Фбр заарештувало в сша інженера-ядерника за підозрою в шпигунстві

14

Співробітники федерального бюро розслідувань (фбр) і військово-морської служби кримінальних розслідувань (ncis) заарештували інженера-ядерника і його дружину за підозрою в шпигунстві, йдеться в заяві міністерства юстиції. Інженер ядерник родом з аннаполіса, штат меріленд, працював у морському флоті сша і мав чинний допуск до національної безпеки, йдеться в заяві.

Подружжю було пред’явлено звинувачення в порушенні закону про атомну енергетику. Військово-морський фахівець джонатан тоеббе був призначений на роботу за програмою ядерних рухових установок вмс, також званих реакторами вмс, і отримав доступ до відомостей, що відносяться до проектної документації, експлуатаційних і робочих даних про реактори для атомних бойових кораблів, йдеться в заяві.

За твердженням заявника, 1 квітня 2020 року тоеббе передав пакет зі зразком секретних військових даних обмеженого доступу для якоїсь іноземної держави. Крім того, тоеббе спілкувався по зашифрованій електронній пошті з людиною, якого він прийняв за співробітника зарубіжної розвідки, але який насправді був агентом фбр під прикриттям.

Після декількох місяців листування, 08 червня 2021 року, агент відправив тоеббе “добровільний” платіж у розмірі 10 000 доларів в криптовалюті, після цього інженер і його дружина діана вирушили в західну вірджинію. Разом з діаною, яка виконувала роль спостерігача, джонатан помістив sd-карту в бутерброд з горіховим маслом в”надійне місце”. Отримавши карту, агент відправив джонатану криптовалюту на суму 20 000 доларів, після чого джонатан відправив ключ шифрування для розблокування даних на карті.

Переконавшись, що sd-карта дійсно містить заборонені дані, пов’язані з ядерними реакторами підводних човнів, агент заплатив ще 70 000 доларів криптовалютою, щоб отримати і розшифрувати іншу sd-карту, на цей раз у східній вірджинії, яка також містила відомості про реактори підводних човнів.

Джонатан і його дружина були заарештовані 9 жовтня після того, як організували ще один такий же скидання інформації в окрузі джефферсон, штат західна вірджинія.

Генеральний прокурор меррік б.гарланд заявив наступне: “робота фбр, прокурорів міністерства юстиції, служби кримінальних розслідувань військово-морських сил і міністерства енергетики зіграла вирішальну роль в запобіганні змови, про яку йде мова в позовній заяві, і в прийнятті даного кроку в притягненні злочинців до відповідальності”.