Топ 10 кращих RPG всіх часів

469

Комп’ютерні ігри завжди були своєрідною формою ескапізму, можливістю втекти від сірої реальності в чарівні світи і пережити незабутні пригоди. Найкраще з цим завданням справляються RPG ігри, де хоч і є сюжет з фіксованою кінцевою метою, але яким чином дійти до фіналу, яким героєм в результаті стати – вирішує тільки сам гравець. Загалом, про причини щирої любові до рольових проектів можна розмірковувати довго, але ми приготували для вас дещо краще- топ 10 кращих RPG всіх часів.

В нашому топі кращих ігор ми намагалися підбирати проекти виходячи з того, наскільки вони цікаво граються сьогодні і відповідають визначенню “рольова гра”.

10. Dark Souls

Звичайно, ми не могли обійти увагою суперуспішну і вже встигла стати культовою серію Dark Souls, але зупинимося на самій першій частині трилогії, яка вийшла в 2011 році. Японці з From Software з притаманною азіатам витонченістю вирішили нагадати геймерам, якими гри були до казуальної епохи.

Але гідність Dark Souls зовсім не в безмежній складності і ворожому ставленні до гравця, а в тому, що по своїй суті це рольова гра, хоч і з прицілом на слешерную бойову систему. Десятки варіантів білду персонажа, можливість вступати в гільдії, дають унікальні здібності і неочевидні квести, відкритий світ, де кожен зустрічний NPC, кожен знайдений предмет відкриває для гравця свою історію.

9. Kingdom Come Deliverance

Ще одна гра, яка створювалася як віддушина в сучасній ігровій індустрії, де розробники немов змагаються у тому, як зробити гру простіше, зрозуміліше, коротше кажучи – в епоху «Press X to win». На жаль, хардкор і середньовічний тамагочі відлякав від Kingdom Come Deliverance левову частку гравців.

Але якщо ви дасте грі розкритися, то побачите канонічну RPG, яка пропонує безліч варіантів для вирішення навіть самого елементарного квесту. Варіативність проходження змушує закрити очі на деякі косяки проекту. Адже, як і належить багатьом середньо східним RPG, вона крива геймплейно, дратує постійними багами, але до чого ж цікаво досліджувати цей намальований світ!

Топ 10 лучших RPG

а.

8. Star Wars Knights of the Old Republic

Будь топ кращих RPG без ігор канадської студії Bioware – автоматично негодящий, а авторів подібних збірок слід було б відправляти в ГУЛАГ. Канадські чарівники на початку 2000-х очолили жанр рольових ігор і нарешті вивели його в мейнстрім. Ми любимо всі їхні ігри до трилогії Mass Effect включно, але KotOR назавжди залишиться в наших серцях.

Можливість вільно пересуватися між планетами, нестандартні персонажі, всюдисуща нелінійність, і кинематографичная постановка – все це взрывало мозок і приводило в екстаз навіть найбільш скептично налаштованих рольовиків.

Топ 10 лучших RPG

Минуло 15 років, а гра як і раніше актуальна і вражає навіть сильніше, ніж трилогія про капітана Шепарда.

7. Gothic 2

Німецька продукція у всьому світі славиться своєю якістю, практично у всіх сферах: від техніки до продуктів харчування. Але ось з комп’ютерними іграми не все так райдужно, німецький игропром може похвалитися однією грою – Gothic 2, але головне ж не кількість, а якість.

Як і будь-яка культова гра, Gothic 2 володіла своїм особливим шармом, що змусило її виділитися серед численних клонів Elder Scrolls. По-перше, атмосфера суворого середньовіччя, де на тлі завжди грала чарівна музика Кая Розенкраца. По-друге, живий світ, де кожен персонаж жив по унікальному розпорядку дня. Ну і, звичайно, нелінійність, куди вже в культових RPG без неї.

Топ 10 лучших RPG

6. Divinity 2 Original Sin

Ця гра-чудовий приклад того, що навіть такий консервативний жанр, як ізометричні RPG, можна осучаснити, зробити цікавим для молодих геймерів і при цьому не порушити звичні канони рольових проектів.

Тут ви зустрінете абсолютно все, за що можна любити RPG: безліч цікавих персонажів, кожен з яких готовий поділитися цікавою історією і квестом, різнопланову бойову систему і багато іншого.

Топ 10 лучших RPG

І ніби цього мало розробники дали можливість проходити Divinity 2 в кооперативі одразу для чотирьох гравців. Звичайно, в такому разі відчуття того, що ви герой, якого обрала всесвіт для чергового порятунку світу, вже не буде настільки явним… Але поклавши руку на серце, скажімо, що живі напарники завжди краще комп’ютерних болванчиків в команді.

