Як збільшити файл підкачки в Windows 10

1041

Здрастуйте, шановні читачі мого блогу. У даній статті я хотів би розповісти вам, як збільшити файл підкачки в Windows 10, чи варто це робити, а також допомогти вам вибрати оптимальний обсяг пам’яті. Сподіваюся, що після того, як ви прочитаєте цю статтю, ви зможете встановити файл підкачки Windows 7, без особливих труднощів.

 • Відключаємо автоматичний запуск USB у Windows 10
 • Беремо під контроль центр оновлень Windows 10
 • Пропав звук на Windows 10 — испраляем помилку
 • Служба Superfetch Windows: навіщо потрібна, як включити/відключити
 • Переходимо з Windows 8 на Windows 10 легко і просто

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Для тих, хто не знає нічого про файл підкачки.
 • Чим корисний файл підкачки?
 • Де виставити файл підкачки?
  • Оптимальний розмір файлу підкачки
 • Так скільки пам’яті виставляти?
 • Висновок

Для тих, хто не знає нічого про файл підкачки.

Файл підкачки — це обсяг пам’яті, виділений на жорсткому диску спеціально для використання системою в тому випадку, якщо оперативна пам’ять завантажена (ну якщо бути зовсім точним, то це системний, прихований файл, який зберігає в себе дані з деяких процесів).

За замовчуванням в десятці немає файлу підкачки, мабуть, розробники порахували, що система здатна обійтися без нього. Проте, користувачі мають можливість виділити пам’ять для файлу підкачки вручну, або хоча б включити автоматичне виділення пам’яті для файлу підкачки.

Чим корисний файл підкачки?

Щоб розуміти потрібний вам файл підкачки, потрібно знати, що він робить, тому про це трохи детальніше.

Якщо при роботі ПК, буде активно занадто багато процесів, тобто ймовірність того, що ваша ОЗП перестане справлятися, з-за цього почнуться різні підвисання і т. п. Але якщо збільшити значення файлу підкачки ми можемо уникнути цього.

Де виставити файл підкачки?

Заходимо в “пуск”, тиснемо правою кнопкою миші на значок комп’ютера і вибираємо “додатково”, потім “властивості”. Відкриється віконце під назвою “властивості системи”, заходимо у вкладку “додатково” і розділ “Параметри”.

Як збільшити файл підкачки в Windows 10

Після чого у вікні “параметри швидкодії” вкладка “Додатково”і “Змінити” в розділі віртуальна пам’ять.

Як збільшити файл підкачки в Windows 10

Далі, на ваш розсуд, можете налаштувати потрібний вам обсяг вручну або ж можна поставити галочку на автоматичне виставлення файлу підкачки в такому випадку система може сама поміняти, значення файлу підкачки самостійно.

Іноді задавати розмір файлу підкачки саме краще самому, трапляється так, що в автономному режимі, файл підкачки розростається настільки, що вам просто не буде вистачати місця на жорсткому диску.

Оптимальний розмір файлу підкачки

Визначити, як краще виставити розмір файлу підкачки для вашого заліза, можна дуже просто. Чим менше ОЗУ, тим більше повинен бути файл підкачки. Однак не варто ставити половину жорсткого диска, на файл підкачки, ваша система від цього швидше не запрацює.

Так скільки пам’яті виставляти?

 • Якщо у вас 512 мб. ОЗП (малоймовірно, але все ж), то файл підкачки бажано виділити приблизно 2.5 гб.
 • Якщо у вас 1024 мб ОЗУ, то файл підкачки повинен бути близько 2 гб.
 • Якщо 2 гб. ОЗП, ставте 1.5 гб. файлу підкачки.
 • Якщо 4 – 8 гб. ОЗП, ставте 1 гб. файлу підкачки.
 • Тим у кого більше 8 гб ОЗУ, файл підкачки не знадобиться, і його краще зовсім виключити, так ви зменшите навантаження на жорсткий диск і прискорите цим систему.

Але майте на увазі, що описані вище значення не універсальні, це всього лише усереднені цифри, розраховані на багато користувачів. Якщо ви не займаєтеся, за ПК чимось особливим, наприклад, якщо у вас ПК тільки для ігор, то ці значення повинні вам підійти.

Але якщо ви багато працюєте з фото, відео або графікою, то незалежно від того, скільки у вас оперативної пам’яті, рекомендую дозволити Як збільшити файл підкачки в Windows 10Windows визначати розмір файлу підкачки автоматично.

В одній зі своїх статей я розповідав, як перенести файл підкачки на інший диск. Це може стати в нагоді при нестачі місця на системному диску.

Якщо ви вирішите відключити файл підкачки, будьте готові до того, що деякі старі програми перестануть запускатися, так як, для деяких програм наявність файлу підкачки необхідно. І якщо у вас після відключення файлу підкачки виникнуть проблеми з яким-або софтом, то потрібно просто включити його назад.

Для ви любителів відкрити безліч важких додатків і залишити їх згорнутими, при наявності підвисань, варто додати для файлу підкачки побільше пам’яті.

На SSD-дисках також краще не використовувати файл підкачки, краще поставте побільше ОЗП. Так, ви продовжите термін життя SSD.

Висновок

Звичайно, не можна ось так взяти і сказати, який розмір файлу підкачки їм виставляти, але ви самі можете визначитися, покладаючись на два основних фактора, це обсяг ОЗП і рід вашої діяльності на комп’ютері. Як було відзначено вище, графічні редактори, програми для роботи з відео і графікою, можуть бути дуже ненажерливими і для них краще поставити автоматичне визначення файлу підкачки, навіть якщо у вас багато ОЗП. Ну а якщо ви не працюєте з графічними і відео редакторами і на вашому комп’ютері стоїть досить оперативної пам’яті, то можна відключити файл підкачки зовсім. Якщо ви користуєтеся SSD, то відключати файл підкачки особливо корисно (звичайно, якщо є така можливість).

Ну ось і кінець цієї статті, сподіваюся, що я вам допоміг і ви змогли знайти для себе щось корисне. Удачі в оптимізації Вашого ПК!

З повагою,
Віктор