Розумний зубний імплант знищує бактерії електрошоком

59

Нерідко люди з зубними імплантами стикаються з проблемою запалення або захворювання ясен, через що потрібно повторення дорогої і інвазивної процедури по заміні зуба. Розроблений розумний імплант здатний відштовхувати небезпечні бактерії, запобігаючи наліт і запалення.

Ідея полягає у виробленні невеликої кількості електрики в ході жування. Ідея належить вченим з університету штату пенсільванія, аімплант візуально не відрізнимо від звичайного штучного зуба. Усередині находітсястальной корпус, що включає схему випрямляча, батарею і кільце ближнегоінфракрасного діапазону. Все це надійно фіксується в роті пацієнта за допомогою спеціальних гвинтів. Коронка з титанату барію являє собою п’єзоелектричнийматеріал, що генерує електричний заряд у відповідь на механічну напругу.

Під час жування відбувається накопичення енергії в батареї. Зіставленою періодичністю будуть включатися мікросветодіоди, облучающіемягкіе тканини навколо зуба. Це схоже на фототерапію і може знизити ризик запалення, прискорюючи загоєння ясен, пошкоджених інфекціями. Лабораторні експерименти довели, що негативний поверхневий заряд частинок титанатабария відштовхує оральні бактерії streptococcusmutans. Це означає, що імпланту не страшна біоплівка, звана зубним нальотом.