Microsoft підтвердила, що windows 11 не підтримує комп’ютери з чіпом apple m1

76

Компанія microsoft офіційно підтвердила, що операційна система windows 11 on arm не підтримуватиме установку на комп’ютери з чіпами apple m1. Софтверний гігант не планує надавати офіційну підтримку пристроїв з процесорами m1 навіть у разі використання віртуальної машини для запуску ос.

Зображення: apple insider

Згідно з наявними даними, останні бета-версії збірок windows 11 перестали запускатися на комп’ютерах з чіпом m1 через програмне забезпечення для віртуалізації parallels desktop. Досить оперативно розробники з parallels випустили оновлену версію свого додатка, в якій проблема з запуском windows 11 була усунена. Залишається неясним, чи буде microsoft перешкоджати запуску windows 11 на комп’ютерах mac через пз для віртуалізації. Якщо цього не станеться, то, найімовірніше parallels випустить оновлену версію свого додатка, яка дозволить запускати нову ос на комп’ютерах apple.

Відзначимо, що parallels використовувала інсайдерські збірки windows 11, щоб реалізувати підтримку запуску arm-версії платформи у віртуальному середовищі. У серпні розробники представили parallels desktop 17 і запевнили користувачів в тому, що їх додаток забезпечить повну підтримку windows 11 до запуску стабільної версії ос, наміченого на 5 жовтня.

Vmware, що є одним з провідних розробників рішень для віртуалізації, пішла іншим шляхом. Минулого тижня компанія випустила бета-версію vmware fusion без підтримки установки arm-версій windows. Таке рішення розробники обґрунтували відсутністю ясності в питанні підтримки arm-процесорів в ліцензійній угоді microsoft.