Vengeur:”спочатку quake champions здалася мені дуже складною, але саме тому я її і полюбив”. Інтерв’ю з чемпіоном світу 2021 по “кваці”

16

Коли thresh став чемпіоном з quake, коли в західному світі взагалі зародилося таке поняття, як кіберспорт – чинний чемпіон світу з quake champions ще навіть не народився. Марко” vengeur ” рагуса з’явився на світ тільки в 1999 році в місті палермо.

Вигравши кілька тижнів тому титул чемпіона світу, марко не тільки став в один ряд з колишніми чемпіонами, а й здобув важливу перемогу в контексті історії італійського кіберспорту, який своїм корінням сягає в початок нульових. Сам гравець говорить наступне:

у італійців дуже вагома спадщина в fps, в quake в тому числі. Cocis, bonehead, v1cious, mooms, forrest і stermy – ось лише деякі з тих, хто творив історію цього жанру в італії і на міжнародних турнірах. Я знав, що багато хто з них стежать за сценою і що багато хто вболівав за мене, і це додало мені сил для того, щоб йти вперед і домогтися того, чого раніше не домагався ніхто інший.

Vengeur

Перше питання, яке спадає на думку з урахуванням того, скільки кваке років, це чому взагалі 18-річний хлопець вирішив змагатися саме в quake champions.

я почав грати в arena fps завдяки такій грі, як serious sam. З quake я теж був знайомий, але тільки з чуток. Я ніколи не грав у цю гру і не знав, що вона належить до цього ж жанру. У 2012 році, коли мені було 13 років, я зробив свої перші кроки в світі онлайн-ігор. Пізніше деякі мої друзі стали грати в quake champions, ну і я пішов їх прикладом. Спочатку гра здалася мені дуже складною, але саме з цієї причини я її і полюбив. І якось раз, коли я шарілся по ютубу, мені на очі попалися два фрагмувіка – один за участю cypher’а, інший за участю stermy. Починаючи з того моменту я був вже беззастережно закоханий в цю гру, тому що я зрозумів, що геймплей гравця найвищого рівня це поєднання мистецтва і чарівництва.

Vengeur

Правда, шлях від початку кіберспортивного шляху до статусу прогеймера і титулу чемпіона світу виявився довгим і непростим.

я не відразу вирішив стати прогеймером. Мені завжди подобалося грати у відеоігри, і навіть якщо б зараз у мене була якась інша робота, то я б все одно грав у вільний час. Участь у перших онлайн-турнірах на платформі esl я почав брати в 2017 році, виступав тоді за британську організацію comrade gaming. Потім мене, завдяки кільком хорошим результатам, помітили в myztro gaming, де моїм тіммейтом став raisy-один з кращих гравців світу. Я значно виріс як гравець і як професіонал: дізнався про структуру професійних команд, про спеціалізований персонал. Це не рахуючи того, що поруч був такий досвідченої гравець, як raisy, який дуже допомагав мені на тренуваннях. Ну і батьки з часом теж змінили ставлення до того, чим я займаюся. Пам’ятаю, що спочатку вони ставилися до кіберспорту з недовірою і були не дуже впевнені в тому шляху, який я вибрав – хоча, все-таки, завжди підтримували мене. Ніхто в моїй родині не знав, що таке quake і що таке кіберспорт. А тепер вони, можливо, дивляться quake pro league частіше, ніж я сам.

Vengeur

Quake представляє максимально досяжний рівень протистояння – класичну дуель один на один, яка є сама суть змагання. Тут і видовище, і позамежний рівень адреналіну у гравців, які знають, що розраховувати вони можуть тільки на себе.

у кожної гри є свої власні особливості, але я все-таки вважаю, що саме 1х1 це апофеоз змагальності. Це є в quake, це є в starcraft, це є в файтингах. Ти і тільки ти відповідаєш за підсумковий результат і за те, яке місце ти займеш. Але це не означає, що мені не подобається грати в команді. Я грав в quake і в форматі 2х2-було дуже цікаво, я зайняв 5-е місце на dreamhack winter в 2018 році. Якщо подібні турніри повернуться, то я не проти взяти участь в них поряд з турнірами 1х1.

