Для роскомнадзора розроблять автоматичну систему пошуку забороненого контенту

15

Документи на офіційному сайті російських державних закупівель підтверджують, що роскомнагляд оголосив тендер на створення автоматизованої системи для пошуку в інтернеті забороненого контенту, а конкретно – зображень і відеороликів. Система “окулус” повинна виявляти порнографічні матеріали, екстремізм, пропаганду наркотиків і суїциду, заклики до масових заворушень.

За планом, дана система, виконана з використанням нейромереж і методів машинного навчання, повинна запрацювати в 2022 році. Тендер на її розробку виграв московський фізико-технічний інститут (вже кілька разів перемагав у конкурсах на виконання державних контрактів), а вартість робіт складе близько 14 мільйонів рублів. Всього на участь у тендері було подано 6 заявок від різних установ, включаючи курчатовський інститут.

Користувачі рунета вже порівняли ” окулус “з всевидячим оком” старшого брата “з антиутопії” 1984 ” джорджа оруелла, а також припустили, що система буде використовуватися не тільки за своїм заявленим призначенням, але і для політичної цензури.