Familymart відкриє 1000 магазинів без персоналу в японії до 2025 року

54

За повідомленнями мережевих джерел, мережа роздрібних магазинів familymart планує відкрити 1000 магазинів без персоналу в японії до кінця 2024 року. Цей проект стане першим великомасштабним впровадженням повністю автоматизованих торгових точок в країні.

Зображення: makoto okada

Минулого року японська влада послабила правила, які вимагали обов’язкової присутності співробітників в магазинах. Оскільки очікується погіршення ситуації з нестачею робочої сили через скорочення населення в країні, все більше підприємств розглядають варіанти максимальної автоматизації процесів. В даний час японія по продуктивності праці займає останнє місце серед країн «великої сімки» і 21-е місце серед 37 країн-членів організації економічного співробітництва та розвитку.

Автоматизація стала необхідною в роздрібній торгівлі, яка відстає від інших галузей в плані підвищення продуктивності праці. Однак діючі в країні санітарні норми вимагають, щоб в магазинах, де працюють з продуктами харчування, був присутній санітарний інспектор. Минулого року міністерство охорони здоров’я японії допустило, що санітарний контроль може здійснюватися патрулями.

Одним з важливих елементів автоматизації роздрібних магазинів є платіжні системи. Familymart буде використовувати стельові камери зі штучним інтелектом і датчики ваги на полицях для відстеження товарів, які беруть покупці. Коли відвідувач магазину підходить до платіжного терміналу, назви товарів і їх вартість відображаються на моніторі, після чого можна оплатити їх за допомогою готівкового або безготівкового розрахунку. Такий підхід позбавляє від необхідності використовувати штрих-коди і робить більш складним злодійство в магазинах. Система не збиратиме дані, які можуть призвести до ідентифікації особи покупців, а при вході в магазин їм не потрібно буде проходити біометричну аутентифікацію.

Familymart заявила, що в магазинах без співробітників будуть доступні практично всі з приблизно 3000 товарів, що продаються в звичайних торгових точках мережі. Перший такий магазин почав працювати в токіо в липні цього року. Він являє собою торгову точку площею 50 м2, в якій розміщено близько 50 камер і доступно для покупки приблизно 750 найменувань товарів. Для визначення віку покупців алкогольних напоїв використовувався спеціальний монітор на платіжному терміналі.

Рішення про масштабне впровадження автоматизованих магазинів було прийнято після того, як в компанії переконалися в повній працездатності системи при одночасному знаходженні в магазині до 10 відвідувачів. В цілому мережа familymart налічує близько 16 тис.торгових точок в японії і щорічно їх кількість збільшується на 200-500 магазинів. Надалі нові магазини компанії переважно будуть обходитися без персоналу.