Колишній бос playstation прочитав ігрової індустрії похмуре майбутнє

73

Шон лейден раптово покинув playstation у вересні 2019 року. Сам шон каже, що він за свою кар’єру “випустив” кілька консолей, курирував кілька великих франшиз на кшталт god of war і horizon zero dawn і в якийсь момент зрозумів, що перегорів, що йому вистачить, і що нехай playstation 5 займаються вже інші люди. Існує, правда, думка, що відхід шона став наслідком його боротьби за владу з нинішнім босом playstation джимом райаном.

В даний момент лейден займає посаду в раді streamline meadia group. Дана корпорація і конкретно її підрозділ streamline studios займаються створенням корпоративних, освітніх і тому подібних ігор, а також беруть участь в розробці ігор ааа-класу (на зразок street fighter v і death stranding), мають партнерські відносини з низкою великих компаній на кшталт capcom і square enix.

У розмові з джейсоном шрайером товариш лейден озвучив свої побоювання з приводу майбутнього ігрової індустрії:

вартість розробки ігор, здається, зросла в два рази для кожної платформи. Бюджети недавніх великих тайтлів для playstation 4 досягають 100 мільйонів доларів. Якщо ми не зможемо припинити подальше зростання виробничих витрат, то залишається тільки спробувати знизити ризики. А це сприяє створенню сиквелів. У якийсь момент вартість створення ігор для playstation 5 досягне 200 мільйонів доларів за гру, і з цього моменту ціни на гру будуть рости експоненціально.

Шон лейден

В результаті отримуємо нескінченну низку щорічних однакових релізів на кшталт call of duty, madden та інших популярних серій. При цьому зараз всі розробники женуться за”мільярдними трендами”. Зрештою залишиться 3-4 гри або типу ігор, які продовжать існувати. Яке б то не було різноманітність зійде нанівець.

Сам лейден сподівається, що його участь в streamline media group допоможе якось стимулювати розробку більш різноманітних і оригінальних ігор, які зможуть стати противагою іграм-блокбастерам і тим самим збалансують загальну картину.

зараз наша компанія є найбільшим медіумом в індустрії розваг, і тільки на рівні соціального впливу наші результати не відповідають нашим можливостям. Моє завдання в останньому акті моєї кар’єри-це залучити нових людей до процесу створення ігор (причому людей з усього світу), а також залучити більше людей до отримання задоволення від ігор.

Шон лейден