Ірландія перестане бути притулком для великих платників податків-google, facebook і apple

22

Ірландія заявила про намір приєднатися до міжнародної угоди, що встановлює мінімальний податок на прибуток для транснаціональних корпорацій у розмірі 15 %. Зараз країна є гаванню, в якій ховаються штаб — квартири великих корпорацій з усього світу-від американських фармацевтичних компаній до техногігантів, включаючи google, apple і facebook.

Theverge.com

Ставка підвищиться з поточних 12,5% до обумовлених у міжнародній угоді 15 %. Рамкова угода т. Зв. Організації економічного співробітництва та розвитку (oecd), оприлюднена в липні, по суті являє собою двокомпонентний план, що дозволяє покласти край ухиленню від сплати податків і зробити міжнародне оподаткування більш чесним і прозорим. За оцінками oecd, податок у розмірі 15% за підсумками року складе близько 150 мільярдів доларів і допоможе стабілізувати міжнародну систему оподаткування.

Заява ірландії зроблена за день до сьогоднішньої зустрічі учасників oecd, до якої входять представництва 140 країн. План закликає компанії глобального масштабу платити податки там, де продаються їх продукти або сервіси, навіть якщо вони формально не мають в цих країнах представництв. Зміни в ірландії торкнуться тільки бізнесів з річним доходом понад 750 мільйонів євро (близько $867 мільйонів). Для компаній з доходами нижче ставка в країні як і раніше залишиться в розмірі 12,5 %.

В останні кілька десятиліть ірландія служила “податковим притулком” для багатьох техногігантів завдяки низьким податкам. Зокрема, справи в ірландії ведуть близько 800 американських компаній з більш ніж 180 000 співробітників. Тут працюють тисячі співробітників apple, в дубліні знаходиться міжнародна штаб-квартира facebook, з 2003 року — європейське представництво google.

За словами міністра фінансів ірландії паскаля донохью (paschal donohoe), він сподівається, що компанії віддадуть перевагу залишити свої штаб-квартири в країні, оскільки та збереже свою конкурентоспроможність і «краще в своєму класі» місце розташування. Очікується, що положення угоди oecd набудуть чинності в 2023 році.