Список програм для вимірювання температури процесора

693

Привіт, друзі. Я вже давно не стежу за температурним режимом системи, оскільки використовую якісну систему охолодження і проводжу регулярне чищення ПК. Але багато користувачів не припиняють задавати мені питання: якою програмою виміряти температуру процесора і інші важливі показники?. Я підготував розгорнутий відповідь для всіх зацікавлених, який буде викладений в даному огляді.

 • Crystal TV краща програма для Windows
 • iPhone 7 буде мати два слоти для SIM-карт
 • Швидкий UC Browser для Windows
 • Instapic — аналог Instagram для Windows
 • Краща програма блокування реклами Adguard

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Навіщо це потрібно?
 • Методи моніторингу
  • Temp Taskbar
  • CPU Thermometer
  • Real Temp
  • Core Temp
  • SpeedFan
  • Hmonitor
  • Open Hardware Monitor
  • PC Wizard
  • ЦПУ Zet

Навіщо це потрібно?

Впевнений, що всі знають про нагріванні комп’ютерних комплектуючих в процесі роботи. Особливу увагу потрібно звертати на показники роботи процесора і чіпів відеокарти. Від цього залежить тривалість експлуатації зазначених компонентів та стабільність їх продуктивності.

Багато користувачів вважають, що дана інформація важлива тільки для тих, хто «розганяє» частоту (геймери, оверлокери). Насправді, стежити за кількістю градусів повинен кожен юзер, дбайливо відноситься до свого ПК.

Ось приклад з реального життя. Один мій знайомий придбав старий системний блок для робочих цілей. «Залізо» вашого комп’ютера була слабенькою для ігор і навіть перегляду відео у форматі HD. Під час відтворення фільмів кулер починав посилено гудіти і через кілька хвилин система самостійно перезавантажувалася. Спрацьовував захист від перегріву, і я відразу ж встановив утиліту для перегляду температури. Виявилося, що процесор розігрівався до 90 градусів, що для даної конфігурації виявлялося критичним явищем.

Було прийнято рішення замінити термопасту і поставити інший кулер для більш якісного відведення тепла. Це допомогло, але якби користувач продовжував експлуатувати ПК без модернізації, то дуже скоро йому б довелося розщедритися на новий дорогий чіп ЦПУ.

Ось навіщо потрібно міряти температуру. Своєчасне рішення може позбавити від зайвих витрат і головного болю. Згодні зі мною?

Методи моніторингу

Існує безліч способів дізнатися температуру комп’ютерного обладнання, починаючи з моніторингу в BIOS і закінчуючи установкою стороннього забезпечення.

Я пропоную ознайомитися з декількома додатками, які відрізняються функціональністю, але однаково добрі, якщо необхідно визначити ступінь нагрівання мікросхем. Не буду виділяти кращу програму, надаючи право вибору Вам.

Увага! В кінці огляду буде розміщено посилання на скачування всіх наведених нижче програм.

Temp Taskbar

Оригінальний софт, який дуже простий у використанні і візуально виділяється серед аналогів. Справа в тому, що в налаштуваннях Ви можете задати кольору, в які буде забарвлюватися панель завдань при підвищенні градусів.

Настройки дозволяють вказати критичне і потенційно небезпечне значення, а клік по кнопці «Colours» дає можливість вибрати три кольори (як на скріні праворуч).

CPU Thermometer

Є спрощеною версією комплексного застосування Open Hardware Monitor, якого цілком вистачає для моніторингу за ноутбуком або стаціонарним ПК. Ось так виглядає інтерфейс:

Список програм для вимірювання температури процесора

Нічого зайвого, тільки найнеобхідніша інформація.

Real Temp

ПО має вузьку спеціалізацію і здатне коректно працювати тільки з різновидами процесорів Інтел (Intel). А ось для AMD сканування не буде вироблено.

Список програм для вимірювання температури процесора

Відображаються дані по кожному ядру і в цілому.

