Каліфорнія заборонить безпілотні автомобілі з двс після 2030 року

25

Каліфорнія зажадає, щоб всі малотоннажні автономні транспортні засоби оснащувалися силовими установками, що не викидають в атмосферу шкідливих речовин з 2030 року. У четвер губернатор штату підписав законопроект, просунутий екологічними групами, який в кінцевому підсумку заборонить використання автономних транспортних з бензиновими і гібридними двигунами.

Theverge.com

Минулого року губернатор каліфорнії підписав два укази, спрямовані на підвищення екологічності транспорту. Один вимагає, щоб усі комерційні вантажівки та фургони, що продаються в державі, не виробляли шкідливих викидів, починаючи з 2045 року. Згідно з другим, легкові авто з двигунами, що викидають в атмосферу вуглекислий газ, перестануть продаватися в каліфорнії з 2035 року. Каліфорнія була першим штатом сша, який позначив терміни заборони на продаж майже всіх транспортних засобів, що працюють на викопному паливі.

По дорогах каліфорнії їздить близько 15 мільйонів зареєстрованих транспортних засобів. На самокеровані авто припадає лише невелика частка, але деякі експерти прогнозують, що ця цифра буде рости в міру того, як системи автономного водіння стануть більш функціональними, а компанії почнуть комерціалізувати їх використання. Групи, що борються за екологію, висловлюють стурбованість тим, що популярність автономних транспортних засобів посприяє ще більшій кількості шкідливих викидів.

Каліфорнія є центром тестування автономного транспорту. Більше 50 компаній, серед яких apple і waymo, мають ліцензії на експлуатацію транспортних засобів з метою тестування в штаті. Екологічні групи заявляють, що останній законопроект став проявом розумної політики, яка гарантує, що безпілотні автомобілі не посприяють виникненню проблеми.