Vengeur

Незважаючи на те, що quake це дуже змагальна дисципліна і гра, яка вплинула на багато інших тайтли, а також лягла в основу кіберспортивного руху і знайшла співтовариство вірних шанувальників, говорять про неї зараз дуже мало. Ймовірно, це пов’язано з тим, що вона дуже складна і з тим, що їй потрібно присвятити дуже багато часу, перш ніж почнеш отримувати задоволення від змагальних ігор – на відміну від тих же fortnite і warzone, в яких нині натовпи гравців.

проблема в тому, що quake це складна гра. Особливо якщо ти тільки починаєш. На зростання йде багато часу-90% гравців тут це досвідчені ветерани, у більшості за плечима з десяток років гри. Як з ними порівнювати новачка,який тільки-тільки почав? але це не означає, що гру не дивляться і за нею не стежать. Навпаки: якщо порівняти кількість гравців і кількість глядачів, то гру дивиться набагато більше народу, ніж в неї грає. Місцеві дуелі володіють своїм шармом і приваблюють глядачів, незважаючи на той факт, що гра дуже складна.

Vengeur

Те ж саме можна сказати і про іншу гру – теж стару і об’єктивно більш складну, ніж сучасні. Йдеться, звичайно ж, про starcraft. Так вже вийшло, так вже було завгодно долі, щоб в один і той же рік два італійця стали чемпіонами світу в двох різних дисциплінах: vengeur в quake champions, а reynor – в starcraft 2. Обидва вони дуже молоді гравці, і обидва вони народилися вже після того, як перші частини обраних ними ігор вийшли в реліз.

я стежу за успіхами ріккардо, бачив його перемогу на iem katowice в цьому році. Я зустрічався з ним на цьому ж турнірі в 2020 році, він і правда дуже хороший хлопець. Наші з ним кар’єри в чомусь схожі – навіть в тому, що ми граємо в гру, яка з’явилася ще раніше нас. У мене від цього мурашки, але при цьому тягне і посміхатися. Я бажаю reynor’у довгої кар’єри, повної таких же перемог, яких він домагається вже зараз.

Vengeur

Коли quake champions вийшла в реліз 4 роки тому, компанія bethesda заявила про те, що хоче повернути цій дисципліні колишню славу і вибудувати сучасну професійну кіберспортивну сцену. Марко рагуса був одним з перших учасників анонсованої в 2019 році quake pro league, яка стартувала в тому ж році на quakecon. У першому сезоні vengeur зайняв 3-е місце. Ну а тепер ось став чемпіоном світу. Виникає питання: що далі?

зараз у нас тільки-тільки закінчився другий сезон, і ми чекаємо новин про те, що чекає нас в майбутньому. Ми впевнені в тому, що будуть нові турніри, але ми також і розуміємо, що quake це нішева киебрспортивная дисципліна. Ми, професіонали, існуємо з ненадійною сценою-залишається тільки сподіватися, що будуть організовуватися нові івенти бо буде дуже сумно закінчувати все ось зараз. Сюжети, історії, гравці, матчі по неділях … Це ж завжди гарантоване шоу.

Vengeur

А якщо раптом ні? якщо quake pro league закриється, то що тоді буде робити чемпіон?

знаючи самого себе, можу сказати, що я б продовжив грати в якусь гру жанру fps. Правда, тут я абсолютно без поняття, в яку саме. Мені багато які ігри подобаються, але це все командні дисципліни, і там мені доведеться починати практично з нуля, вивчати якісь інші ігрові механіки. Мені, наприклад, дуже подобається apex legends, але для виходу на змагальний рівень тут потрібен абсолютно не такий підхід, до якого я звик. Якщо говорити про counter-strike і valorant, то мені подобається дивитися ці ігри і було б цікаво дізнатися, як навички, придбані за час гри в quake, знадобляться в тактичній fps. Ще мені цікава нова halo, цікава розробка splitgate.

Vengeur

Але поки що quake тут, і vengeur зберігає вірність цій грі.

  • автор оригінального інтерв’ю: франческо ломбардо @ ultimouomo.com.