Core Temp

Це зручне рішення може бути доповнено віджетом. Більше не потрібно постійно відкривати головне вікно для того, щоб перевірити температуру. Досить додати віджет на робочий стіл.

Список програм для вимірювання температури процесора

Використання спеціальних датчиків дозволяє дуже точно визначати динаміку підвищення / зниження градусів. Крім того, можна переглядати рівень завантаженості оперативної пам’яті. Якщо немає необхідності використовувати повноцінні моніторингові комплекси на зразок Everest / AIDA, то цей софт підійде найкращим чином.

SpeedFan

Дуже популярний додаток, яке здатне не лише постійно стежити за ситуацією, але і записувати всі результати в спеціальний журнал (log). Тобто, Ви можете відкрити його через деякий час і проаналізувати, як змінювалася навантаження на систему, наскільки виростала температура процесора / жорсткого диска / графічного адаптера під час запуску гри або програми.

Список програм для вимірювання температури процесора

Надається можливість регулювання швидкості обертання кулерів, а інформація подається в цікавій поданні. Наприклад, при перегріві відображається значок у вигляді вогню (як би натякає, що пора гасити пожежу).

Інтерфейс не російською, але це не повинно створити жодних труднощів, адже все інтуїтивно зрозуміло.

Hmonitor

Гідний софт, який оцінять любителі різних діаграм і графіків. ЗА вміє обчислювати вольтаж (якщо Вам це важливо) і керувати деякими параметрами енергоспоживання.

Список програм для вимірювання температури процесора

Деякий час я користувався даними «монітором», але після переходу на Windows 10 весь час забуваю встановити контролер температури. Не варто брати з мене приклад. Відразу ж після прочитання статті інсталюйте одну із запропонованих мною програм, якщо хочете завжди бути в курсі активності Вашого ПК.

Open Hardware Monitor

Відображає максимум інформації, що використовується в сервісних центрах, де потрібно знати не тільки температуру, але і навантаження, напруга, частота, кількість обертів кулера і т. д. Розробниками заявлена підтримка всіх чіпсетів, платформ (АМД, Інтел). Також передбачений моніторинг стану вінчестерів (жорстких дисків) і графічних адаптерів. Це стає можливим завдяки застосуванню особливого алгоритму сканування.

Загалом, софт дуже серйозний. Якщо хочете знати все про систему, завантажуйте, встановлюйте, користуйтеся на здоров’я.

PC Wizard

Дозволяє крім головної мети, зазначеної в цій статті, діагностувати стан комплектуючих комп’ютера. Можна не тільки стежити за ситуацією, але і проводити тестування «заліза», оцінювати продуктивність накопичувачів, оперативної пам’яті та інших компонентів.

Список програм для вимірювання температури процесора

Особисто мені даний програмний продукт дуже нагадує Everest. Вам так не здається?

Ще один примітний момент, який мені подобається, це компактний віджет, з’являється після згортання основного вікна. Досить зручна функція.

ЦПУ Zet

Звичайно ж, я не можу обійти увагою утиліту CPU Z, яка на думку багатьох експертів є найкращим варіантом для спостереження за температурою процесора.

Список програм для вимірювання температури процесора

Не можу сказати, що софт показує те, що не можуть відобразити аналоги. Але інформація надана в компактній і зрозумілій формі, без надмірностей. На різних вкладках можна побачити дані про оброблювачі процесів, пам’яті, кеші, відео адаптер, материнській платі і т. д.

Я свою справу зробив, корисностями поділився. Вам залишилося лише визначитися з вибором. Завантажити всі описані програми можна онлайн, клікнувши на посилання.

Хотілося б дізнатися Вашу думку про статті, розглянутих способах моніторингу. Може у Вас є улюблене? Розкажіть про його плюси (або мінусах). Можете «виливати душу» у коментарях внизу сторінки. Там же можете задавати свої питання.

З повагою,
Віктор