В японії відкрито антимонопольне розслідування відносно android і ios

20

Японська комісія зі справедливої торгівлі (fair trade commission) відкрила розслідування з метою встановити, чи використовують apple і google своє домінуюче становище на ринку мобільних ос для усунення конкурентів і істотних обмежень можливостей споживачів.

Джерело: asia.nikkei.com

Як повідомив генеральний секретар відомства суїті сугахіса (shuichi sugahisa), в рамках розслідування будуть опитані розробники систем, розробники додатків, а також користувачі смартфонів. Предметом розслідування стануть ринкові умови реалізації не тільки смартфонів, але також смарт-годинників та інших носяться пристроїв. За результатами розслідування наглядовий орган складе звіт з описом структури ринку мобільних ос, а також перерахує причини, за якими в конкурентній боротьбі відсутня значуща динаміка. Комісія працюватиме спільно з державною радою з конкуренції на цифровому ринку (digital market competition council), яка вже проводить власне розслідування. Практики, визнані антиконкурентними, будуть перераховані в даному звіті разом з можливими порушеннями японського антимонопольного законодавства.

У лютому в японії був прийнятий «закон про підвищення прозорості та справедливості цифрових платформ» (act on improving transparency and fairness of digital platforms). Якщо співробітники відповідних відомств вирішать, що він застосуємо до ринку ос, то їх розробникам буде запропоновано представляти регулярні звіти про операції в міністерство економіки, торгівлі і промисловості. В японії частка apple ios займає близько 70% ринку мобільних ос — решта 30% становить частка android.

Джерело: asia.nikkei.com

Google часто звинувачують в тому, що вона змушує розробників смартфонів встановлювати свій пошуковий сервіс та інші додатки в якості умови для використання android. Комісія хоче встановити, чи використовують apple і google своє домінуюче становище для придушення додатків від конкурентів і, як наслідок, нанесення шкоди споживачам. Профільні відомства по всьому світу зараз прагнуть в примусовому порядку зняти подібні обмеження, які техногіганти накладають на споживачів і розробників.

Японська комісія з справедливої торгівлі займається розслідуваннями цифрової галузі з 2019 року. Нова ініціатива стане вже четвертою: до цього були відкриті розслідування по ринках електронної комерції і магазинів додатків, цифрової реклами і хмарних сервісів.