5. Vampire The Masquerade – Bloodlines

У бородатому 2004 році, ще до того, як вампірський сеттінг не був опошлен богомерзкими Сутінками, вийшла Vampire The Masquerade – Bloodlines. У розмові про цій грі практично кожен шанувальник RPG назве безліч фактів, чому ігрова адаптація всесвіті World of Darkness – це унікальний шедевр рольового жанру.

Ми, в свою чергу, теж назвемо кілька головних особливостей останньої річної ігри про Вампірів. Гібрид екшену, шутера і класичної рольової гри дозволяє будь-яке завдання пройти безліччю способів. Самі квести теж максимально віддаляються від звичних «подай-принеси», а розповідають незвичайну історію з унікальними геймплейний ситуаціями.

Топ 10 лучших игр. RPG

4. Fallout 2

Невеликий дисклеймер: починаючи з Fallout 2 будь-які позиції в топі кращих RPG рівнозначні, це на всяк випадок, адже ставити другий «Фоллыч» не на перше місце багатьом олдфажным шанувальникам RPG здасться блюзнірством, безбожної єрессю. Адже за що саме ми любимо рольові ігри? Зрозуміло, за відігравання ролі, за максимальну нелінійність, світ, у якому полювання розчинитися і квести, дивують нестандартними поворотами сюжету.

В Fallout 2 є всі вищевказані переваги ролівок. У цьому році гра відзначає 20-річний ювілей, але по частині можливостей і реіграбельності вона досі залишається однією з вершин жанру. Якщо сучасний геймер зможе змиритися з архаїчною графікою і геймплеєм, то навіть силоміць його відтягти від комп’ютера буде нездійсненним завданням.

Топ 10 лучших игр. RPG

3. The Witcher 3

За останні кілька років про шедевр CD Project було сказано стільки приємних слів, що навіть повторюватися не хочеться. Ми навіть в поставили гру на перше місце. Поляки в The Witcher 3 створили просто ідеальний інструмент для розповіді історій і в цей намальований, містичний світ, наповнений магічними істотами дійсно хочеться вірити.

Чому не перше місце? Як би ми не любили Відьмака 3, але по частині нелінійності та отыгрышу ролі він все ж програє багатьом класичним ролевкам. Ми завжди відігруємо, то жорстокого, то доброзичливого Геральта, а канонічний за книгами Сапковського нейтралітет тут і зовсім нечастий гість.

Топ 10 лучших игр. RPG

2. The Elder Scrolls III Morrowind

Одвічне питання: «Що краще – Морровинд або Скайрим» вже знищив не один десяток життів. На будь-якому ігровому форумі ви зможете побачити це жорстоке протистояння, в якому модератори не встигають бити банхаммером з особливо ексцентричною користувачам. Ігри відрізняється в безлічі деталей, але пропонують саме головне – прожити сотні захоплюючих годин у фантастичному світі.

Ми все ж віддамо першість Morrowind за унікальний сеттінг, можливість долучитися до одного з Будинків і побудувати величні заміські маєтки, за величезний простір в кастомізації і сотні захоплюючих квестів.

Топ 10 лучших игр. RPG

1. Planescape Torment

Нині покійна студія Black Isle явила світу в особі Planescape Torment справжній філософський трактат. Сюжет гри щільно переплітається з буддистськими ідеями, в яких людина має пережити нескінченний цикл перероджений, щоб розімкнути коло Сансари і досягти парінірвани – остаточної смерті. Пошук смерті – як одна з головних цілей гри.

Загалом, якщо ви любите інтелектуальні твори, які ставлять для роздумів складні питання, то Planescape вам точно сподобається.

Топ 10 лучших игр. RPG

Але не одним сюжетом цінна гра, це в першу чергу RPG, яка помножена на божевільний світ. Тут ви можете продати в рабство своїх напарників, покопатися у власних потрухах на предмет цінного лута. Це унікальна гра і не просто краща RPG, але й один з найголовніших проектів в історії ігрової індустрії.

Ось і підійшов до кінця наш топ кращих RPG. Сподіваємося, ви знайшли для себе кілька цікавих проектів або просто відчули почуття ностальгії за улюбленим іграм дитинства. А для тих, кому більше до душі нові відеоігри, рекомендуємо ознайомитися з .

Джерело: http://download.openlib.org.ua/