Відключаємо автоматичний запуск USB у Windows 10

798

Доброго дня, улюблені читачі мого блогу. А ви знали, що при підключенні USB-диска до Вашого ПК можлива автоматична установка з неблагонадійних джерел? Я часто стикаюся з цією ситуацією. Тому, вирішив написати про те, як відключити автозапуск флешки windows 10.

Згідно зі статистикою, більша частина шкідливого коду не запускається при відкритті підозрілих листів, а через зовнішні накопичувачі (флешки, DVD диск), які вставляються в Ваш комп’ютер. Я все ще не розумію, чому функції автозапуску є включеними за замовчуванням.

 • Вирішуємо проблеми з відкриттям фото в Windows 10
 • Як прибрати пароль при виході зі сплячого режиму в Windows 10
 • Прибираємо напис «Тестовий режим Windows 10»
 • Прибираємо пароль при вході в систему Windows 10
 • У Windows 10 з’явилася папка Interpub — що робити і як видалити

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Знайомство з «ворогом»
  • Способи відключення
 • Ще одна корисна порада як відключити автозапуск edge

Знайомство з «ворогом»

Пропоную перед тим, як розглянути основну частину теми, ознайомитися з відмінностями режимів авто відтворення і автоматичного запуску. Якщо копнути глибше, то особливої різниці немає. Якщо на підключається носії міститься файл autorun.inf з інструкціями, то спрацьовує Autorun, і система відразу ж запускає контент, записаний на диску. Це не завжди безпечно.

Autoplay спочатку показує невелике вікно з варіантами вибору (відкрити папку, відтворювати, не робити ніяких дій). Після натискання за певного пункту, система запам’ятовує вибір і використовує його при наступних підключеннях дисків з подібним контентом.

Способи відключення

Самий ефективний і перевірений метод – це використання «Панелі управління». Ще він і самий простий з точки зору середньостатистичного користувача.

 • Клікаємо ПКМ по «Пуску» і вибираємо пункт «Панель управління».
 • Натискаємо на посилання розділу «Обладнання і звук». Не хвилюйтеся, ми все правильно робимо.
 • У наступному вікні натискаємо по параметрах «Автозавантаження» і опиняємося тут:
 • Там, де на скріні червоний прямокутник, за замовчуванням стоїть галочка, яку необхідно прибрати. При необхідності, можна знову зайти в ці налаштування і включити режим автозапуску, вказавши докладні параметри для типів файлів і різних носіїв.

  Трохи більш складний спосіб полягає у використанні редактора групової політики. Щоб його запустити:

  Натискаємо Win + R. У діалоговому вікні пишемо команду msc. Підтверджуємо з допомогою «ОК» або просто тиснемо Enter.

  Відключаємо автоматичний запуск USB у Windows 10
  Тепер потрібно бути гранично уважними, щоб не накоїти чогось поганого. Зліва Ви побачите перелік папок. Послідовно переходимо по дорозі: «Конфігурація ПК» – «Шаблони адміністрування» – «Компоненти» – «Політика автозапуску». Все повинно виглядати як на цьому скріні:

  Відключаємо автоматичний запуск USB у Windows 10

  Права частина вікна містить пункт «Виключення автозапуску». Подвійне клацання мишкою відкриє вікно властивостей. Потрібно активувати режим «Включено» і підтвердити вибір. Не заплуталися в налаштуваннях? Наступний знімок екрану допоможе не допустити помилок:

  Відключаємо автоматичний запуск USB у Windows 10

  Перезавантажуємо ПК і радіємо. Тепер автономний запуск з USB та інших носіїв буде повністю деактивовано.

  Залишився останній спосіб – самий вірний, але злегка небезпечний. Небезпека полягає в негативних наслідках, якщо відхилитися від моєї інструкції. Перейдемо до «вищого пілотажу» – редакторові реєстру. Тільки для досвідчених користувачів!

  У полі введення «Виконати» (Win + R) вводимо regedit і тиснемо «ОК».

  Відключаємо автоматичний запуск USB у Windows 10
  Перейдіть в папку Потім в підпапку Software. У ній потрібно знайти директорію Microsoft, вибрати Windows, папку CurrentVersion, далі – Policies, і, нарешті, Explorer.
  Необхідно змінити параметр, який називається NoDriveTypeAutoRun, привласнимо йому значення 000000FF (дивіться скрін).

  Відключаємо автоматичний запуск USB у Windows 10
  Перезапуск системи дозволить змін вступити в силу.

  Ще одна корисна порада як відключити автозапуск edge

  Хочете дізнатися, як відключити автозапуск edge? Зробити це через налаштування системи немає можливості. Хіба що встановити інший браузер і вибрати його за замовчуванням. В іншому випадку потрібно використовувати сторонній софт. Я рекомендую програму Unlocker.

 • Потрібно перейменувати файл MicrosoftEdge.exe, який знаходиться по дорозі: C:\Windows\ SystemApps\ Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe
 • Клікаємо по файлу ПКМ і вибираємо в меню пункт Unloker, який стане доступний після встановлення вищевказаного софту.
 • У діалоговому вікні натискаємо за списком і вибираємо «Перейменувати». Досить прибрати одну букву в назві (не в розширенні!) і зберегти.
 • Перезавантажуємо ПК.
 • Якщо ця стаття Вам не сподобалася тільки, але й допомогла – в знак подяки прошу зазначити матеріал лайками, репостами і коментарями. З усіма питаннями звертайтесь туди ж.

  З повагою, Віктор