20 кращих ігор початку 2000-х років, стали культові (20-11)

444

Вступ людства в третє тисячоліття можна по праву вважати “золотим” століттям в епоху комп’ютерних ігор. У світ вийшли десятки проектів, які без зайвої скромності слід віднести до шедеврів.

Саме на ці, що вийшли на початку двохтисячних років гри, до цих пір орієнтуються розробники практично всіх іменитих компаній, існуючих за рахунок комп’ютерної індустрії.

Все, що їм залишається зробити – це взяти за основу створені багато років тому кліше і втілити їх в красиву оболонку: додати барвистих роликів, поліпшити якість графіки і так далі.

Правда, деякі незалежні інді-компанії не бояться експериментувати, намагаючись створити що-небудь незвичайне і неординарне, але великі корпорації все-таки не ризикують відходити від класичних правил, дотримуючись канонів, звичних мільйонам геймерів. З цієї причини не варто забувати про старих іграх, які все ще здатні підкорити серця як досвідчених, так і початківців гравців.

Warcraft III: Reign of Chaos (2002)

Мало хто стане заперечувати той факт, що “Варкрафт” давно перетворився на культову гру, чиє ім’я знайоме кожній людині, яка хоч раз грав в стратегії. Дія Warcraft III: Reign of Chaos розгортається через п’ятнадцять років після війни між орками і людьми.

Весь цей час в Азероте існував нехай і хиткий, але все-таки світ. Поки люди раділи своїй перемозі, орки збирали злість і сили, об’єднуючись під керівництвом нового вождя. І ось, коли ніхто не чекав біди, знову над світом загриміли барабани війни. Розпочався Судний день, і на полі бою зійшлися армії людей, орків, нічних ельфів і нежиті. І невідомо, хто цього разу переможе і стане володарем Азерота.

Diablo 2 (2000)

Минуло кілька років після подій першої частини. Головні герої гри перейшли на “темну” сторону і розійшлися по світу, несучи хаос і руйнування скрізь, де ступала їх нога. На початку гри вам належить вибрати одного з п’яти персонажів – це стандартні Амазонка, Варвар, Некромант, Чародійка і Паладин. Кожен з них володіє рядом унікальних здібностей і володіє визначеними заклинаннями.

Неважко здогадатися, що більш потужна магія дісталася Некроманту і Чародейке. Інші ж, в основному, змушені покладатися на свої силу, спритність та влучність. Мета у кожного героя своя – дійти до повелителя монстрів Дьябло і відправити його назад в Пекло, де йому саме місце.

Call of Duty (2003)

З появою комп’ютерних ігор, розробники з різних країн не могли обійти стороною тему Другої світової війни, зробивши її однією з найулюбленіших. Стратегії, квести, аркади, симулятори, РПГ – немає такого жанру, який відвернувся б від протистояння цивілізованих країн світу фашистському ігу.

Однак найкращими іграми на цю тематику стали різноманітні дій і шутери. Правда, до недавнього часу основними опонентами німців в комп’ютерних іграх були союзники – американці, британці, французи та інші, і тільки після виходу CoD гравці змогли нарешті зіграти за справжніх переможців у Другій світовій – бійців РСЧА. Вас чекають історичні битви, переломившие хід самої страшної війни – битви за Сталінград, Нормандію, Бельгію і Берлін.

Doom 3 (2004)

Класичний шутер від першої особи з доброї домішкою “хоррора”, породив цілу хвилю наслідувачів. 2145 рік. На Марсі вже тривалий час функціонує великий науково-дослідний центр. Але несподівано, без жодного попередження, з ним втрачається будь-який зв’язок.

Герой гри – звичайний десантник, якого відправляють з місією з’ясувати, чому ніхто з учених не виходить на контакт із Землею. Просте, здавалося б, завдання перетворюється для героя в справжній кошмар. Вся справа в тому, що в результаті одного наукового експерименту були відкриті ворота в інший вимір, з якого в наш світ ринули орди зомбі і монстрів.

Нещасному десантникові доведеться прийняти на себе основний удар, кинувши виклик всієї цієї нечисті з Пекла, а також натовпам мутантів, у яких перетворилися місцеві вчені.

