На домашній телескоп зняли легендарні “стовпи творіння” [відео]

74

Астроном-аматор зняв зображення туманності орел. Онумудрився повторити досягнення орбітальної обсерваторії “хаббл«, відобразивши знамениті» стовпи” зі свого заднього двору.

«стовпи творіння» вважаються однією з найбільш вражаючих фотографій, коли-небудь зроблених телескопом «хаббл». Кинути виклик космосу вирішив астроном-любитель на ім’я тревор. Він використовував значний прилад, який дозволив йому зняти далекий об’єкт в домашніх умовах. Для полученіястоль чітких кадрів знадобилася додаткова обробка за допомогою спеціальних фільтрів і ші, але результат дійсно вражає. Подивитися весьпроцес підготовки і зйомки можна на відео нижче. Різниця в якості, звичайно, є, але варто враховувати, що зйомка велася з землі, а сам телескоп в рази менше того, що знаходиться на орбіті.

“стовпи творіння” – залишки центральної частигазопилової туманності орел у сузір’ї змії. Вони складаються ізхолодного молекулярного водню і пилу. Об’єкт знаходиться на відстані 7000 світлових років від землі, а сама його перша фотографіяполучена телескопом «хаббл» ще в 1995 році. Причина такої дивної назвиясостоит в тому, що газ і пил в «стовпах творіння» залучені в процес формуваннянових зірок з одночасним руйнуванням хмар під світлом вже утворилися сонць.