Дослідники оцифрували видиму всесвіт і роблять її доступною для скачування

69

Днями портал universe today опублікував цікаву замітку про наш всесвіт, в якій сказано про те, що дослідникам вдалося оцифрувати видиму всесвіт і зробити її доступною для скачування. Комп’ютерне моделювання зайняло близько одного земного року часу, а згенеровані моделі займають близько 100 терабайт вільного місця на жорсткому диску.

Симуляція учуу (the uchuu) стала найбільшою і найбільш деталізованою імітацією універсуму (всесвіту) з усіх створених на даний момент часу. Для розуміння розмаху космічної моделі досить привести кілька числових показників-майже 10 млрд. Св. Років, більше 2 трлн. І понад 13 млрд. Років тимчасового інтервалу. Дослідження і моделювання базуються на особливостях поведінки темної матерії в розширюється всесвіту.

Створення подібної деталізованої моделі зажадало величезних комп’ютерних потужностей і великого обсягу пам’яті – дослідники використовували більше 40 тисяч процесорних ядер і 20 млн.годин машинного часу. Обсяг отриманих даних перевищив 3 петабайти.

Для полегшення зберігання, інформація була стиснута алгоритмами з великим ступенем стиснення, це дозволило зменшити розмір моделей до величини в 100 тб (терабайт). На щастя, якщо на вашому комп’ютері немає такого вільного місця, ви можете отримати доступ до даних, використовуючи інтернет, оскільки дані команди uchuu розміщені на сайті skiesanduniverses.org.