Nasa виділило п’яти приватним компаніям $146 млн на розробку проектів місячних посадочних модулів

67

Аерокосмічне агентство nasa виділило п’яти приватним американським компаніям, включаючи spacex і blue origin, в цілому $146 млн на розробку проектів місячних посадкових модулів. Угоди підписані в рамках програми nasa artemis, згідно з якою в 2024 році планується відправка американських астронавтів до природного супутника землі.

Spacex

Згідно із заявою nasa, з компанією spacex укладено контракт на $9,4 млн. Blue origin отримала $25,6 млн. Крім того, контракт на $40,8 млн був підписаний з компанією dynetics. Lockheed martin підписала угоду на $ 35,2. Решта $34,8 млн дісталися northrop grumman.

Завдання компаній полягає в розробці проектів безпечних і ефективних місячних посадочних модулів, які могли б регулярно використовуватися для доставки астронавтів на поверхню місяця. На підготовку відповідних проектів nasa надала зазначеним підрядникам 15 місяців.

«співпраця з нашими партнерами відіграє критично важливе значення для досягнення довгострокових цілей, поставлених в рамках програми artemis з дослідження місяця. Спільна робота з передовими приватними американськими компанія відкриє можливості для розробки ефективної місячної економіки, а також досліджень нових областей місяця наступними поколіннями», — прокоментувала глава програми пілотованих посадкових систем nasa ліза уотсон-морган (lisa watson-morgan).

Нагадаємо, у квітні nasa уклало ексклюзивний контракт на створення посадкового місячного модуля з компанією spacex. Його вартість складає $2,9 млрд. Blue origin і dynetics, чиї заявки відомство відхилило, оскаржили контракт в суді. Поки він призупинений до 1 листопада.#!marker#!