Відбувся реліз google chrome 94: оптимізовані налаштування, з’явилися режим https-first і можливість поділитися веб-контентом

27

Офіційний реліз браузера google chrome 94 ознаменував перехід на новий розклад оновлень — тепер вони будуть виходити кожні чотири тижні замість шести, як це було раніше. Google вирішила з меншою затримкою надавати користувачам нові функції, забезпечувати виправлення помилок і оновлення засобів безпеки.

Джерело: 9to5google.com

З виходом chrome 94 скоротився цикл розробки, при цьому корпоративні користувачі отримали доступ до каналу extended stable з оновленням кожні 8 тижнів. Зміна стратегії не торкнеться chrome os до виходу chrome 96, а версія з індексом 95 для платформи взагалі буде пропущена. Корпоративні користувачі хромбуків також отримують доступ до каналу з оновленням кожні 6 місяців — на думку розробника, це оптимальний період при використанні машин в бізнес-середовищі.

Одним з нововведень стала зміна розділу налаштувань: це більше не одна довга сторінка. Замість неї користувач бачить на екрані тільки один розділ, завдяки чому структура налаштувань не так переповнена, а бічна панель використовується для навігації. Щоб допомогти користувачам залишатися в курсі останніх нововведень, google створила спеціальну сторінку “що нового в chrome” для настільних версій браузера.

Ще одним нововведенням став режим https-first для настільних версій і збірок під android: браузер намагається відкривати всі сайти по захищеному протоколу і виводить попередження, коли він недоступний. У десктопної версії з’явилося меню» поділитися ” — тут можна швидко згенерувати qr-код з адресою сторінки або зберегти її, запустити трансляцію chromecast, а також опублікувати посилання в соціальних мережах. Функція працює аналогічно android-версії браузера, доступ до неї відкривається по кліку на іконці в правій частині адресного рядка. Її необхідно попередньо активувати, спочатку перейшовши за адресою chrome: / / flags / #sharing-hub-desktop-omnibox.

Коли користувач входить з обмеженим керованим профілем, chrome виводить йому повідомлення і пояснює, які функції браузера доступні. З’явилася також можливість входу в гостьовому режимі. У версії chrome 94 для ios тепер можна завантажувати і відкривати файли .mobileconfig. Дефолтні safari і поштовий клієнт вже підтримують даний формат для корпоративних користувачів. Крім того, користувачі під ios тепер можуть вибирати кілька сторінок в наборі вкладок для пакетних операцій.