На найбільшому в світі залізному руднику карахас запустять безпілотні кар’єрні самоскиди

75

Бразильська гірничодобувна компанія vale оголосила, що на найбільшому в світі залізному руднику карахас (carajas) працюватимуть безпілотні кар’єрні самоскиди. Глава проекту педро бемфіка (pedro bemfica) впевнений, що дана міра дозволить підвищити безпеку і продуктивність підприємства.

Джерело: reuters.com

На руднику з’являться шість гігантських безпілотних машин в два рази вище і в три рази ширше звичайних вантажівок, здатних перевозити до 320 тонн вантажу кожна. Рудник карахас розташований в бразильському штаті пара на півночі амазонії, безпілотні кар’єрні самоскиди стануть працювати разом зі 120 іншими вантажівками. До кінця року парк поповниться ще чотирма машинами нового покоління.

Згідно з підрахунками фахівців vale, в режимі постійної роботи при більш високих швидкостях ці машини будуть споживати на 5% менше палива, що благотворно позначиться на екологічних показниках. Знизяться і витрати, пов’язані зі зносом і обслуговуванням.

” насправді основна мета-забезпечення безпеки. Ми оснастили вантажівки цією технологією, щоб позбавити людей від неминучого ризику”, – прокоментував ініціативу пан бемфіка. Він також уточнив, що на руднику брукту (brucutu) на південному сході штату мінас-жерайс безпілотним є весь автопарк з 13 машин. З тих пір, як технологія автономного пілотування була впроваджена в 2016 році, там не сталося жодної аварії.

Топ-менеджер заявив, що компанія збирається вкласти в проект $64 млн, розширивши парк безпілотних кар’єрних самоскидів в карахасі до 37 машин, хоча і не уточнив, в які терміни це буде зроблено. Крім того, на руднику діють чотири автономних бурових установки, ще три з’являться до кінця року.