Sacred (2004)

Могутній і злісний чарівник Шаддар, нащадок древнього королівського роду, вирішує підкорити світ, очоливши армію темних сил. Однак, принісши в жертву власну сестру, він так і не зміг домогтися бажаних результатів. Шаддара з ганьбою вигнали з Анкарии, і він змушений був влаштуватися в безлюдній пустелі.

Чаклун так і не зміг заспокоїтися. Він побудував собі замок і обзавівся натовпом поплічників, зібравши армію з мерзенних гоблінів. Продовжуючи вдосконалити свої пізнання в магії, він вступає в змову з демонами. З їх допомогою Шаддар сподівається нарешті завоювати світ. І ніхто, крім вас, не зможе перешкодити його підступним планам.

Mafia: The City of Lost Heaven (2002)

Культовий шутер від третьої особи, в якому гравцеві належить не тільки від душі постріляти і помахати кулаками, але і перекваліфікуватися в професійного водія, який бере участь в гонитві і навіть в змаганнях на гоночних болідах.

Головний персонаж гри – таксист Томас Анджело, що проживає в американському містечку Лост-Хевен в тридцяті роки минулого століття. Увійшов в силу “сухий” закон став причиною появи в країні безлічі організованих мафіозних угруповань, до однієї з яких Томас і змушений був піти з незалежних від нього обставин.

Намагаючись вижити, нещасний таксист опиняється в самому епіцентрі злочинних розборок, провідних війну як між собою, так і з представниками закону.

Return to Castle Wolfenstein (2001)

1943 рік. Американський агент Бласковиц, що відправився в Європу для виконання важливої місії, опиняється в полоні у німців. Його відправляють в каземати, розташовані в підвалі стародавнього замку під назвою Вольфенштайн.

Напарник Бласковіця, не витримавши страшних тортур, гине, а самому агенту вдається втекти, знищивши практично всіх охоронців. Опинилася в рядах Опору Бласковицу доручають нове завдання – перешкодити вченому Земфу і його пособнице Хельге фон Бьюлов створити армію з монстрів і ожилих небіжчиків, з допомогою яких вони здатні знищити все живе на Землі.

The Sims (2000)

Один з кращих симуляторів життя”, породив масу успішних продовжень. Головні персонажі гри – сіми, у всьому наслідують звичайним людям. Гравець може стати для них таким собі “богом”, що повеліває їх діями і способом життя. Він зводить їх з іншими сімамі, допомагає їм будувати кар’єру, заробляти гроші, обставляти своє житло і так далі.

У грі немає якого-небудь сюжету, а це означає, що грати в неї можна практично нескінченно. Сіми, слухняні наказам геймера, ходять на роботу, відпочивають з приятелями, народжують дітей, розважаються. Дія The Sims відбувається в невеликому містечку, де проживає кілька сімей, існування яких нерозривно пов’язане одне з одним.

Gothic (2001)

Класичний RPG, дія якої відбувається в фентезійному королівстві Миртана, де править король Робар Другий. Довгі роки люди ведуть кровопролитну війну з орками, яка позбавляє їх основних запасів магічної руди. Її поклади знаходяться тільки в одному місці – на острові Хоринис, де руду видобувають заслані у шахти злочинці.

Долину, де проводилися розкопки, відділяв від іншого світу непрохідний магічний бар’єр, який одного разу впав, і Миртана опинилася на межі хаосу. Владі королівства не залишається іншого виходу, окрім як спробувати домовитися з каторжниками. Головний герой Gothic – один з в’язнів, якому доведеться битися з могутніми чаклунами, вирішили закликати в Миртану злісне божество з іншого світу.

Neverwinter Nights (2002)

Forgotten Realms – це цілий всесвіт, в якій розвиваються події Neverwinter Nights. Тут, у місті Невервинтер, проживає персонаж, за якого належить грати. Він закінчував навчання в знаходиться тут Академії героїв, коли під час складання випускних іспитів на навчальний заклад напали кілька чаклунів, яким допомагав загін жорстоких гоблінів.

Після кровопролитної сутички, в якій загинули як учні, так і їх викладачі, стає відомо, що безслідно зникли четверо істот. Вони повинні були створити ліки від чуми, що почалася в місті. Ваш герой, який отримав статус кращого учня Академії, отримує завдання знайти зниклих і повернути їх в Невервинтер.

Джерело: http://fuck-hack.com/