Урізані чіпи nvidia ga104 знайшли своє покликання в моделях geforce rtx 3060 від gainward і galax

27

Погіршується ситуація на ринку графічних рішень і безперервний дефіцит чіпів змушує виробників йти на крайні заходи: так, з’явилася кілька днів тому інформація про наміри nvidia щодо використання своїх дефектних чіпів ga104, схоже, вже починає втілюватися в життя, принаймні, про це свідчить знахідка «мережевого детектива», відомого під ніком momomo_us, повідомляє ресурс wccftech.

Як з’ясувалося, на офіційних сайтах великих виробників графічних адаптерів gainward і galax з’явилося кілька моделей geforce rtx 3060, в основу яких, крім звичних варіацій чіпа ga106, може лягти і графічний процесор ga104-150, що є нічим іншим, як урізаним варіантом повноцінного чіпа ga104, що не знайшов своє покликання в geforce rtx 3060 ti, rtx 3070 або rtx 3070 ti, ймовірно, у зв’язку з наявністю проблемних блоків.

Джерело зображення: gainward

Що стосується безпосередньо самих моделей, то gainward має в своєму асортименті моделі rtx 3060 серій du/dug і oc/och, забезпечених вищезазначеними чіпами, в той час як galax розташовує чотирма «оновленими» моделями, в тому числі rtx 3060 gamer max oc [fg].

Джерело зображення: galax

Джерело зазначає, що сподіватися на додаткові переваги власникам моделей geforce rtx 3060, оснащених чіпом ga104-150, не варто: характеристики gpu аналогічні таким у графічного процесора ga106, за винятком, можливо, більш стабільних частот в турборежимі.

При цьому будь-яких позначень, явно вказують на використовуваний в моделі чіп, судячи з усього, не передбачено, тому більшість покупців даних відеокарт навряд чи зможуть дізнатися про «приховані» характеристики продукту до його придбання.

Варто відзначити, що «оновлені» geforce rtx 3060, схоже, поки що будуть радувати лише своїх щасливих володарів в азії, проте поява моделей з gpu ga104-150 в інших регіонах навряд чи буде несподіванкою.