Смартфони з 6 Гб оперативки – потреба або маркетинг?

369

Ще не так давно наявність двох “гигов” оперативної пам’яті на борту мобільного гаджета вважалося чимось неймовірним. А як щодо одного чіпа на 6 Гб, який найближчим часом буде встановлений на кілька флагманських смартфонів Samsung? Чи є в цьому сенс? Давайте розберемося.

Високошвидкісний модуль пам’яті LPDDR4 об’ємом шість гігабайт вже доступний для інтеграції в новий Galaxy Note 6. А якихось чотири роки тому компанія Samsung могла похвалитися двома Гб ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті в моделі S III, яка була розроблена для японського ринку. Інші виробники “нервово курили в сторонці”.

Настала нова ера підвищеної продуктивності, яка більше нагадує гонку озброєнь між великими брендами.

Поки лідирує Самсунг. В серпні 2016 року буде презентовано новенький Note 6, який порадує не тільки великим запасом оперативної пам’яті, але і величезним S-AMOLED дисплеєм з роздільною здатністю 2560 на 1440 пікселів, а також ємною акумуляторною батареєю (4000 маг).

Варто відзначити, що не тільки Samsung має намір побити ОЗП-рекорд. Ще на початку весни 2016-го був анонсований смартфон з 6 Гб ОЗУ Xplay5 від китайського виробника Vivo. Зовні він сильно нагадує iPhone 6, а за результатами тестування навіть перевершує популярний “яблофон”.

До речі, а Ви вже читали новину про новому iPhone 7?

Безсумнівно, перехід з 1 Гб на 2 Гб дозволяє набагато комфортніше користуватися мобільним пристроєм. Відсутні підвисання і інші дефекти, пов’язані з недоліком оперативки. Але чи є сенс у ШЕСТИ “гигах”? Більшість експертів впевнені, що потреби сучасної людини не так великі, щоб настільки завантажувати смартфон.

Швидше за все, ми маємо справу з черговою маркетинговим прийомом, на яку обов’язково клюнуть любителі новинок і власники платинових банківських карт.

А Ви як вважаєте?