У канаді майнер біткоіни збирається обігрівати взимку ціле місто

34

Постачання будівель і окремих кварталів так званим сміттєвим теплом від працюючих центрів по обробці даних присвячено чимало проектів, хоча масовим це явище не стало. Проте, ідея правильна і може бути реалізована в тому чи іншому обсязі, нехай навіть локально. З видобутком криптовалюта може бути схожа історія. В процесі майнінг виробляється багато тепла. Було б розумно це тепло утилізувати.

Джерело зображення: coindesk

Як повідомляє сайт coindesk, канадський майнер криптовалют, компанія mintgreen, збирається опалювати наступної зими не менше 100 будинків і офісів невеликого канадського містечка північний ванкувер в провінції британська колумбія. Майнер розробив і запатентував систему утилізації тепла методом занурення обладнання в середовище теплоносія. Стверджується, що в корисне тепло можна перетворити 96% від вироблюваного обладнанням. При цьому на кожен мегават буде запобігатися викид в атмосферу 20 тис. Тонн парникових газів, які були б при опаленні природним газом.

Згідно з договором з місцевим оператором котелень lonsdale energy corp, система почне давати тепло в будинки городян і для виробничих потреб в 2022 році. Населення північного ванкувера за даними перепису 2016 року становить 52 898 осіб. Це явно більше, ніж проживає в сотні будинків. Можливо, якщо майнінг не затихне з яких-небудь причин, сфера охоплення громадян опаленням від видобутку біткоіни буде розширена.