За мультиплеер флагмана xbox можна не переживати: наші враження від бети halo infinite

17

Halo infinite невблаганно рухається до релізу, і деякий час назад 343 industries організувала друге технічне тестування мультиплеєра гри – спершу для більш широкого кола зареєстрованих користувачів, а потім і зовсім для всіх бажаючих. Протягом двох вікендів кожен міг випробувати мережеві битви в довгоочікуваному шутері від microsoft . Про наші враження ми розповімо в цьому превью.

Якщо перший закритий тест робив великий упор на матчі за участю ботів, то нинішня бета ставила на чільне місце класичні перестрілки між живими гравцями. І саме у своїй звичній формі мультиплеер halo infinite воістину заграв новими фарбами. Все завдяки можливостям горезвісної пісочниці, якою славиться серія halo, в новій частині вийшла на рівень вище. В мережі вже зараз з’явилося безліч роликів, в яких гравці відчувають нові геймплейні механіки, представлені в halo infinite: переміщуються по карті за допомогою гака-кішки немов людина-павук, вибухом запускають техніку в політ і крюком чіпляються за неї, обрушуючись на голову нічого не підозрює ворога, відображають летять снаряди з ракетниці і skewer’а назад у нападника за допомогою репульсора (з його ж допомогою навіть встрибують в недоступні іншим способом місця) і багато іншого. Ігровий процес halo infinite воістину далекий від банальних і монотонних перестрілок.

Що стосується доступних ігрових режимів, то на цей раз крім стандартного слеєра був представлений захоплення прапора (capture the flag) і контроль точок на карті (total control). Битви проходили як в стандартному форматі 4 х 4, так і в плейлисті big team battle з 24 гравцями в лобі. На противагу напруженій боротьбі за кожен фраг в стандартних режимах 4 х 4 btb, з іншого боку, як і раніше, пропонує більш розслаблений і фановий геймплей, де вплив однієї людини на результат матчу не таке велике. Так що якщо хочете невимушено настріляти десяток-другий фрагів, то вам дорога однозначно в big team battle, де вас також чекає і різна бойова техніка. У беті був представлений класичний warthog з кулеметом на борту, верткий квадроцикл mongoose, важкий танк scorpion і літальний апарат unsc wasp. Техніку фракції banished представляли звичні ghost і banshee. Всі перераховані кошти добре знайомі шанувальникам серії і не мають якихось кардинальних змін у своїй поведінці в порівнянні з більш ранніми іграми, хіба що візуально техніка прибульців зі зрозумілих причин має дизайн, представлений в halo wars 2 .

Як і раніше, грамотне взаємодія між водієм і стрільцем перетворює warthog в машину смерті, ghost все ще куди веселіше використовувати, збиваючи супротивників, ніж монотонно стріляючи по них, ну а scorpion сіє смерть і руйнування, і навіть потужна зброя вгамує танкіста далеко не миттєво. До слова, разом з введенням у другому тесті в гру різного транспорту стали помітні і деякі інші геймплейні зміни. Зокрема, заряджений постріл з плазмового пістолета ковенантів більше не вирубує техніку (але все ще повністю знімає щит противника), для цього тепер є окремий вид гранат, а також пара стволів, що завдають енергетичний шкоди – шокова гвинтівка і пістолет-дизраптор.

Минуле тестування також представило гравцям і пару нових карт. Додатково до вже знайомих по першому тесту bazaar, live fire і recharge плейлист 4 х 4 отримав поповнення у вигляді карти behemoth, яка відчутно просторіше інших полів для битв, представлених в даному плейлисті, і по правді кажучи, для восьми гравців вона занадто велика. Особливо гостро дана проблема стоїть в режимах із захопленням прапорів і територій – більшу частину часу гравці сильно розосереджені по широкій території, що заважає швидко реагувати, скажімо, на викрадення прапора противником. Частково проблему вирішує розміщені на карті warthog і ghost, але все ж ідеальним лобі для цієї карти було б 5 х 5 або навіть 6 х 6.

Для big team battle була представлена одна карта-fragmentation, візуально нагадує карту valhalla з halo 3. Вона також являє собою набір з відкритих просторів, що перекриваються горбистою місцевістю, і вузьких коридорів з печер і ущелин. З нововведень можна відзначити два приміщення праворуч і ліворуч по центру карти, доступ до яких відкривається після злому двері, що містять ті чи інші паверапи або потужна зброя. Також в режимі btb дещо змінилася схема респауна зброї на карті. Крім гармат, які завжди можна знайти на фіксованих точках, зброя також періодично скидається в випадкових точках на карті. Поки складно судити про позитивний або негативний вплив такого рішення на геймплей в halo infinite, але, наприклад, мережевий режим halo 4 був прохолодно прийнятий, крім усього іншого, через подібні елементів випадковості. В іншому ж режим грається досить весело, якщо ви не чекаєте максимально змагального геймплея.

Однак саме в btb помітні проблеми технічного характеру. Почнемо з того, що збільшені масштаби карти, судячи з усього, спричинили за собою необхідність знизити деталізацію графіки – дозвіл текстур оточення помітно нижче такого з карт стандартного плейлиста. Фреймрейт в big team battle також не може похвалитися стабільністю. Якщо в режимі якості на xbox series x , де кількість кадрів в секунду обмежена 60-ю, відчутних просадок немає, то ось режим продуктивності, де в теорії гра повинна працювати в 120 fps, тримається в середньому в районі 80-90 з періодичними стрибками як вище, так і нижче. Мені гра в таких умовах здалася некомфортною навіть з працюючим freesync. Ще одна деталь технічного характеру, нехай і не найзначніша-розробники з якоїсь причини змінили звуки, що видаються деякою зброєю. Зокрема, зміни торкнулися нідлер (став звучати менш об’ємно), гравімолот (бабахает трохи могутніше) і плазмовий пістолет (шило на мило).

Підводячи підсумок (і тут доречніше буде робити це за двома тестами), можна виразно сказати, що за мультиплеер halo infinite можна бути абсолютно спокійним. Співробітники 343 industries ще в halo 5: guardians показали, що знають толк в тому, як зробити захоплюючий і вкрай вимогливий до навичок гравця змагальний шутер. І за підсумками тестування мережевої гри halo infinite у мене немає причин думати інакше.

До релізу проекту залишилося два місяці, і вся увага гравців зараз буде однозначно направлено в бік одиночної кампанії, про яку як і раніше відомо дуже мало, а за мультиплеер переживати не варто. Нас чекає відмінний привід провести кілька сотень годин, доводячи, чий скілл довший.