Новий samsung exynos кидає виклик snapdragon і apple bionic. Що відомо про процесор?

90

Перші результати тестів вже з’явилися в мережі. І схоже, що корейці вирішили серйозно поліпшити графічну продуктивність своїх чіпів. У топових exynos 2200 використовується підсистема mrdna, розроблена спільно з amd. Розповідаємо, на що здатний флагманський чіпсет samsung.

Що всередині?

За наявними даними, чіпи samsung нового покоління будуть побудовані на 4-нм техпроцесі і отримають 8-ядерний cpu, включаючи головне ядро cortex-x1, три продуктивних cortex-a78 і чотири енергоефективних cortex a55. По всій видимості, виробник вирішив залишити колишню архітектуру, відмовившись від arm v9 і cortex x2 — ймовірно, щоб не посилювати проблему перегріву.

Але головну ставку в своїх нових пристроях компанія робить на поліпшення графічної підсистеми. Згідно інсайдам, в exynos 2200 дебютує графічний процесор на архітектурі mrdna, розроблений у співпраці з amd. Повідомляється, що крім флагманського 6 – ядерного прискорювача з частотою 1,31 ггц вийдуть ще дві модифікації для більш бюджетних пристроїв рівня galaxy a. Ці смартфони отримають soc exynos з 4-і 2-ядерними графічним процесорами amd на 1 ггц.

Тести і порівняння з конкурентами

Згідно з витоками, в тесті gfxbench, що оцінює продуктивність графіки, exynos 2200 вдалося обігнати apple a14 bionic і qualcomm snapdragon 888 більш ніж на 40%. Процесор відрендерив проект manhattan 3.1 в 170,7 fps, в той час як apple і qualcomm показали близько 120 fps в тому ж сценарії. Перевага чіпсета samsung зберігається і в тесті aztec normal, де результат склав 121,4 кадру в секунду проти 79,9 у a14. У більш вимогливому режимі (aztec high) exynos 2200 видав 51,5 fps, а a14 bionic — 30.

Це означає, що exynos 2200 зможе на рівних конкурувати з новим поколінням флагманських платформ apple a15 bionic і snapdragon 898 — вражаючий результат для процесорів samsung, які зазвичай залишалися в позиції наздоганяють по частині графіки.

Що стосується троттлінга, ситуація покращилася в порівнянні з exynos 2100, хоч і далека від ідеалу. До третього прогону бенчмарка втрата продуктивності склала 25%, що в 2 рази менше в порівнянні з моделями попереднього покоління.

Де з’явиться чіпсет?

Очікується, що першим смартфоном на базі exynos 2200 стане samsung galaxy s22, який вийде в наступному році. Новим процесором також оснастять планшети galaxy tab s8, galaxy tab s8 + і galaxy tab s8 ultra. Згідно з чутками, останній повинен стати конкурентом ipad pro по частині продуктивності.