі доступні команди для користування мережним протокол можна скачати в інтернеті (close, display, set, st та інші).

  Відео як встановити Telnet

  На цьому хотів би попрощатися з вами і завершити сьогоднішню статтю. Щоб вирішити раз і назавжди проблему з Telnet Windows 7 / 8 /10весь текст розбив на детально розібрані пункти. Тому, дуже сподіваюся, що текст вам допоможе і не викличе ніяких питань. Буду дуже вдячний за підписку на мій блог і репост в соціальних мережах.

  З повагою, Віктор