Який вибрати браузер для нетбука для швидкої роботи

470

Вітаю, друзі. Вибір браузера мережі інтернет не є складним моментом для сучасного користувача ПК. Просто завантажуєте потрібний софт і вже через деякий час Ви звикнете до нього обов’язково. Але для власників малопотужних лептопів ситуація трохи відрізняється, і вибирати кращий браузер для нетбука потрібно більш ретельно. У цій статті я поділюся власним досвідом і розповім, яке ЗА оптимально використовувати при обмеженій кількості системних ресурсів.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Необмежений вибір
  • Firefox
  • Chrome
  • Яндекс
  • Opera
  • Tor Browser
  • Internet Explorer
  • Мій вердикт

Необмежений вибір

Добре, що на сьогоднішній день розробники пропонують безліч різних варіантів на будь-який смак і колір. Ми розглянемо найбільш популярні, а в кінці підсумуємо огляд і виберемо «золоту середину». У минулій статті я описував ТОП 5 кращих браузерів для комп’ютера.

Одразу ж зазначу, що деякі браузери працюють спритніше і не споживають багато ОЗП, не навантажує процесор. Інші програми краще відтворюють онлайн відео і володіють рядом переваг.

Ну що, поїхали?

Firefox

Один з найпопулярніших браузерів, який широко використовується в колі веб розробників. Цьому сприяє наявність вбудованого налагоджувача і розширення FireBug. Взагалі, доповнень у Mozilla дуже багато, для самих різних цілей. Тобто, Ви можете розширювати функціонал додатка так, як Вам заманеться.

Але варто враховувати, що кожне розширення буде «їсти» ресурси системи, що не є добре для нетбука. Якщо на Вашому пристрої встановлено 2 Гб оперативки і процесор нового покоління, то одночасне відкриття декількох вкладок (до трьох) не сильно позначиться на продуктивності. Але для більш слабких моделей така завантажене може призвести до ривків під час перегляду відео або тривалої завантаженні сторінок.

Завантажити Firefox (з офіційного сайту) можна, клікнувши на цій чудовій кнопку:

Який вибрати браузер для нетбука для швидкої роботи

Увага! Деякі юзери впевнені, що установка Windows XP може вирішити проблему. Як показує мій досвід, «сімка» (Starter) працює набагато стабільніше і не сильно перевершує XP в споживанні ОЗП.

Chrome

Програмний продукт Google є одним з моїх улюблених браузерів. Він часто оновлюється, і навіть якщо Update виходить не дуже стабільний, то незабаром випускається виправлення помилок, яке вирішує всі проблеми.

Який вибрати браузер для нетбука для швидкої роботи

Головна перевага цього, швидкість роботи. Але і тут є один сумнівний момент. Чим більше вкладок Ви відкриваєте, тим більше процесів запускається. І кожен з них «їсть» близько 50 Мб оперативної пам’яті. Більше п’яти вкладок – і програма починає замислюватися». Але для одного або двох відкритих сайтів браузер відмінно справляється зі своїм завданням.

Ще мені подобається, що додаток сповіщає про відвідування шкідливих ресурсів, навіть без установки додаткових розширень і антивірусів.

Поширюється абсолютно безкоштовно. Ось посилання на скачування:

Який вибрати браузер для нетбука для швидкої роботи

Яндекс

На своєму стаціонарному ПК я використовую саме це рішення. Його ядром є той же Хром, але тільки з поліпшеним інтерфейсом. Штука дуже зручна.

Який вибрати браузер для нетбука для швидкої роботи

 • Можна в адресному рядку вводити як посилання, так і пошуковий запит. У другому випадку буде відображено результати пошуку в Яндексі.
 • Як і в інших аналоги, можна розширювати функціонал за допомогою установки доповнень.
 • Для нетбука є важлива функція «Турбо», яка стискає контент на сторінці при повільному інтернет-з’єднанні, що також знижує навантаження на систему. Можна включити автоматичний режим або примусовий.

Останню версію можна завантажити з офіційного джерела:

Який вибрати браузер для нетбука для швидкої роботи

Opera

Один з перших браузерів, який я використовував ще на старенькому ноутбуці Асус в 2006 році. Тоді особливо і вибору не було. Зараз даний програмний продукт значно вдосконалився, обріс корисним функціоналом. Чого тільки коштує режим «Turbo», прискорює завантаження сайтів при слабкому інтернеті.

Який вибрати браузер для нетбука для швидкої роботи

У нових версіях з’явився вбудований блокувальник реклами, який перешкоджає відображенню непотрібних оголошень. Як результат, сторінка запускається швидше і не так сильно витрачає оперативну пам’ять. Крім того, навіть п’ять одночасно відкритих вкладок не завантажують систему настільки, щоб працювати в браузері було некомфортно. Ще одним корисним нововведенням стала функція економії батареї.

Досить цікаве рішення для малопотужних ПК. Раджу спробувати, порівняти з іншими аналогами. Офіційна версія лежить за посиланням:

Який вибрати браузер для нетбука для швидкої роботи

Tor Browser

Один з моїх знайомих використовує портативну версію цього на своєму нетбуці Самсунг. По своїй функціональності програма значно поступається вищезазначеним варіантами, але головною його перевагою є можливість перегляду заблокованих ресурсів (торрент сайти, наприклад). Є вбудований анонімний режим перегляду для забезпечення максимальної конфіденційності в мережі.

Який вибрати браузер для нетбука для швидкої роботи

По швидкості роботи не можу сказати, що Тор занадто шустрий, оскільки використовує движок Firefox. Хочете протестувати його? Ось посилання на скачку:

Який вибрати браузер для нетбука для швидкої роботи

А тепер – увага!

Internet Explorer

Багато хто може зараз запитати: «Навіщо взагалі згадувати це творіння Microsoft в даному огляді?». Не поспішайте з критикою. Нехай цей браузер не такий легкий, як інші, але після тривалого запуску він починає «літати». Інтерфейс не дуже, користуватися програмою новачкові не дуже зручно. Так і з апаратним прискоренням при відтворенні відео в нього туговато. Але в іншому (перегляд пошти, новин та інших подібних ресурсів), він дійсно працює швидко.

Який вибрати браузер для нетбука для швидкої роботи

Раджу використовувати версію не нижче 11-ой, щоб забезпечити нормальну роботу зі скриптами і стилями відображення сторінок.

Який вибрати браузер для нетбука для швидкої роботи

Мій вердикт

Якщо Ваш нетбук ставитися до найпершим моделям, то рекомендую Гугл Хром або Опера. Для більш потужних систем можна спробувати ті ж варіанти або Яндекс браузер. Це мої побажання, засновані на особистому досвіді. Деякі з моїх читачів рекомендують Safari для Windows.

Ви можете вибрати будь-який з розглянутих додатків, встановити його і в «диспетчері завдань» ( ctrl + esc + shift ) переглянути реальну завантаження. Якщо не влаштує, вибирайте інший оглядач інтернету.

З повагою, Віктор