Попит на ноутбуки на світовому ринку поки продовжує зростати, але в наступному році впаде

23

Компанія trendforce оприлюднила прогноз по глобальному ринку портативних комп’ютерів на поточний і наступний роки. В даний час спостерігається зростання попиту на ноутбуки, але в 2022-му очікується скорочення продажів.

Pixabay.com

Аналітики кажуть, що у зв’язку з повсюдною вакцинацією почали слабшати обмеження, пов’язані з пандемією. На цьому тлі також став знижуватися попит на лептопи. Наприклад, поставки пристроїв під управлінням операційної системи chrome os впали на 50 %.

З іншого боку, у міру повернення співробітників компаній в офіси виникла додаткова потреба в ноутбуках для корпоративного сегмента. Така картина спостерігається в європі та північній америці.

В результаті, вважають аналітики trendforce, за підсумками нинішнього року світовий ринок портативних комп’ютерів покаже зростання на 16,4 %: поставки досягнуть приблизно 240 млн одиниць. Для порівняння: минулого року було зафіксовано 28,7-відсоткове збільшення продажів, а відвантаження склали близько 206 млн штук.

Trendforce

Відзначається також, що в 2021-му буде реалізовано приблизно 36 млн ноутбуків на базі chrome os.

Наступного року зростання зміниться падінням, яке, як прогнозується, може досягти 7,3 %. Обсяг галузі скоротиться до 222 млн пристроїв.