Відкат до Windows 7 / 8 з Windows 10 Rollback Utility

378

Доброго дня. Вже пройшло більше року з моменту виходу операційної системи Віндовс 10. Багато користувачі встигли перейти на неї безкоштовно з більш ранніх версій. Але не у всіх ця операція пройшла успішно: могли проявлятися проблеми з активацією, установкою драйверів. Тому, виникало бажання виконати відкат до Windows 7 / 8. У даній статті я розповім про найпопулярніший спосіб «повернення», який може добряче попсувати Ваші нерви і відняти масу часу!

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Утиліта Роллбэк
 • Повертаємося до Windows 8
 • Пробуємо повернути Віндовс 7

Утиліта Роллбэк

Windows Rollback що це? Впевнений, Ви чули про цьому інструменті, але не в курсі, до яких наслідків вона може призвести. Почну з опису програми.

Безкоштовний додаток від компанії NeoSmart Tech розроблено виключно для виконання однієї задачі – відкату «десятки» до більш ранніх редакцій Віндовс.

Звучить чудово! Але чи це так на саме справі?

Багато комп’ютерні «гуру» на форумах радять використовувати цей інструмент у виключних випадках:

 • Коли виконати повернення природним способом не виходить (в параметрах Win10 відсутня кнопка, яка запускає процес «зворотного переходу»);
 • Якщо ОС взагалі не завантажується. Можна запустити Neosmart Windows 10 Rollback Utility з завантажувального носія і врятувати ситуацію.

Однією з переваг програми є можливість виконання повернення в будь-який момент (навіть після закінчення обмежує періоду – 1 місяць). Єдиною умовою є збереження директорії Windows.old на системному диску.

На сайті розробників софта можна ознайомитись з відео інструкцією, яка не дуже докладно розповідає про самому процесі і про його успішності.

Зараз ви дізнаєтеся, чому так задумано.

Повертаємося до Windows 8

Попередньо Ви повинні записати на диск (флешку) образ завантаженої утиліти Роллбэк. Ось корисна стаття про те, як працювати з ISO.

 • В BIOS вказуємо в якості пріоритетного об’єкта завантаження наш накопичувач;
 • Після запуску з’явитися таке меню завантажувача:

Відкат до Windows 7 / 8 з Windows 10 Rollback Utility

 • Вибираємо перший варіант і трохи чекаємо, поки прогрузиться утиліта. Коли з’явиться нове вікно, переходимо до першого варіанту – «Автоматичне виправлення» (Automated Repair) і тиснемо на «Продовжити» (Continue).

 Відкат до Windows 7 / 8 з Windows 10 Rollback Utility

 • Відзначаємо версію ОС, до якої хочемо повернутися. В даному випадку, це версія 8.1 із позначкою «Archived» (заархивировано):

Відкат до Windows 7 / 8 з Windows 10 Rollback Utility

 • Залишилося тільки клацнути по кнопці «Roll Back», щоб запустити процедуру.
 • Пройде менше хвилини і підготовчий етап закінчиться. Дуже швидко, що відразу ж викликає підозру. Натисніть кнопку «Restart» для перезавантаження, але перед цим вийміть з приводу / USB-порту накопичувач з утилітою.

Відкат до Windows 7 / 8 з Windows 10 Rollback Utility

 • Як тільки ПК запуститися, Ви побачите стандартне вікно відновлення, але бентежить один момент – навіщо виконується перевірка диска C на наявність помилок?

Відкат до Windows 7 / 8 з Windows 10 Rollback Utility

 • Але це ще не всі сюрпризи. Коли з’явиться робочий стіл, то всі ярлики та папки, які були у попередньої операційної системі, зникнуть. А решта – будуть недоступні:

Відкат до Windows 7 / 8 з Windows 10 Rollback Utility

А ось ще «крута фішка»: обсяг вільного місця на диску C істотно зменшиться, оскільки його «з’їсть» нова папка «Windows.new». Видалити її всіма відомими способами у Вас не вийде. Можете навіть не витрачати час на використання командного рядка або зміна власника об’єкта. Не допоможе!

Відкат до Windows 7 / 8 з Windows 10 Rollback Utility

Єдиним, що нагадає про колишню «вісімці», будуть шпалери на робочому столі, активна ліцензія та аккаунт.

Пробуємо повернути Віндовс 7

Попередня інструкція показала не дуже хороший результат роботи утиліти Rollback. Може відкат до Windows 7 буде більш вдалим. Давайте спробуємо!

Я не буду повторювати деякі кроки, оскільки вони збігаються з вышерасположенным керівництвом. Почну відразу з вибору версії ОС, до якої хочемо повернутися:

Відкат до Windows 7 / 8 з Windows 10 Rollback Utility

 • Після перезавантаження знову запустити сканування диска на помилки, тільки зовнішній вигляд зміниться.
 • Як тільки перевірка закінчиться, відобразитися робочий стіл з помилкою: можливості системи обмежені! Круто?

Відкат до Windows 7 / 8 з Windows 10 Rollback Utility

 • Ситуація з ярликами і встановленими додатками дуже плачевна – їх просто немає. Та й активація не збереглася.
 • Але зате з’явилася важка папка Windows.new», з якою нічого не можна зробити.

Як Вам такі результати? І це тільки верхівка айсберга. Якщо копнути глибше, то можна нарахувати ще чимало дефектів. Мені здається, якщо можливість відкоту відсутня, то краще встановити ОС з чистого аркуша (але без форматування диска C). Так Ви зможете витягнути потрібну інформацію зі «старих» користувальницьких папок, а потім без проблем видалити всі хвости від раніше встановлених версій Віндовс.

Може Ваш досвід користування утилітою виявився більш вдалим. Поділіться думкою в коментарях, якщо не утруднить.

З повагою, Віктор!