Новини світу IT: випуск №3 за 28 травня 2016 року

348

В цьому випуску я розповім Вам про чергову загрозу, яка нависла над любителями різних модів і читів для Android додатків; і про небезпеку, яка виникає під час зарядки смартфона через USB порт комп’ютера.

“Зламані” додатки Android – відкриті двері для хакерів

Фахівці компанії Dr. Web попереджають про нову небезпеку, яка загрожує власникам Android-гаджетів. Але не всі користувачі потрапили в зону ризику, а лише ті, які люблять скачувати піратське ПЗ з неофіційних джерел.

Також, не рекомендують використовувати чіт-коди (cheats) для полегшення ігрового процесу.

Справа в тому, коли Ви намагаєтеся знайти в інтернеті “халявне” додаток, то в пошуковій видачі Вам будуть показані різні джерела. В більшості випадків їх створюють зловмисники (хакери), щоб залучити любителів безкоштовних “солодощів”.

Скачавши такий софт (або гру), ви можете “підхопити” небезпечний троян з сімейства BankBot. Він не визначається більшістю антивірусів і вміло ховається від очей користувача. Потім шкідливий скрипт отримує права адміністратора і може стежити за всіма встановленими програмами. Але найстрашніше – це втручання в інтернет-банкінг (якщо Ви їм користуєтеся). Ваші заощадження можуть запросто перейти на рахунку зловмисників.

Не варто забувати про приказці: Скупий платить двічі…

Kaspersky Lab застерігає від зарядки смартфона від комп’ютера

Працівники Лабораторії Касперського провели серію експериментів і довели, що заряджати мобільний гаджет, за допомогою ПК – небезпечно! Досліди ставилися над різними пристроями, як на Android, так і на “яблучної” iOS.

Коли Ви під’єднуєте смартфон або планшет до комп’ютера за допомогою USB порту, пристрої починають обмінюватися певною інформацією. Одні моделі передають свої ідентифікатори, серійники, дані про встановленої версії. Інші можуть розкривати секрети файлової системи.

Новини світу IT: випуск №3 за 28 травня 2016 року

Небезпека полягає в тому, що хакери можуть заволодіти цінною інформацією і визначити уразливості моделі. Потім буде розроблений набір команд, які допоможуть лиходіям перезавантажити смартфон в режимі Update з root-прав. У підсумку на Ваш телефон встановлять шпигунську програму під виглядом системного застосування. Тобто, видалити його Ви не зможете. А далі справа техніки: особисті фото, відео, контакти і платіжна інформація може вільно “полетіти” на сервер зловмисників.

Рекомендується заряджати гаджет у вимкненому стані або використовувати в якості джерела перевірені комп’ютери, не підключені до мережі Інтернет.