Зарядка гаджетів на відстані. Як працює нова технологія air charging?

63

Діючий прототип зарядки air charging представлений компанією motorola. Він дозволяє живити по повітрю до чотирьох пристроїв одночасно на відстані в кілька метрів. Розробка такого рівня готовності заявлена вперше, хоча раніше схожі рішення анонсували xiaomi, oppo, aeterlink та інші вендори.

Схоже, “електрика з повітря” – вже не фантастика, а реальна перспектива. Зараз дослідники з різних країн працюють над двома варіантами реалізації: зарядна станція і спеціально обладнане приміщення, в будь-якій точці якого гаджети отримують енергію.

Бездротова зарядна станція

У першому випадку використовується зу розміром з неттоп або стандартний корпус пк — у різних виробників розміри розрізняються. Цей пристрій генерує випромінювання з міліметровою довжиною хвилі. Приймачі в заряджаються гаджетах перетворять його в електроенергію, яка поповнює акумулятор.

Передавач оснащений фазовими антенами, здатними визначати місце розташування смартфона або іншого гаджета в приміщенні і посилювати потужність в потрібному напрямку. Наприклад, у motorola air charging таких антен заявлено 1600 штук, а кут випромінювання становить 100 градусів.

У всіх вендорів технологія дозволяє заряджати відразу кілька пристроїв одночасно, будь то смартфон, планшет, смарт-годинник або ноутбук. Треба лише помістити їх в поле дії станції. Звичайно ж, для отримання енергії в заряджається пристрої повинен бути сумісний приймач.

Технологія має і недоліки. По-перше, ефективність: чи вистачить в реальному житті декількох ват потужності, які забезпечують подібні пристрої? поки що зарядка по повітрю заповнює запас енергії досить повільно. А якщо підвищувати потужність випромінювання, з’являються побоювання з приводу його впливу на здоров’я людей. Втім, один з виробників запевнив, що зарядка може припиняти роботу при виявленні людини на шляху сигналу.

Бездротова зарядна кімната

Інше рішення запропонували фахівці токійського і мічиганського університетів. Розробники заявляють, що їх зарядна система генерує безпечні для людини магнітні поля і може передавати до 50 вт потужності в межах приміщення. Це реалізовано за допомогою магнітних котушок, розташованих в стінах. Для кращого покриття додаткові котушки потрібно помістити в колоні по центру кімнати. Щоб протестувати цю систему, дослідники створили макет приміщення розміром 3х3 метри.

За даними авторів дослідження, ккд при передачі енергії досягає 50%, а в гіршому випадку падає до 37%. При цьому зарядка гаджетів йде в 98% обсягу кімнати. Розробники відзначають, що система безпечна для людей, домашніх тварин і електроніки. А ще її можна масштабувати як за потужністю, так і за розмірами приміщення. Однак поки що ця розробка знаходиться на початковому етапі, на відміну від air charging.

Коли і від кого чекати?

Свої варіанти технології вже показали кілька компаній. Зокрема, xiaomi air charge і motorola space charging пропонують одночасну зарядку декількох пристроїв при максимальній потужності 5 вт на кожне з них і на відстані до 3-х метрів. Oppo, в свою чергу обіцяє 7,5 вт і приблизно таку ж зону покриття.

Що стосується релізу, конкретних дат поки ніхто не анонсував. Є лише заява motorola про те, що новинка «майже готова до виходу на ринок». Але доопрацювання технології для масового виробництва, за словами експертів