Що таке root права і як їх отримати на android

72

root права дозволяють розширити функціональність і отримати додаткові можливості управління операційною системою android. їх ще називають правами суперкористувача. Спочатку заблоковані виробником з метою захисту операційної системи і пристрою в цілому від внесення небезпечних змін недосвідченими користувачами. При бажанні легко активуються за допомогою спеціальних програм.

Користувач, який переглядає відеоролики, редагує документи, користується інтернетом та іншими функціями ос андроїд спочатку працює з правами гостя. У такому режимі у нього немає можливості вносити зміни в системні файли, видаляти їх, модифікувати і т.д. Така можливість є тільки у суперкористувача, він же головний адміністратор або користувач з root правами.

Отримання таких прав дозволить користувачеві відновити і заморозити прошивку на гаджеті, видалити рекламу з встановлених програм, видалити вбудовані спочатку файли виробником (особливо актуально для samsung, так як у них найбільше числа непотрібних додатків, які їдять оперативну пам’ять і тим самим гальмують ваш гаджет), налаштовувати звукові оповіщення на свій розсуд, змінювати зовнішній вигляд операційної системи, вносити зміни у всілякі файли, підвищувати швидкодію і час автономної роботи, змінювати швидкість роботи процесора, створювати власні прошивки, автоматизувати виконання різних повсякденних завдань і т.д.

Виробник категорично не рекомендує активувати root права без чіткого розуміння того, навіщо це потрібно. У разі виходу пристрою з ладу через внесення змін в системні файли користувач може втратити право на безкоштовне гарантоване обслуговування. Все робиться виключно під свою відповідальність.

Отримання прав суперкористувача на прикладі framaroot

В даний час представлений величезний вибір простих додатків, що дозволяють отримати root права без жодних проблем. Однією з найбільш вдалих серед таких програм є framaroot. Додаток дозволяє отримати права суперкористувача в лічені секунди. Все робиться за кілька кліків. Необхідність в підключенні до комп’ютера відсутня. Підходить для планшетів і смартфонів. Підтримує не всі існуючі пристрої, але розробники регулярно розширюють їх список і випускають оновлення.

Активація root прав виконується в наступному порядку. Спочатку ви завантажуєте apk файл програми, запускаєте його і виконуєте установку програми.

Після того як додаток буде встановлено, виберіть відповідний режим. Режиму superuser досить для виконання більшості призначених для користувача завдань з системою. Режим supersu слід вибрати тим, хто планує вносити зміни в системні файли і знає, як і навіщо це робити.

Будьте обережні з будь-якими змінами. Категорично не рекомендується змінювати будь-які параметри і функції, якщо ви не впевнені в своїх діях. Додаток платне, але безкоштовно можна знайти на 4pda.