Геймери відмовляються від процесорів amd, а intel наростила частку в steam на 3% за кілька місяців

35

Ми б не стали переоцінювати протистояння intel і amd, але і недооцінювати вплив останніх на індустрію напівпровідників було б невірним. Вже після першого покоління ryzen стало ясно, що amd готується до великого прориву. Друге покоління довело, що інженери подбали не тільки про велику кількість ядер, але і про їх ефективність. Але справжнісінький успіх до amd прийшов після випуску третього покоління, а ryzen 5 3600 досі залишається найпопулярнішим процесором у багатьох країнах. Саме даний камінь доводить, що середньостатистичному користувачеві не потрібні 10-ядерні і вже тим більше 16-ядерні монстри.

Зверніть увагу на графік нижче, де відображені дані по кількості активних процесорів в steam починаючи з березня 2020 року і закінчуючи серпнем 2021 року включно. Як бачите, півтора роки тому частка intel досягала 81.3%, в той час як у amd були скромні 18.7%. Продажі третього покоління наростали, а результатом став стабільний і все збільшує приріст червоних каменів в ігровому сервісі. У якийсь момент amd вдалося перехопити ініціативу, що дозволило зайняти більше 30%, просунувшись за рік на неймовірні 12%. Могло здатися, що динаміка збережеться, але прорахунки керівництва призвели до чергового падіння продажів. Перш за все-це завищена ціна на процесори ryzen 5000-ї серії. Як виявилося, підвищуючи відпускну ціну свою продукцію, червоні змогли відчутно наростити маржу, а також збільшити виручку на 60%. Продажі падають, але amd цього поки не відчуває. Мабуть, в компанії вважають, що кількість відвантажених чіпів ніяк не пов’язана з річним прибутком.

Можливо, втрати ринкової частки не були б такими високими, а amd вдавалося б нарощувати продажі, якби на ринку був присутній хоча б один новий відносно недорогий процесор. У подібну стратегію прекрасно вкладається передбачуваний 6-ядерник ryzen 5 5600 або бюджетний ryzen 3 5100. На жаль, але сьогодні червоні не хочуть розмінюватися на випуск недорогих каменів. Також викликає подив фактично кинутий напризволяще ринок гібридних процесорів. Intel в цьому відношенні більш послідовна, випускаючи всі серії з інтегрованою графікою, але пропонуючи покупцям заощадити 20-30 доларів, купивши аналогічний по продуктивності процесор без gpu.

Якщо ви фанат amd, то вам доводиться задовольнятися стареньким ryzen 5 3400g, який створений на застарілій архітектурі і відноситься до третьої серії тільки номінально. У 2020 році була випущена серія гібридних процесорів ryzen 4000g, але отримали їх тільки збирачі пк. Серія ryzen 5000g доступні для покупки, але тут знову постає проблема завищеної ціни. Вище можна переконатися, що за кілька місяців частка amd в steam зменшилася майже на 3%. В даний час очікувати зміни курсу не варто, оскільки все говорить про плани експансії на серверний ринок, а про масового покупця ніхто і не згадує.