Hyundai буде випускати під маркою genesis тільки електромобілі з 2030 року

65

Належить hyundai бренд преміальних автомобілів genesis заявив, що з 2025 року всі нові моделі будуть електричними — класичними акумуляторними або на водневих паливних елементах. У 2030 році genesis буде виробляти тільки машини з нульовим викидом, всі автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння до цього моменту будуть остаточно зняті з виробництва.

Джерело: cnet.com

Автовиробник опублікував дорожню карту, згідно з якою асортимент буде включати в себе вісім моделей електромобілів, до 2030 року genesis планує продавати близько 400 тис.машин на рік. Всього два тижні тому компанія анонсувала дебютний електромобіль gv60, побудований на платформі hyundai e-gmp. Про технічні характеристики машини поки відомо не так багато, проте автовиробник вже уточнив, що вона буде підтримувати потужну бездротову зарядку witricity, а також отримає запас ходу в 430 км.

Але на цьому genesis, звичайно, не зупиниться. Одним з перспективних напрямків автовиробник вважає технології, пов’язані з водневими паливними елементами. Це екологічно чисте рішення, продуктом викиду є вода. Genesis пообіцяла зробити водневі машини більш потужними, ніж сучасні моделі. Технологія вже присутня на ринку не один рік, проте її розвитку заважає практично повна відсутність супутньої інфраструктури — машини ніде заправляти.

У машин на водневих елементах є мінімум одна суттєва перевага перед класичними електромобілями. Йдеться про час заправки, воно становить всього 5-6 хвилин, що набагато швидше зарядки акумулятора, навіть у разі потужної станції з постійним струмом. Втім, genesis зараз працює також над удосконаленням технологій літій-іонних акумуляторів і електродвигунів.

Наступного року до genesis gv60 додасться електрична версія седана g80, крім того, очікується дебют електричного кросовера gv70. Модель gv60 працює на платформі e-gmp від hyundai motor group, найближчим часом до неї додасться ще одна або дві електричні платформи, вони стануть основою для більших і спортивних моделей.