Огляд серії God of War – Історія тріумфу і божевілля Кратоса

319

Для всіх гравців, хто втомився від стандартних героїв і нудотних сценаріїв про порятунок світу, серія God of War – це найкращий подарунок. Головного героя серії Кратоса називають одним з самих кровожерливих і нещадних персонажів відеоігор, причому цілком виправдано. Він не гребував відривати голими руками голови, роздавлювати черепа камінням і просто творити на екрані таке, що дивно, як ще противники жорстокості у відеоіграх не подали на Sony в суд.

Тим не менш, всі ігри про бога війни заслужили безліч високих оцінок критиків і продавалися вражаючими тиражами. У нашому огляді серії God of War ми розповімо, що змушувало геймерів полюбити серію про спартанському генерале, і чому подвиги Кратоса цікаві не тільки позамежним рівнем насильства.

God of War

Епічне подорож Кратоса на Олімп почалося з виходом першої частини в 2005 році. До цього часу на PS2 вже була випущена Devil May Cry, але американці з Santa Monica запропонували гравцям альтернативу японським слешерам.

Кратос – герой повністю трагічний, лють якого зруйнувала всю його життя і мрії про спокійному майбутньому, може тому в новій частині Кратос нарешті порозумнішав. Але ми відволіклися. У грі чинний на той момент бог війни скористався Кратосом і змусив того в пориві люті випадково роздер всю свою сім’ю. На жаль, в стародавній Греції не було психотерапевтів, тому спартанець, щоб очистити свій розум від гнітючих спогадів вирішив служити грецьким богам.

Гра закінчується тим, що Кратос долає в епічній битві Ареса і займає його почесне місце на Олімпі. Сюжет простий як дві копійки, але на той момент гра вражала надмірною жорстокістю, і вдало в собі комбінувала адреналіновий екшен з платформингом, і численними головоломками. За що бог війни знайшов собі місце в пантеоні кращих консольних проектів.

God of War 2

Займатися продовженням було доручено Кору Балрогу, який не став міняти звичну концепцію, а запропонував ідеальний сіквел, до того ж доповнив сценарій невеликими нотками в стилі Санта Барбари.

Як вам, наприклад, таке: Кратос після зарахування до грецького пантеону відмовлявся від кооперації з іншими богами, але вирішив допомогти своєму рідному спартанського народу завоювання міста Родос. В ході битви гри він втрачає свою божественну силу з-за хитрих прийомів Зевса, потім протягом 20 годин ігрового часу розправляється з персонажами грецької міфології, щоб нарешті з’явитися до бога грому і дізнатися, що він виявляється син Зевса!

Приємно знати, що кровожерливим розробникам з Santa Monica не чужі прості людські слабкості, начебто перегляду бразильських серіалів… А якщо без жартів, то геймери отримали просто блискучу гру, завоювала захоплені відгуки преси і і численні нагороди.

God of War Betrayal

У минулому десятилітті на мобільних телефонах були вкрай популярні Java-додатки, тому розробники вирішили не втрачати свій шматок пирога і випустила першу версію бога війни для портативних платформ. Незважаючи на технічне обмеження портативних гаджетів, нова частина пригод спартанця була створена за всіма канонами серії.

Гра пропонувала 5 годин геймплея, де знайшлося місце платформингу, розв’язування простих логічних задач і барвистим 2D битв. У своїй ніші у слешера не було конкурентів, тому великий успіх гри був передбачуваний.

God of War Chains of Olympus

Вже в 2008 році спартанець тріумфально повернувся на портативні девайси. В цей раз Кратос продовжив свій епічний шлях відплати на PSP. Ігрова консоль від Sony була в технічному плані набагато могутніше мобільних телефонів, з-за чого нова частина серії практично не поступалася своїм старшим братам на PS2.

Сюжет відбувається в проміжку між першою і другою частиною і пропонує Кратосу битися з такими відомими персонажами, як Харон і Персефона. Незважаючи на те, що гра була розроблена батьками серії, Chains of Olympus не підвів фанатів і в черговий раз завоював численні нагороди в номінації «Краща портативна гра».

God of War 3

Реліз нової частини на PlayStation 3 в 2010 році чекали з завмиранням серця, страшно було навіть уявити, який епік зможуть створити розробники з використанням новітніх графічних технологій.

God of War 3 навіть зараз виглядає чудово, а вісім років тому зовсім не мав конкурентів. Рівень постановки, якість графіки, зрештою масштаб велетенських титанів – розробники з Santa Monica в черговий раз довели, що ігри можуть сильніше вражати, ніж будь голлівудський блокбастер.

Як саме розробники закінчили пригоди Кратоса в античній Греції – ми розповідати не будемо, адже God of War 3, як і раніше актуальний, до того ж на PS4 вийшов ремастерінг гри.

God of War Ghost of Sparta

Після подій у фіналі трилогії стало очевидно, що найближчим продовження чекати не варто, тому розробники сфокусувалися на розробці пріквелів до трилогії. Одним з них став Ghost of Sparta.

Ігровий процес в цілому не змінився з часів першої частини, але доповнював звичну механіку додаванням метальної списи і щити. В цьому плані боївка навіть схожа з God of War 2018, в якій спартанець теж може блокувати удари супостатів щитом і з ювелірною точністю кидати в них сокиру.

God of War Ascension

Гравці вже стали свідком епілогу історії спартанця, тому в 2013 році розробники звернулися до витоків серії. Дія Ascension відбувається ще в ті часи, коли Кратос не збунтувався проти грецького Олімпу.

Незважаючи на пікову можливостей для PS3 графіком, гра наочно показала, що звична концепція серії вже не працює. Платформинг, головоломки і ефектні битви вже не вражали, що стало причиною низьких оцінок преси (за мірками серії) і невтішних продажів.

Серія God of War закономірно користується популярністю серед гравців і преси, представляючи собою еталон західного слешера – жорстокого, ефектного, але при цьому біса захоплюючого. Радує подвійно, що Sony відчувши необхідність змін, не вдарила в бруд обличчям і навіть вивела серію на новий рівень, про що ви можете прочитати в нашому

Джерело: http://pcforsage.com.ua/