Огляди iphone 13 і 13 mini: відчутні поліпшення по частині камер і батарей

21

Минулого вівторка, 14 вересня, apple представила смартфони нового покоління — iphone 13. У серію, як і в минулому році, увійшло чотири пристрої: 5,4-дюймовий iphone 13 mini, 6,1-дюймові iphone 13 і 13 pro, а також 6,7-дюймовий iphone 13 pro max. Днями в мережі були опубліковані огляди новинок, і тут ми зібрали найбільш цікаві витяги з них.

Джерело зображень тут і далі: the verge

Найбільш важливі нововведення в iphone 13-ї серії в порівнянні з iphone 12-ї серії полягають в збільшеній ємності батарей, вдосконалених камерах, поліпшених дисплеях і, звичайно ж, оновленому чіпсеті. Але насправді новинки істотно перевершують своїх попередників, що підтверджують слова оглядачів, які вже встигли випробувати iphone 13.

Найменша кількість змін, очікувано, торкнулася більш доступних моделей: iphone 13 mini і iphone 13. Проте, новинки навіть на перший погляд відрізняються від смартфонів попереднього покоління. Лицьова панель кожного з iphone 13-ї серії виділяється на тлі всіх смартфонів компанії, випущених за останні чотири роки, зменшеною на 20 % «чубчиком», яка приховує фронтальну камеру, датчики системи true depth і розмовний динамік. Обриси корпусу повторюють такі у iphone 12, однак при погляді на тильну панель кидається в очі інше розташування об’єктивів основної камери, які тепер збудовані по діагоналі.

камери

Iphone 13 і 13 mini, як і їх попередники, отримали ідентичний набір датчиків основної камери. Однак модулі стали краще. Головна зміна торкнулося ширококутного датчика, який став набагато більшим. До слова, це також же датчик, що використовувався в торішньому iphone 12 pro max. Дуже приємно, що сама просунута камера apple минулого року тепер доступна в iphone 13 mini, вартість якого починається від 69 990 рублів.

Оглядачі відзначають, що до випуску iphone 13 pro це був кращий датчик на ринку смартфонів в цілому. Експерти видання the verge відзначають, що фото, зняті на iphone 13 і 13 mini, нічим не поступаються знімкам з iphone 12 pro max. Покращена якість картинки особливо помітно на фото, знятих в темний час доби. Якість відео, за словами оглядачів, теж вище всяких похвал. Камера може похвалитися оптичною стабілізацією, яка прекрасно працює при всіх режимах зйомки. Причепитися до цієї камери можна тільки порівнявши її з камерою iphone 13 pro. Надширококутний сенсор також був оновлений, однак це поліпшення досить незначно і в основному стосується трохи більш природних кольорів і балансу білого при нічній зйомці. Датчик фронтальної камери залишився без змін.

Приклад нічного фото на iphone 13

Окрему увагу слід приділити програмному забезпеченню камери. Apple додала дві нові масштабні функції: кінематографічний режим і фотографічні профілі. Оглядачі описують кінематографічний режим як еквівалент портретного режиму для фото, доступного на iphone з моменту запуску iphone 7 plus в 2016 році, тільки для відео. Він фіксується на обличчі і розмиває решту сцени, як якщо б використовувався об’єктив з широкою діафрагмою. Під час зйомки можна змінити фокус самостійно. Це можна зробити і при редагуванні вже відзнятого відео, проте тільки у фірмових додатках apple, таких як “фотографії” або final cut. З недоліків кінематографічного режиму оглядачі відзначають те, що він працює тільки в дозволі full hd при 30 кадрах в секунду. Крім того, навколо об’єктів зйомки часом спостерігаються дивні контури.

Приклади знімків, зроблених з використанням різних фотографічних профілів

Фотографічні профілі дозволяють скорегувати налаштування тону, колірної температури та інших параметрів зображення. Не секрет, що смартфони samsung роблять дуже яскраві фото, а google pixel роблять знімки дуже контрастними і злегка синюватими. Apple визнає, що користувачі можуть віддавати перевагу такій картині, тому вирішила дати їм можливість експериментувати з профілями.

автономність

Тривалість автономної роботи торішнього iphone 12 задовольняла не всіх користувачів. Iphone 12 mini відверто розчаровував. Apple врахувала помилку і грунтовно поліпшила батареї нових смартфонів. Акумулятор iphone 13 mini збільшився на 9 %, а базового iphone 13 — на 15,1% в порівнянні з попередником. Завдяки цьому iphone 13 mini додав півтори години до часу автономної роботи. Iphone 13 працює на дві години довше, ніж попередня модель. Оглядачі відзначають, що завдяки цьому новинки здатні пропрацювати з раннього ранку до пізньої ночі від одного заряду при звичайному сценарії використання, який включає зйомку відео, роботу з електронною поштою, інтернет-серфінг, спілкування в месенджерах і телефонні дзвінки.

В цілому, як можна зрозуміти з оглядів, новинки не дарма отримали назву iphone 13, а не iphone 12s. Нововведення хоч і не виглядають масштабними на перший погляд, проте приносять абсолютно новий, якісно кращий досвід використання. Apple усунула нечисленні недоліки попередніх моделей, зробивши новинки вкрай привабливими як для тих, хто планує покупку свого першого iphone, так і для користувачів попередніх пристроїв марки.