Panasonic представила водневі 5-квт електрогенератори з рекордним ккд

29

Компанія panasonic заявила про початок випуску 5-квт комерційних генераторів на водневому паливі. Установка заявлена як найефективніше в галузі рішення з електричним ккд 56 % і загальним ккд, якщо генератор гріє воду для опалення, до 95 %. Генератори можуть компонуватися в кластери по 10 штук з керуванням з пк як одним 50-квт модулем. Компактні розміри дозволять встановлювати генератори в вузькі проходи і на дахах.

Джерело зображення: panasonic

Водень розглядається як альтернатива електрогенерації без шкідливих викидів. В процесі хімічної реакції в паливному елементі чистий водень з киснем (з повітря) виробляють електрику і тепло, а викидають лише воду. В ідеалі джерелом водню повинні служити генератори на відновлюваних ресурсах типу сонячної енергії або вітру, але ефект декарбонізації буде навіть в тому випадку, якщо водень будуть отримувати за допомогою класичної електрогенерації від спалювання викопного палива.

Більше десяти років тому panasonic представила комерційну установку ene-farm для генерації електрики від реакції водню з киснем, але тоді джерелом водню служив природний газ, який безпосередньо підводився до генератора і в ньому перетворювався в водень з подальшою реакцією. Потужність ene-farm досягала 700 вт, чого явно мало для нормальної комерційної експлуатації. Новий генератор h2 kibou працює на чистому водні і здатний видавати 5 квт потужності.

Розміри одного генератора становлять 834 x 417 x 1766 мм. Вага — 205 кг. При роботі на максимальній потужності генератор спалює 51,6 л нестисненого водню в хвилину. На запуск генератора потрібна 1 хвилина, з виходом на номінальну потужність через 7 хвилин. Тим самим установка може використовуватися як джерело аварійного живлення.

Джерело зображення: panasonic

До речі, в звичайному режимі генератор вимагає підігріву і електрики для роботи (до 155 вт звичайному режимі і до 578 вт для роботи в умовах морозів), але він може також працювати без подачі зовнішнього живлення, хоча тоді виробляється потужність впаде в два рази. В такому автономному режимі генератор може пропрацювати 120 годин. Для японії, де природні катаклізми трапляються дуже і дуже часто, це важлива функція. Втім, вдосконалення технологій “зеленої” генерації не менш важливо. Тим більше, водню в нашому всесвіті найбільше іншої речовини.